Trh s kryptoměnami se již propadl o 30%. Jaké jsou důvody?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Dnes ráno při pohledu na současné kurzy vůči dolaru nejeden fanoušek kryptoměn hořce zaplakal. Červená od hora až dolů, v podstatě všechny velké kryptoměny od včera poklesly o více než deset procent, z trhu neuvěřitelně rychle odtékají peníze.

Po velkém růstu následuje velký pád

Důvodů je několik a kdo se o kryptoměny zajímá trochu déle, toho to příliš nepřekvapilo. V posledních týdnech všechno šlo až nepřiměřeně rychle nahoru. Kryptoměna jako Ripple, TRON, Cardano nebo Stellar Lumen předvedly 1000% rallye. Celkově se do trhu nalily stovky miliard dolarů a bylo jen otázkou času, než to někdo shodí.

Prvním varovným signálem byl nečekaný skok Ripple. Tato kryptoměna zničehonic vyrostla z 0,25 $ na téměř čtyři dolary a v kapitalizaci dokonce předběhla Ethereum.

Pak nastalo skutečné altcoin rallye. Všichni závodili o to, kdo vytvoří největší hype. Trhu vládl fomo efekt. Nováčci se za každou cenu chtěli dostat ke sladkým digitálním Coinům.

Může za to Čína?

A pak přišel první bum, druhý bum, třetí bum … Nyní zažíváme čtvrtým bum. Tento může být obzvláště nepříjemný. Zkušený trader Jan Čuraj z CryptoKingdom si myslí, že Bitcoin může klesnout až na 9000 $.

Berte to však pouze jako odhad, který se vůbec nemusí naplnit! 

Mimochodem, signály od CryptoKingdom byly v posledních týdnech velmi užitečné. Pokud chcete dostávat profesionální obchodní signály od zkušeného forexového obchodníka, podívejte se na tento článek.

Curie je toho názoru, že za současnou paniku může částečně i Čína. Bohužel, ta i několik měsíců po zákazu obchodování stále vládne trhu a momentálně není jasné, zda plánuje na kryptoměna profitovat nebo jejich potopit.

Vím, že toto nejsou zrovna nejlepší zprávy. Je tedy čas všechno prodat a čekat, až narazíme na dno? Podobný přístup je v krypto-komunitě známý jako butter fingers. Myslím, že opatrnost je na místě, avšak já osobně bych všechno neprodával. Část portfolia asi ano, ale všechno určitě ne. Podobných pádů už bylo hodně a všechny jsme nakonec nějak zvládli. Tento není ničím výjimečný.

Preloženo z originálu, který na SK webu publikoval Samuel Slavkovský


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: