31.01.23 Analýza BTC/USD – Největší propad od prosince

4.3
(6)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Kurz bitcoinu zaznamenal za včerejšek první znatelnější ztrátu. A to od prosince minulého roku. V relativních číslech nejde ale vyloženě o žádný markantní propad. Je ale skutečně největší za předešlých několik týdnů. A nám jde hlavně o to, kde zrovna k tomu poklesu došlo. Jelikož jsme akorát pod rezistencí, kterou považujeme za opravdu relevantní. A je to i ideální úroveň, kde by mohlo dojít k otočce ve vývoji kurzu.

Kurz bitcoinu byl u rezistence zamítnut

Takže rezistence kolem 24 000 USD je pro nás jako ostře sledované vlaky. A to hlavně díky kurzovému průběhu z léta předešlého roku. Tehdy zde došlo k mnoha zamítavým kurzovým reakcím. Po čemž kurz bitcoinu zase pokračoval v poklesu k 19 000 USD. A nyní se dá logicky spekulovat na to samé. Není proto náhoda, že se kurz bitcoinu v blízkosti této rezistence chová podobně. Nemáme přirozeně jistotu, že zde dojde k úplnému zamítnutí. Zatím jde spíše o potencionální možnost, která se v těchto chvílích pravděpodobně naplňuje.

Pondělní plně červená svíce znamená, že trh do nového týdne nevykročil zrovna šťastnou nohou. Já si osobně myslím, že je to obava ze zítřejšího rozhodnutí Fed. Mluvil jsem o tom právě v nedělní video analýze, že část dlouhých pozic mohou býci raději uzavřít. Aby měli větší jistotu. Všichni se tváří, že nedojde k většímu růstu úrokových sazeb než o 0,25 procentního bodu. Trh se ale může mýlit. Proto je racionální, že část pozic je zavřeno.

Co se týká samotné podoby pondělní svíce, jak jsem již zmínil, má plně červenou podobu. Čistá ztráta dosahuje necelé 4 %. Moc to není. Ale od poloviny prosince jde skutečně o nejhorší výsledek. Kurz bitcoinu nyní pořád konsoliduje v blízkosti toho zvýrazněného pásma. Takže není nic pro býky ztraceno. Avšak roste zkrátka pravděpodobnost toho, že se opravdu dočkáme otestování těch 19 000 USD. Kde bude poptávka určitě připravena.

Jinak medvědí divergence na indikátoru RSI jsou určitě uplatněné. A pokud pokles nebude pokračovat, je to pro býky obrovský úspěch. Jelikož několikanásobná divergence a propad o 4 %, není pro prodejce žádná sláva.

Závěrem

Kurz bitcoinu je definitivně na rozcestí, na kterém se rozhoduje o průlomu blízké rezistence, nebo návratu k supportu kolem 19 000 USD. Dost možná o tom právě rozhodne až zítřejší rozhodnutí americké centrální banky.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Sos

17300 soon 🙂

Martin

A 17.200 to nebude?

Rajn Hádek

To by bylo fajn na přikoupení.

spot_img