Top 5 článků za uplynulý týden + Pouze 16 % stakerů ETH je před aktualizací Shanghai v zisku

5
(2)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Předseda SEC: všechny kryptoměny kromě bitcoinu jsou cenným papírem – právníci nesouhlasí

Nedávný rozhovor Garyho Genslera pro New York Mag (NYMAG) znovu rozvířil vody napříč kryptoměnovým průmyslem. Předseda Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) zopakoval, že kromě spotového obchodování s Bitcoinem považuje všechna kryptoměnová aktiva za podléhající americkým zákonům o cenných papírech. Ačkoli kryptoaktivum ještě nebylo oficiálně klasifikováno, Gensler uvedl, že „vše kromě Bitcoinu“ je cenným papírem. Podle jeho názoru se lidé stojící za všemi kryptoměnovými projekty a sítěmi snaží skrytě nalákat investory k nákupu tokenů.

Coinbase vyřazuje BUSD z obchodování

Známá kryptoburza Coinbase vydala včera oznámení, že ukončí obchodování se stablecoinem BUSD (Binance USD). Datum ukončení je pondělí 13. března 2023. Podle oznámení tento stablecoin aktuálně nesplňuje standardy Coinbase pro zařazení do obchodování. Reakce pravděpodobně přichází po nedávném oznámení ukončení vydávání nových tokenů společností Paxos Trust Company. Tu aktuálně vyšetřuje americká Komise pro cenné papíry (SEC) z důvodu možné klasifikace BUSD jako cenného papíru. Přestože se firma proti tomuto nařčení několikrát ohradila, tak SEC oznámila i možnost žaloby. Paxos v reakci okamžitě ukončila vydávání těchto nových stablecoinů.

Jesse Myers: Tržní kapitalizace bitcoinu může vzrůst až 500x

Jesse Myers, manažer kryptoměnového hedgeového fondu Protocol Capital, zveřejnil na svém blogu prognózu k budoucí ceně bitcoinu. Podle jeho názoru má potenciál na růst až k ceně 10 milionů USD za minci. Vysvětluje to na porovnání se zlatem. Ostatně se zlatem bývá bitcoin srovnáván často s ohledem na své omezené množství. Navíc u zlata máme stále šanci, že se objeví další zdroj nebo naleziště. Bitcoin má množství přesně dané a nebude ho více než 21 milionů. Myers označuje zlato jako vhodné k ukládání kupní síly. Bitcoin ale kupní sílu v čase zvyšuje. Stačí jen přečkat pro někoho možná brutální volatilitu.

Trezor varuje uživatele před novým phishingovým útokem

Nový aktivní phishingový útok se pokouší ukrást kryptoměny uživatelů oblíbené harwarové peněženky Trezor. Snaží se přesvědčit investory, aby zadali svou frázi pro obnovení na falešné stránce Trezoru. Známý výrobce hardwarové kryptoměnové peněženky Trezor varoval své uživatele před novým phishingovým útokem zaměřeným na jejich kryptoinvestice. Útočníci se snaží ukrást jejich soukromé klíče. Společnost Trezor 28. února na Twitteru varovala uživatele před aktivním phishingovým útokem, jehož cílem je ukrást peníze investorů tím, že je přiměje zadat frázi pro obnovení peněženky na falešné webové stránce společnosti Trezor.

Problémy Silvergate poslaly dolů Bitcoin a celý kryptoměnový trh

Oblíbená krypto banka Silvergate aktuálně musí čelit výrazné finanční bouři. Ta přišla po vlně ukončování partnerství a vyšetřování, které má souviset se zaniklou burzou FTX. Coinbase, Circle, Bitstamp, Paxos a Galaxy Digital jsou posledními z rostoucího seznamu kryptografických společností, které přerušují vazby s kdysi preferovanou kryptoměnovou bankou. Ta krom jiného provozovala široce využívanou platební síť, která sloužila k převodům finančních prostředků mezi kryptoměnovými společnostmi v reálném čase.

Bonusová zpráva

Pouze 16 % stakerů ETH je před aktualizací Shanghai v zisku

S blížícím se upgradem Etherea Shanghai, který je naplánován na duben, budou moci stakeři ETH konečně vytáhnout své podíly. Budou však prodávat?

Vškerá pozornost věnovaná tomuto konkrétnímu upgradu se točí kolem jediné věci: vybírání uzamčených ETH. Od spuštění stakingu v prosinci 2020, kdy se síť teprve vydala na cestu ke konsensuálnímu algoritmu proof-of-stake, si všichni ti, kteří své prostředky zablokovali, nemohli tyto prostředky vybrat. To by se mělo v dubnu změnit. Je to však medvědí, nebo býčí zpráva?

Někteří tvrdí, že lidé se chystají rychle vybrat své ETH a dumpnout trh, aby realizovali alespoň nějaké zisky. Jenže ve skutečnosti je podle specializovaného webu Dune, v zisku (v dolarovém vyjádření) od spuštění stakingu jen 16 % stakerů, podle Dune. Kdyby k upgradu došlo dnes, pro drtivou většinu uživatelů by to znamenalo docela vážné ztráty.

ETH staked v zisku

Není možné se stoprocentní jistotou říci, co lidé udělají, když budou čelit potenciálně dvouciferným ztrátám. Pokud se bavíme o ziskových adresách, jedná se o cca 6,25 miliardy dolarů. Tady je pravděpodobné, že některé z nich se prodají, což je argument pro medvědy.

Argument býků je následující: Po téměř třech letech, během nichž vývojáři konečně přinesli očekávanou událost sloučení (Merge), se lidé chystají své podíly zdvojnásobit. Rizikový profil stakovaných ETH ohromně klesne. Lidé totiž uvidí, že pokud vloží své peníze “do této černé skříňky”, mohou na tom vydělat a navíc si konečně mohou peníze z této černé skříňky vybrat, kdykoli se jim zachce.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

“Pouze 16 % stakerů ETH je před aktualizací Shanghai v zisku”
Tak to jsem jejich součástí… zatím 😀 ETH je vlastně jediné moje krypto, které se nedá nazvat průserem 😀

spot_img