Univerzita přijímá dary v bitcoinech na financování aktivit souvisejících s kryptoměnami

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

V říjnu 2021 přijala The Campanile Foundation (TCF), pomocná organizace Státní univerzity v San Diegu (SDSU), svůj první krypto dar. Nyní univerzita oznámila, že přijímá dary v digitálních měnách bitcoin (BTC) a ethereum (ETH).

Univerzita a rozdělení prostředků

Finanční ředitel TCF David Fuhriman uvedl, že jedno procento z celkového objemu kryptopeněz bude čtvrtletně vybíráno na financování aktivit kampusu, jejichž cílem je zjistit, jak by univerzita mohla s kryptoměnami spolupracovat, například pracovat na systému, který umožní širší digitální transakce v rámci univerzity.

Zbytek prostředků bude mezitím převeden na BTC a nebude okamžitě zlikvidován s nadějí, že cena v budoucnu vzroste a pomůže dalším programům.

Zatímco trh s kryptoměnami je volatilní a držení aktiv by mohlo vést k potenciální ztrátě, univerzita zůstává optimistická.

„Pokud hodnota bitcoinu poroste, pak by tato dotace mohla trvat navždy,“

– řekl Fuhriman. Finanční ředitel zdůraznil, že věří, že držení by mohlo SDSU přinést dobré dlouhodobé výhody.

Cílem vstupu SDSU do krypto prostoru je přilákat další potenciální dárce, kteří mají zájem o podporu programů souvisejících s kryptoměnami na univerzitě. Fuhriman také zmínil, že by to mohlo přitáhnout pozornost i mladších dárců, kteří by mohli mít netradiční pohled, pokud jde o vytváření bohatství.

Kritika jiných

Zatímco SDSU je neoblomná v přijímání krypto darů, organizace jako Wikimedia a Mozilla jsou kvůli tomu pod palbou kritiky. Stále více přispěvatelů Wikimedie naléhá na neziskovou organizaci, aby přestala přijímat dary v kryptoměnách kvůli negativnímu vlivu kryptoměn na životní prostředí. Podle návrhu přijímání kryptoměn porušuje závazek Wikimedia k udržitelnosti.

S podobným problémem se potýkala i Mozilla. Poté, co na Twitteru připomněla, že platforma přijímá dary v kryptoměnách, čelila organizace reakci svých příznivců v čele se spoluzakladatelem Mozilly Jamiem Zawinskim, který si myslí, že celý krypto průmysl pouze vyrábí znečištění a přeměňuje ho na peníze.

Závěr

Univerzitě tohle pomůže v dalším rozvoji a možná přitáhne i nové studenty. Přispěli byste takhle univerzitě nebo ne? Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: