Digitální zlato? Počet bitcoinů bez pohybu alespoň po dobu 2 let let dosáhl nového rekordu

5
(6)

Zprávy a souhrny

I přes dosažené zisky na začátku letošního roku se Bitcoin (BTC) stále obchoduje ve stínu býčího období 2021. To je faktor, který by pravděpodobně mohl ovlivnit jeho nabídku. Nové údaje však naznačují, že prodloužený medvědí trh nabídku Bitcoinu výrazně neovlivnil.

Ale pojďme se na to podívat podrobněji. Podle údajů kryptoanalytické společnosti Glassnode, které sdílel server Documenting Bitcoin, se po dobu minimálně dvou let nepřesunulo, ani nebylo zobchodováno rekordních 48,25 % všech bitcoinů v oběhu.

Tady se sluší dodat, že množství nepřevedených bitcoinů se určuje podle toho, kolik BTC zůstalo v peněženkách v daném období nelikvidních v porovnání s jejich celkovou nabídkou. Zajímavé pak je, že nejnovější rekordní hodnota se pohybuje v rozporu s trajektorií ceny primární kryptoměny.

Nehýbající se bitcoiny – Jakým způsobem to lze vnímat?

To, že téměř polovina všech dosud vytěžených BTC je bez pohybu, lze interpretovat několika způsoby. Například tak, že toto aktivum buduje dynamiku směrem k tomu, aby se stalo digitálním zlatem, a tedy i uchovatelem hodnoty. To je pro Bitcoin a obecně pro trh kryptoměn významný vývoj, neboť to svědčí o rostoucí míře dlouhodobé důvěry a stability mezi investory.

Údaje zároveň naznačují, že investoři se rozhodují toto aktivum (navzdory různým fázím pohybu tržních cen) prostě držet. I když Bitcoin v roce 2021 dosáhl historického maxima, většina držitelů se rozhodla HODLovat i nadále a neprodávala. A medvědí trh představuje pro ty, co Bitcoinu věří dlouhodobě, zajímavou příležitost k nákupu při poklesu.

Období „spícího bitcoinu“ se zároveň shoduje s obdobím, kdy toto aktivum zaznamenalo zvýšené institucionální přijetí. Instituce se vrhly do Bitcoinu s dlouhodobým cílem, což také částečně pomohlo primárnímu aktivu zvýšit jeho ocenění. 

A pak tu je další vysvětlení. K tomu, že se BTC nehýbají, mohly přispět i ztracené bitcoiny. Je smutnou pravdou, že v některých případech již investoři nemají přístup ke svým bitcoinům. Důvody mohou být různé, úmrtí majitele nebo ztráta přístupu k soukromým klíčům.

Bitcoin a jeho aktuální cena

Bitcoin se v současné době pohybuje lehce nad 21 000 USD (v době psaní článku činila jeho cena 21 046 USD). Za posledních 7 dní si připsal více než 21 procent a zaznamenal příliv kapitálu ve výši více než 70 miliard dolarů.

Dalším velmi relevantním dílkem do skládačky je chování bitcoinových velryb. Ty v posledních dnech ke svým již drženým bitcoinům přidaly dalších 37 100 BTC. Dá se říci, že právě díky této akumulaci se Bitcoinu podařilo razantně a trvale prorazit nad vyšší úrovně. Známky akumulace lze aktuálně vidět na drtivé většině bitcoinových adres.

Závěr

Akumulace je v plném proudu a ozývají se hlasy mluvící o startu nového bull runu. Možné je samozřejmě všechno, ale nějaká menší korekce a zchlazení by trhu asi jen z dlouhodobého hlediska prospěla.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: