Bílý dům zveřejnil první plán boje proti kryptoměnovým podvodům

5
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bílý dům představil svůj první plán boje proti kryptoměnovým podvodům a ochraně investorů. V následujících měsících by tak měl dorazit nový právní rámec pro kryptoměnový průmysl. Co dalšího plánuje Bidenova administrativa ohledně digitálních aktiv?

Regulace kryptoměn přicházející z USA

Administrativa amerického prezidenta Joe Bidena před nedávnem zveřejnila nový plán, který se zaměřuje na boj proti kryptoměnovým podvodům a ochraně investorů. Bílý dům tak hodlá zajistit regulační jasnosti v kryptoměnovém odvětví. V oficiálním příspěvku se uvádí:

Na pokyn prezidenta Bidena jsme strávili minulý rok identifikací rizik kryptoměn a opatřeními k jejich zmírnění pomocí pravomocí, které má výkonná pobočka.

Nový plán Bílého domu sebou přináší rozšířenou pravomoc regulačních orgánů, posílení požadavků na transparentnost a zpřísnění sankcí za porušení pravidel o nezákonném financování. Investory se tak snaží chránit prostřednictvím nových pravidel odpovědnosti.

Administrativa Joe Bidena tak reaguje na nedávný bankrot kryptoburzy FTX. Plán Bílého domu uvádí, že události minulého roku podtrhují to, proč je potřeba více regulační jasnosti a zásahů do kryptoměnového průmyslu. Administrativa se mimo jiné zavázala chránit americké investory a spotřebitele před podvody a další finanční kriminalitou.

Bílý dům ve svém příspěvku vybízí také americký Kongres, aby zvýšil své úsilí v kryptoměnovém odvětví a rozšířit tak pravomoci některých regulátorů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 23 547 USD dle KMC.

Závěr

Co si o chystaných regulacích myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Celé znění amerického plánu ke zmírnění rizik kryptoměn Bílého domu naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img