Odstíny bohatství: Jak moc se vám vyplácí mít dobré srdce?

4.4
(8)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

K finančnímu bohatství vedou různě dlouhé a obtížné cesty. Stejné je to s jinými životními cili – ať už s těmi velkými, nebo jen při každodenním prodírání životem. Na začátku cesty má každý z nás čisté ruce a dobré srdce, někomu to možná vydrží celý život, obvykle však jen do určité míry.

Odstíny bohatství

Někdo říká, že lesk a sláva pomíjí, zatímco naše osobnost zůstává až do konce s námi. Své vzorce chování předáváme dětem a proto jsou bohatstvím a v podstatě i dědictvím. I proto věřím, že bohatství má vlastně různé formy a nemusí se jednat jen o peníze a finanční svobodu.

Bohatství má různé odstíny a barvy. Různí lidé pak preferují různé formy. Je to jako se vším. A někdy je lepší prozkoumat, co vlastně máte, než svou paletu nevděčně zahodíte. Možná vám stačí, si tu svou vysněnou barvu namíchat. Jindy to tak snadné není a vy usilujete o nový odstín. A já myslím, že bychom neměli zapomínat, že barvy jsou tu možná od toho, abychom s nimi mohli malovat.

Útěk z tlačenice

Od začátku ve svých článcích zdůrazňuji potřebu spolupráce. Ve světě však převládá konkurence a boj. Stále nás ovládají naše pudy a vzniká dilema. Co si zvolit? Své dobré vychování, čestné jednání a slušnost, nebo ostré lokty, bezohlednost a sem tam i nějakou tu ránu pod pás?

Věřím, že touhle otázkou se dříve či později musí zabývat každý z nás. A každý si na ni odpoví po svém. Pokud jste psychopat, asi nemáte problém. Nebo pokud jste dostatečně “neprobuzení” na to, abyste si celý život dokázali namlouvat, že se chováte čestně a spravedlivě, zatímco navenek často děláte opak.

Paradoxně nejvíc ostudy sklidí ti, kteří z tlačenice jednoduše odejdou. Můžeme si to představit jako masu lidí, kteří se všichni ženou za svými cíli, přičemž se dopouštějí menších či větších neslušností, nečestností, nebo vyložených zvěrstev. Mnozí současně drží masku morálky a celá tato crazy tlačenice se z venčí musí jevit dost odpudivě. Jsou i lidé, kteří raději oželí některé cenné barvy a výhody, než aby se k tomuto prostředí jen přiblížili.

Ale řekněme, že vy jste jedni z těch, kteří dokážou zatnout zuby a jít s kůží na trh. Překonáte odpor a vydáte se na cestu, abyste si zabezpečili více bohatství a životních výhod. Možná pro sebe, možná pro rodinu… Otázka zní, vyplatí se vám, pokud vytrváte s dobrým srdcem? Do jaké míry?

Závěr

Položili jsme otázku, která je dost možná stará jako sám život. Zůstává otevřená, protože si na ni musí každý najít odpověď sám. Život jsou odstíny, barvy a události. Nejen osud, ale i my sami držíme v ruce štetec.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

ZdrojKytka
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img