Jesse Myers: Tržní kapitalizace bitcoinu může vzrůst až 500x

4.7
(3)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Jesse Myers, manažer kryptoměnového hedgeového fondu Protocol Capital, zveřejnil na svém blogu prognózu k budoucí ceně bitcoinu. Podle jeho názoru má potenciál na růst až k ceně 10 milionů USD za minci. Vysvětluje to na porovnání se zlatem.

Ostatně se zlatem bývá bitcoin srovnáván často s ohledem na své omezené množství. Navíc u zlata máme stále šanci, že se objeví další zdroj nebo naleziště. Bitcoin má množství přesně dané a nebude ho více než 21 milionů. Myers označuje zlato jako vhodné k ukládání kupní síly. Bitcoin ale kupní sílu v čase zvyšuje. Stačí jen přečkat pro někoho možná brutální volatilitu.

Bitcoin dnes uchovává 1/2000 světového bohatství

Myers odhaduje celosvětové bohatství na cca 902 bilionu USD. Bitcoin má v oběhu 19,3 milionu mincí za současnou hodnotu 23 400 USD. Tržní kapitalizace cca 451 miliard USD. To znamená, že v bitcoinu je dnes 0,05 % světového bohatství. Podle jeho odhadu by si token mohl jednou ukrojit až čtvrtinu celosvětového bohatství. To by při dnešních cenách znamenalo přibližně 10 milionů USD za minci. Jeho názory sdílí i další společnosti. Například ARK Invest počítá, že v nejhorším případě bude na konci roku 2030 cena mince kolem 258 000 USD.

Závěr

Některé závěry se nám mohou zdát být přehnané. Osobně si myslím, že sama hodnota aktuálního celosvětového bohatství je spíše čtvrtinová. S čím ale souhlasím, je obrovský potenciál bitcoinu. A také souhlasím s tím, že jeho volatilita je místy brutální. Věřím, že díky svému omezenému množství bude jeho hodnota růst. Nedokážu teď odhadnout horizont, ale z pohledu HODLera je bitcoin ten správný. To je samozřejmě jen můj názor a nikoli rada nebo investiční doporučení.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

no, nekdo evidentne ujizdi na dobrem materialu

Jan

Kolik vám bylo roků, když stál BTC 10 dolarů? Věřil byste tomu, že takových skeptiků jako vy bylo tehdy nepočítaně?

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Jak jinak chcete docílit toho, aby holota kupovala BTC za 1 mil USD, než jí slíbit 10 mil USD? A my jí ten Bitcoin za 1 mil USD jednou prodat chceme a ne že ne ;-D.

A pak tu taky máme aspekt inflace…

spot_img