[ZPRÁVY] Tradeři v Polsku protestují proti zdanění krpytoměnových transakcí…

2
trading index, cryptoindex

Tradeři v Polsku protestují proti zdanění kryptoměnových transakcí – ICO podvody ve Vietnamu – Elisabeth Stark osočila Wall Street – 14letý vývojář vytvořil Bitcoin Voice – Venezuela nakonec schválila Petro – Samoregulace kryptoburz v Jižní Koreji – Gemini zahájí blokové obchodování pro Bitcoin a Ether – Coinbase se snaží o udělení licence SEC – Indický Gujarat obvinil 10 policistů z únosů a pokusu o vydírání ve spojení s Bitcoinem – Indie má další kryptopodvod –  Chile bude používat blockchain Etherea pro statistické záznamy energetického sektoru – Místopředseda Evropské komise Andrus Ansip v úterý vyzdvihl blockchain – Pozastavení a pozdější obnovení twitterového účtu @Bitcoin vyvolalo řadu otázek 

Zpráva dne

Obchodníci s digitálními měnami v Polsku protestují proti rozhodnutí vlády uvalit daně na všechny transakce s kryptoměnami bez ohledu na to, zda daňový poplatník dosáhl zisku nebo utrpěl ztrátu. Bloomberg.com (v EN)

Tip redakce: Zdanění kryptoměn ve vybraných zemích EU

Kryptoměny a ICO

Pincoin a IFAN ICO týmy z Vietnamu se odmlčely poté, co bylo odhaleno, že jde o podvody, které nalákaly přibližně 32 000 investorů a vydělaly na prodeji podvodných coinů 660 milionů dolarů. Cointelegraph.com (v EN)

Elizabeth Stark, generální ředitelka společnosti Lightning Labs, osočila Wall Street a tradiční finanční sektor, že sice důvěřuje technologii blockchainu, ale už ne Bitcoinu.   Cointelegraph.com (v EN)

Alex Pasfield, teprve čtrnáctiletý vývojář, vytvořil nový nástroj s názvem Bitcoin Voice, což je platforma, která umožňuje necenzurovatelné hlasování v rámci komunity Bitcoin Cash. Bitcoin.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: 11ti letý chlapec spouští vlastní ICO

Venezuelské Národní ústavní shromáždění schválilo vyhlášku o používání kryptoměn a nové státní, ropou kryté kryptoměny poté, co opakovaně prohlásilo, že Petro je nezákonné.  Bitcoin.com (v EN)

K tématu jsme také psali: Petro údajně vybralo 735 mil. USD během jednoho dne

Burzy

Potřeba samoregulace kryptoburz v Jižní Koreji narůstá, protože banky stále odmítají otevírat nové účty pro většinu kryptoburz. Korejská asociace blockchainu připravuje samoregulační standardy. Třicet tři burz bylo požádáno o vyjádření a přistoupení; dvacet tři souhlasilo, ale deset odmítlo. Bitcoin.com (v EN)

Kryptoburza Gemini v pondělí oznámila, že do konce tohoto týdne zahájí blokové obchodování pro Bitcoin a Ether. Tato funkce – která umožní zákazníkům uskutečňovat obchody s vysokým objemem, které se neobjeví v tzv. „order book“ burzy, dokud nebudou naplněny – bude k dispozici ve čtvrtek. Coindesk.com (v EN)

Zástupci kryptoburzy Coinbase se setkali se zástupci Komise pro cenné papíry a burzu, aby projednali registraci burzy jako licencovaného místa pro zprostředkování a elektronické obchodování. CNBC.com (v EN)

Byznys

Oddělení vyšetřování kriminality (CID) v indickém státě Gujarat obvinilo 10 policistů z únosů, pokusů o vydírání a korupci poté, co údajně unesli podnikatele a donutili jej předat 200 Bitcoinů. Coindesk.com (v EN)

Žádná z obětí kryptopodvodu Gain Bitcoin v Pune neobdržela identifikační číslo nebo heslo k účtu na webových stránkách. TimesofIndia.indiatimes.com (v EN)

Chile bude používat Blockchain Etherea jako možnost, jak lze zaznamenat statistiku energetického sektoru, uvedla vláda ve čtvrtek. Coindesk.com (v EN)

Místopředseda Evropské komise Andrus Ansip v úterý upozornil na blockchain technologii a označil ji za „oblast, kde je Evropa v nejlepší pozici pro to, aby hrála vedoucí úlohu“. Coindesk.com (v EN)

Pozastavení twitterového účtu @Bitcoin, jednoho z nejstarších a nejoblíbenějších účtů na Twitteru, vyvolalo řadu otázek. Pozastavení vysoce profilovaných účtů Twitteru bývají vzácná a zpravidla jsou doprovázena nějakým oficiálním vysvětlením. Bez oficiálního vyjádření o tom, proč @Bitcoin byl pozastaven a poté znovu obnoven docházelo k divokým spekulacím. V posledních několika hodinách se objevily známky, že účet byl znovu aktivován a vrácen původnímu vlastníkovi a nyní dochází i k obnově followerů. Bitcoin.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Roger Ver: Svoboda slova zemřela zrušením účtu @Bitcoin 

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
DenisaOndřej Žáček Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ondřej Žáček
Host
Ondřej Žáček

Dobrý den,

návrh na doplnění článku:
Burza Bittrex opět obnovila registraci nových uživatelů, viz. jejich twitterový účet. Mimo to prodělala výraznou změnu vzhledu (o tom jsem ale žádný článek nenašel.)