Sentiment bitcoinu je nejvíce býčí za posledních 14 měsíců

4.8
(5)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Aktuální nálada na trhu je určitě býčí. Možná se jedná o past, možná počátek nového trendu. Při pohledu na kryptoměnové deriváty lze nalézt podobnost s koncem roku 2021. Sentiment dosahoval tehdy podobných hodnot, i když cena bitcoinu se pohybovala o dost výš.

Obchodníci s futures znají tzv. funding rate. Jednoduše řečeno se jedná o náklad na vyrovnání ceny derivátu a ceny spotu dané kryptoměny. Při obchodování s permanentními (perpetual) futures to může být nejen výdaj, ale i příjem. Jestliže na trhu převažují kupci a vy otevřete SHORT pozici, tak vám vyplácí vypočtenou sazbu financování. Například na Binance probíhá platba financování každých 8 hodin. Výši poplatku lze vypočítat nebo nalézt u každé otevřené pozice.

Sentiment je podobný jako v roce 2021

Podle analytické společnosti Glassnode dosáhlo tento týden roční funding rate na Bitcoinu téměř +8,5 %. To je hodnota srovnatelná s prosincem 2021. Tehdy se bitcoin prodával kolem 57 000 USD. Při pohledu na Binance, kde se obchoduje majorita všech transakcí, můžeme vidět po pádu FTX oscilaci funding rate kolem nuly. Po oznámení prosincové meziroční inflace 6,5 % nastal silný růst, který se ustálil a drží na skoro konstantní hodnotě.

Závěr

Pohled na sentiment je pouze jedním z mnoha úhlů pohledu. Při pohledu na graf je každému jasné, že v prosinci 2021 byl sice sentiment stejný, ale cena sestupovala ze svého All-time high (ATH). A všichni víme kam až došla. Cena bitcoinu nyní sice opakovaně útočí na rezistenci 24 000 USD, ale je opakovaně zamítnuta. Osobně si myslím, že se vrátíme ještě k otestování 19 000 USD a možná i níž.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavka
Hodnocení článku :
     

Jeste rychly skok na 20k by prisel vhod. Pak uz pomalu hore.

Michael

Dav se vetsinou mylí…

kubik

Podle mě by mohl vylézt B na 33K a možná až potom dolů,zase až se objeví nějaký pořádný prů-er

kubik

Časově by to mohlo být těch 33K asi za 7-8 měsíců a co se stane za takovou dobu při těchto turbulencích není možné odhadovat,ale třeba to půjde dál nahoru…

Poslední editace 1 rok před přes kubik
Petr 2

33k by bylo nebezpečné mohlo by spustit Fomo. A přikláním se že krize ještě dna nedosáhla , otázka co ji může spustit.

Mirek

To znamená, že půjde dolů 😂.

spot_img