Tyto 3 kryptoměny mohou po halvingu zažít raketový růst ceny

4.8
(6)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

V období 12 měsíců po halvingu mají tyto tři kryptoměny potenciál vystoupat ještě výše než samotný Bitcoin.

Nadcházející halving Bitcoinu je pro investory do kryptoměn jednou z nejočekávanějších událostí roku. A mají k tomu taky dobrý důvod. V minulých cyklech vedl halving ke výrazným růstům ceny bitcoinu a také k novým historickým maximům. Všechny oči se tedy nyní přirozeně upírají na bitcoin.

Po půlení však dochází i k dalšímu zajímavému jevu. Při růstu tržní kapitalizace bitcoinu dochází také k obrovskému nárůstu tržní kapitalizace předních altcoinů. A ve skutečnosti některé z těchto coinů skutečně překonávají bitcoin v období 12 měsíců po půlení.

S ohledem na tuto skutečnost vám představujeme tři kryptoměny, které mají potenciál v roce 2024 a v roce 2025 prudce stoupnout.

1. Solana

I když Solana od roku 2023, kdy její hodnota vzrostla o více než 900 %, značně klesla, v roce 2024 stále drží krok s bitcoinem. Za letošní rok činí nárůst ceny bitcoinu 66 %, zatímco Solana vzrostla o 67 %.

Do značné míry to souvisí s tím, že Solana je nyní považována za nástupce Etherea. Jak loni v listopadu upozornila Cathie Woodová ze společnosti Ark Invest, Solana je v podstatě levnější, rychlejší a efektivnější verzí Etherea. Stejně jako tedy Ethereum patřilo k nejvýkonnějším altcoinům v předchozím cyklu Bitcoinu, Solana by mohla být jedním z nejvýkonnějších altcoinů v tomto cyklu.

Na rozdíl od svých konkurentů nyní Solana vyrábí a prodává mobilní telefon optimalizovaný pro kryptoměny. To otevírá nejrůznější nové příležitosti, například možnost získat mnohem větší podíl na trhu.

Chainlink by mohl být spícím favoritem, který v příštích 12 měsících překoná výkonnost bitcoinu. Ano, Chainlink je od začátku roku v plusu pouze 15 %, ale je dobré zvážit vyhlídky této kryptoměny.

Chainlink stojí v čele dlouhodobého finančního trendu známého jako tokenizace reálných aktiv. Tím se rozumí proces přeměny reálných aktiv na digitální aktiva, která mohou existovat na blockchainu. Možná jste o tomto trendu ještě neslyšeli, ale mnoho velkých jmen na Wall Street za ním nyní pevně stojí, včetně společnosti BlackRock, největšího správce aktiv na světě. Podle společnosti Boston Consulting Group by tokenizace aktiv mohla do roku 2030 představovat tržní příležitost v hodnotě 16 bilionů dolarů.

Pokud se společnosti Chainlink podaří získat jen malý kousek této tržní příležitosti, mohlo by to mít obrovský význam pro její budoucí cenové vyhlídky. A existuje spousta důvodů, proč si myslet, že by mohla.

Za prvé, společnost Chainlink je již nyní nejdůvěryhodnějším datovým zdrojem v kryptoměnovém světě, která poskytuje reálná data pro oceňování finančních aktiv. Za druhé, Chainlink pracuje na novém blockchainovém protokolu (známém jako CCIP, neboli Cross-Chain Interoperability Protocol) pro propojení blockchainů. To by výrazně usnadnilo bezproblémový převod tokenizovaných finančních aktiv napříč blockchainy.

3. Singularity NET

Nakonec si v portfoliu nechte místo na altcoin s vysokým zhodnocením. Jak zdůraznila Cathie Woodová ze společnosti Ark Invest ve své zprávě 2024 Big Ideas, na pomezí umělé inteligence a kryptoaktiv se odehrává spousta příležitostí. Vzhledem k současnému nadšení kolem AI může být těžké prokousat se humbukem, ale jedna AI krypto ji zaujala, SingularityNET.

Na rozdíl od ChatGPT, která se zaměřuje na generativní AI, se SingularityNET zaměřuje na umělou obecnou inteligenci (AGI). To je mnohem větší tržní příležitost, která by mohla lidstvu zcela změnit pravidla hry.

Název tokenu odkazuje na technologickou singularitu, tedy okamžik, kdy se jediný počítač stane inteligentnějším než celé lidstvo dohromady.

Zatímco investice do jakéhokoli kryptoaktiva s umělou inteligencí je spojena s obrovským rizikem, existují dva faktory, díky nimž se zdá, že SingularityNET je alespoň o něco méně rizikovým aktivem. Za prvé, tým stojící za SingularityNET, vedený výzkumníkem v oblasti umělé inteligence Benem Goertzelem, je světové úrovně. A za druhé, současná cena tokenu SingularityNET je pouhý 1 USD. To se zdá být velmi levná cena za vstup do vzrušujícího světa umělé inteligence.

Pozor na altcoiny

Jen mějte na paměti, že kdykoli začnete investovat do altcoinů, vaše vystavení riziku se dramaticky zvýší. Buďte proto opatrní při rozšiřování své expozice daleko za hranice Bitcoinu. U bitcoinu je alespoň prokázaná úspěšnost po půlení.

Věci se stávají mnohem složitějšími, pokud jde o kryptoměny v rozvíjejících se oblastech, jako je tokenizace aktiv a umělá inteligence. Jaké jsou vaše cenové predikce po halvingu?

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan H.

Na Solanku jsem si letos vsadil 🙂 je potreba trosku si zašpekulovat 🙂

Jan H.

Neprida se nekdo ke mě 🙂

spot_img