V Asii se otevírají nové burzy, lákají na nulové poplatky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Zatímco některé asijské země, jako je například Čína nebo Indie, si stále stojí za svými tvrdými postoji vůči kryptoměnám, jiné země jdou směrem opačným. V těch dochází k významnému rozvoji digitálních měn, což se nyní projevuje otevřením několika nových burz. Ty lákají potencionální investory na řadu výhod.

Největší objem obchodu v Asii se drží v Japonsku a Jižní Korei. Zatímco Japonsko zastává vůči kryptoměnám prozatím nejvíce liberální postoj, nelze to stejné říct o Jižní Korei. Ta bývala zpočátku velmi vstřícná, obzvláště v době, kdy do země “utíkala” řada klientů z Číny poté, co čínská vláda přišla s vlnou zákazů kryptoměn. Na začátku tohoto roku však Jižní Korea začala své postoje měnit. Postupná prohlášení o regulacích vyvolaly nejistotu, která se projevila obrovskými prodeji kryptoaktiv a to téměř na všech burzách. Jejich regulace má sloužit především k zabránění nezákonným činnostem jako je praní peněz a daňové úniky. Nově vznikající burzy lákají potencionální investory na řadu časově omezených výhod.

Mohlo by vás zajímat: Přehled regulací ve světě – část druhá

Coinbit

Coinbit je nová kryptoburza jihokorejského herního vývojáře Axia Soft Co. Ltd. Nabízet bude zprvu celkem 50 druhů kryptoměn. Do konce roku se má toto číslo zvýšit dvojnásobně. V nabídce nebudou pochopitelně chybět ani tradiční měny jako je Bitcoin, Ethereum či Bitcoin Cash a Litecoin, stejně tak Ripple, Waves, Stox, EOS, Vechain, Omisego, Qtum a NEO.

Jako startovací bonus nabízí všem svým klientům nulové poplatky a to do konce května 2018.

Doporučujeme: TOP 10 altcoinů s největšími zisky

Jibex

Ve středu poloostrova Zadní Indie se rozkládá Thajsko. Tato země je jednou z mála, která má jasnou daňovou politiku kryptoměn. Na krypto obchody je, podle zákona z 30. března 2018, uvalena daň 7 %. Daň ze zisku činí 15 %. Thajská kryptoburza byla nucena v únoru pozastavit veškerá ICO, dokud nebude daňová politika vyjasněna.

Nyní, když je vše jasné, začíná v thajských krypto vodách nová burza Jibex. Podporuje ji mezinárodní společnost J.I.B. Computer Group Co. Ltd. obchodující s výpočetní technikou po celém světě.

Jibex bude zprvu nabízet pouze pět kryptoměn – BTC, BCH, ETH, LTC a XRP. Postupně jich však plánuje přidat více. Burza navíc zprostředkovává i krypto peněženku.

Rovněž i tato nová kryptoburza nabídne svým klientům “odpuštění” transakčních poplatků a to až do 26. června 2018. Při slavnostním spuštění se vzdává své provize ve výši 0,24 %.

Partnerství s firmou J.I.B Computer Computer (JIB) poskytne uživatelům klid a důvěru při jejich investování. Služba je dobrá, rychlá a pozorná vůči všem potřebám našich klientů,” prohlásil předseda burzy Dr. Thantharaksuk Chotirat.

Kenniex

Ani ve Vietnamu nezaostávají a spouští novou burzu s názvem Kenniex. Sídlit bude v Ho Či Minově městě. Vietnamská vláda zastává v poslední době vůči kryptoměnám spíše tvrdší postoj. Ministra Nguyen Xuan Phuc vydal nařízení státní bance a několika dalším orgánům, aby přitvrdili při “řízení činností souvisejících s Bitcoinem a jinými kryptoměnami.”

Klienti mohou v současné době převést Bitcoin a Ethereum na VND a naopak. Poplatek za transakci je obvykle 0,4 %, ale podle místních médií bude během prvního měsíce provozu snížen na 0,2 %.

Na webových stránkách burzy se píše: “Jedná se o první kryptoburzu v zemi a první platformu pro obchodování s digitálními majetky a rovněž první kancelář, kde mohou investoři pomocí našich služeb získat efektivní investiční poradenství.”

Mohlo by vás zajímat: Asijské cenové prémium je zpátky! Víte, kolik tam stojí jeden Bitcoin?

Coinvil

Na Filipínách vzniká společný projekt jihokorejské blockchainové společnosti Glosfer a Coinvil. Glosfer má na starosti vývoj platformy, zatímco Coinvilu bude náležet samotný provoz stejnojmenné burzy. Oproti výše jmenovaným burzám se liší v tom, že Coinvil je teprve na počátku.

“Filipíny se stanou největším trhem pro obchodování s kryptoměnami, který bude spojovat Evropu a Asii,” prohlásil CEO Coinvilu Park Rae-hyun.

Závěr

Asie je pro kryptoměny velmi významným trhem. Rozvoj a vznik nových kryptoburz je toho důkazem. Rovněž by po vyjasnění regulačních stanovisek jednotlivých zemí mohlo dojít k významnému přílivu investorů.

Naše nejnovější video:

YouTube video

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: