Trh s kryptoměnami přes noc posílil o 15%

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Za uplynulý pracovní týden jsme zaznamenali relativně klidný vývoj trhu s kryptoměnami. Dávka dobrých zpráv konečně stabilizovala cenu největších kryptoměn. Bitcoin se po pondělním propadu na 6000 $ vzpamatoval a celý týden se pohyboval mezi 7500 $ a 8500 $. Ostatní velké kryptoměny více méně pouze kopírovaly pohyby Bitcoinu, který v současnosti diktuje trh.

Víkendové zisky

Už pár hodin však máme víkend a letos jsme během posledních víkendů zaznamenávali stoupání. Ani dnes tomu není jinak. Bitcoin po delším čase konečně překonal hranici 9000 $ a namířil si to ještě výše.

Momentálně je málo pravděpodobné, že by mohl prolomit i 10 000 $. Na většině burz se totiž v okolí těchto hodnot potýká s velkou rezistancí – lidé s vidinou zisku prodávají a chtějí nakoupit za nižší hodnotu.

Ripple a TRON utíkají dopředu

Zajímavě vypadá i vývoj tokenů Ripple a TRON. Oba za posledních 24 hodin předvedly úžasnou jízdu. Pokud jste je nakoupili včera, dnes už máte o 50% více. Ripple a TRON se v poslední době vyznačují velkou volatilitou.

Negativní korelace se světem akcií?

Možná je to jen náhoda, ale trh s kryptoměnami roste v době, kdy trhy s akciemi klesají. Dow Jones index nedávno zažil největší pád v historii a stáhl s sebou i další velké indexy. Je možné, že někteří investoři vytahují peníze z akcií a vrážejí je do kryptoměn?

Tento fenomén budeme dále sledovat a dáme vám vědět, na co jsme přišli.

Co radí TradingView?

Indikátor na stránce TradingView není moc přesvědčivý. Na Bitcoin ukazuje jednoznačně SELL (prodat). Ethereum je neutrální, při Ripple svítí doporučený nákup a to také i při Litecoine. Zdá se, že tradeři v Bitcoin velmi nevěří. V posledních týdnech však udává trh, takže je otázkou, nakolik se dá na tento indikátor spoléhat. No, uvidíme.

Trh s kryptoměnami se zvedl z posledního propadu. Krátkodobý trend se však určitě neotočil. Série klesajícího lokálního minima a maxima tomu jasně nasvědčuje. 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img