Top 5 článků za uplynulý týden + Kolaps FTX a další krypto skandály roku 2022 Bitcoinu (BTC) prospějí

5
(4)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Úroky z dluhu USA se budou letos rovnat trojnásobku tržní kapitalizace Bitcoinu

USA v příštím roce zaplatí na úrocích z dluhu více než 1 bilion dolarů. To při současných cenách odpovídá zhruba třem tržním kapitalizacím bitcoinu (BTC). Mnozí ekonomičtí komentátoři se domnívají, že bitcoinoví býci nemusí dlouho čekat na to, až Spojené státy začnou opět tisknout peníze. Nejnovější analýza amerických makroekonomických údajů vedla jednoho z tržních stratégů k předpovědi ukončení kvantitativního zpřísňování (Quantitative tightening QT), aby se zabránilo „katastrofální dluhové krizi“.

Bílý dům zveřejnil první plán boje proti kryptoměnovým podvodům

Bílý dům představil svůj první plán boje proti kryptoměnovým podvodům a ochraně investorů. V následujících měsících by tak měl dorazit nový právní rámec pro kryptoměnový průmysl. Administrativa amerického prezidenta Joe Bidena před nedávnem zveřejnila nový plán, který se zaměřuje na boj proti kryptoměnovým podvodům a ochraně investorů. Bílý dům tak hodlá zajistit regulační jasnosti v kryptoměnovém odvětví. Nový plán Bílého domu sebou přináší rozšířenou pravomoc regulačních orgánů, posílení požadavků na transparentnost a zpřísnění sankcí za porušení pravidel o nezákonném financování. Investory se tak snaží chránit prostřednictvím nových pravidel odpovědnosti.

Regulace kryptoměn je nutná pro všechny – pro ty špatné, ale i pro ty dobré

Jakou roli bude hrát regulace kryptoměn, jaký typ regulace je nutný a kdo bude kryptoměny regulovat? Tyto a další otázky se přenesly do diskusí na výročním zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) 2023 ve švýcarském Davosu. To se konalo v termínu 16. do 20. ledna a téma znělo „Spolupráce v roztříštěném světě (Cooperation in a Fragmented World)“. Vedoucí představitelé vlád a podniků diskutovali o stavu světa a prioritách pro nadcházející rok. Diskutovalo se mimo jiné o technologii blockchain, kryptoměnách a také metaversu. Na fóru zazněla potřeba globální koordinace v oblasti regulace kryptoměn i potřeba úzké spolupráce vlád.

Elon Musk údajně připravuje Twitter na integraci kryptoměn

Podle zpravodajského deníku Financial Times Elon Musk řekl vývojářům Twitteru, že nejdříve upřednostňuje platby v hotovosti a podpora kryptoměn může být v blízké budoucnosti dodatečně přidána.Některé zdroje uvádějí, že Twitter zvažuje podporu kryptoměn pro malou skupinu uživatelů. Společnost požádala také o povolení od regulačních orgánů v USA, aby mohla poskytovat platební služby. Sociální síť se registrovala jako zpracovatel plateb u amerického ministerstva financí v listopadu minulého roku. Poté, co zveřejnil tuto zprávu Financial Times, cena Dogecoinu vyskočila o více než 10 %.

Sentiment bitcoinu je nejvíce býčí za posledních 14 měsíců

Aktuální nálada na trhu je určitě býčí. Možná se jedná o past, možná počátek nového trendu. Při pohledu na kryptoměnové deriváty lze nalézt podobnost s koncem roku 2021. Sentiment dosahoval tehdy podobných hodnot, i když cena bitcoinu se pohybovala o dost výš. Obchodníci s futures znají tzv. funding rate. Jednoduše řečeno se jedná o náklad na vyrovnání ceny derivátu a ceny spotu dané kryptoměny. Při obchodování s permanentními (perpetual) futures to může být nejen výdaj, ale i příjem. Jestliže na trhu převažují kupci a vy otevřete SHORT pozici, tak vám vyplácí vypočtenou sazbu financování.

Bonusová zpráva

Michael Saylor: Kolaps FTX a další krypto skandály roku 2022 Bitcoinu (BTC) prospějí

Zakladatel společnosti MicroStrategy Michael Saylor říká, že kryptoměnové skandály a bankroty v roce 2022 budou pro Bitcoin (BTC) z dlouhodobého hlediska přínosem. V novém hovoru k výsledkům společnosti MicroStrategy za čtvrté čtvrtletí předpovídá, po mnoha loňských neúspěších, tento bitcoinový býk racionálnější přístup k projektům a podnikům v krypto oblasti.

Říká, že mnoho tokenových projektů, které během náročných mikroekonomických podmínek v roce 2022 neuspěly, bylo od počátku odsouzeno k zániku kvůli nezajímavým případům užití. A jak se dalo od bitcoinového býka očekávat, vyzdvihl hlavně Bitcoin. Síla Bitcoinu jako decentralizované digitální komodity byla (dle jeho slov) podtržena neúspěchy jiných projektů, které nemají stejné vlastnosti.

Doporučuje nám se podívat na mikroekonomickou situaci v posledních 12 měsících, kdy se většina kryptopodniků, kryptoaktiv a případů použití kryptoaktiv v tomto období prostě rozplynula. Zmiňuje zejména dobře známe příběhy o bankrotech společností BlockFi, Celsius, FTX, Genesis, Voyager a Alameda. Podle jeho názoru to všechno byly příklady velmi slabého využití a bylo jen otázkou času, kdy selžou.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img