Top 5 článků za uplynulý týden + Goldman Sachs vyzdvihuje bitcoin jako nejvýkonnější aktivum

5
(7)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Pád společnosti Silvergate by neměl kryptoměnovému průmyslu způsobit dlouhodobé škody

Banky jsou krví ekonomického systému země a každý kolaps banky je znepokojivý. Minulý týden došlo ke dvěma selháním. Dne 8. března vstoupila Silvergate Capital (bankovní společnost zaměřená na kryptoměny) do dobrovolné likvidace. Dne 10. března regulační orgány Spojených států uzavřely a zabavily vklady technologicky orientované banky Silicon Valley Bank. Jedná se o druhý největší bankovní úpadek v historii USA. Obě kalifornské instituce se staly obětí vybírání bankovních vkladů. Důsledky pádu banky Silicon Valley Bank (SVB) by mohly být významné, i když na nějaké hodnocení je ještě brzy. Stablecoin USDC ztratil svůj peg na americký dolar, což nikdy není dobrým znamením. Ještě v neděli 12. března se mu podařilo situaci zvládnout. Je však nepravděpodobné, že by debakl banky Silvergate způsobil kryptoměnovému sektoru dlouhodobé škody.

Další banky jsou možná před zavřením

Minulý týden zavřela Silvergate Bank a regulátoři uzavřeli Silicon Valley Bank (SVB). V neděli večer přišla zpráva o uzavření další banky s úzkou vazbou na technologický průmysl. Signature Bank má sídlo na Manhattanu a regulátoři jí uzavřeli právě pro riziko až příliš vysoké expozice v jednom segmentu. Riziko, že padnou další banky je stále ve hře. Vláda oznámila, že nebude řešit pád bank, ale budou řešit záchranu vkladů lidí. To znamená, že akcionáři a nepojištění věřitelé mají smůlu. Efekt byl jasný a na akciových trzích bank začal v pondělí výprodej. Více než 60 % odepsaly akcie First Republic Bank, Western Alliance Bank, Pacific Western Bank či Zions Bank. Podobný propad na akciích zažily v minulém týdnu i výše zmíněné banky před svým uzavřením.

Růst bitcoinu a rizikových aktiv naznačuje skryté kvantitativní uvolňování?

Pád banky Silicon Valley Bank (SVB) vylekal akciové trhy. Krach banky během pátečního obchodování akcie nezažily od roku 2008. Automaticky se nabízejí klišé v podobě srovnání mezi SVB a Lehman Brothers, ale letos je opravdu jiná situace. Zvedání úrokových sazeb je nutné, protože je potřeba zkrotit inflaci. Fed počítá s kolaterálními ztrátami. Krize na dluhopisovém trhu byla předvídatelná a manažeři bank mají ve svém popisu práce takovým rizikům předcházet. Potenciální ztráta starých dluhopisů je zřejmá. Otázkou je, proč vedení SVB nechalo situaci zajít tak daleko a nesnižovalo riziko alespoň částečným uzavíráním problematických pozic?

Blockchain Litecoin a Zcash obsahuje zranitelnost Rab13s

V březnu 2022 si Dogecoin najal společnost Halborn na audit bezpečnosti blockchainu. Během této kontroly nalezli některé kritické a zneužitelné zranitelnosti. Vývojáři Dogecoinu je ihned opravili. Halborn se ale stejnou metrikou podíval i na další blockchainy a zjistil, že stejné zranitelnosti postihují i více než 280 dalších sítí včetně Litecoin a Zcash. Ohrožení se tak týká více než 25 miliard USD v digitálních aktivech. Nejzávažnější chyba souvisí s komunikací peer-to-peer (p2p), kdy útočníci mohou vytvářet konsensuální zprávy a odesílat je jednotlivým uzlům. Tímto způsobem tak mohou dosáhnout jejich odpojení ze sítě. Útočníci mohu pomocí getaddr procházet síť a napadat neopravené uzly. Tato chyba nese označení Rab13s.

Známe datum tolik očekávaného hard forku Etherea Shanghai – prolomí cena ETH 2000 dolarů?

Vedoucí vývojář Etherea Tim Beiko se na Twitteru podělil o informaci, že tolik očekávaný Shanghai upgrade, který umožní výběr stakovaných ETH, bude spuštěn 12. dubna. Shanghai, lépe řečeno Shapella (Shanghai + Capella), bude znamenat dokončení přechodu Etherea z proof-of-work (PoW) na konsensuální algoritmus proof-of-stake (PoS). Aktivace upgrade Shanghai je naplánována na epochu 6209536, která by měla nastat kolem 22:27:35 UTC. Původním cílem aktualizace byl březen, ale core vývojáři ji nakonec odložili na polovinu dubna.

Bonusová zpráva

Goldman Sachs vyzdvihuje bitcoin jako nejvýkonnější aktivum

Podle nejnovějších údajů společnosti Goldman Sachs překonal Bitcoin v absolutních výnosech od počátku roku (YTD) a ve výkonnosti očištěné o riziko tradiční investiční aktiva a sektory, jako jsou technologie a zlato.

Přední kryptoměna získala od počátku roku (YTD) 51 % absolutních výnosů. Tím překonala informační technologie (+16 %), komunikační služby (+15 %), spotřební sektor (+11 %), Russell 1000 Growth (+10 %), zlato (+4 %) a S&P 500 (+4 %).

Energie a ropa mezitím zaznamenaly pokles o 11 %, resp. 14 %. Ceny ropy klesly na nejnižší úroveň od prosince 2021. Nedávný prudký nárůst ceny bitcoinu byl připisován rostoucí pravděpodobnosti, že americký Federální rezervní systém nakonec upustí od své jestřábí měnové politiky. Od 10. března, kdy regulátoři uzavřeli Silicon Valley Bank, kryptoměna vzrostla o 35 %.

Navzdory varováním tržních analytiků před možnou korekcí byl odraz bitcoinu silnější než u akcií z Wall Street, čímž si získal pozornost mnoha investorů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img