Top 5 článků za uplynulý týden + Kiyosaki reaguje na výzvu miliardáře Charlieho Mungera k zákazu bitcoinu

5
(7)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Paxos přestane razit stablecoiny BUSD pro Binance

Společnost Paxos Trust Company zastaví vydávání nových stablecoinů Binance USD (BUSD) kvůli probíhajícího vyšetřování newyorských regulátorů. Paxos oficiálně oznámila 13. února, že firma ukončí svůj vztah s Binance a zastaví vydávání stable coinů BUSD vázaných na americký dolar. Od 21. února přestane Paxos razit nové tokeny v souladu s pokyny a koordinací s New York Department of Financial Services (NYDFS). Paxos zdůraznil, že všechny stávající tokeny BUSD zůstanou plně kryté a splatné prostřednictvím společnosti Paxos Trust Company nejméně do „února 2024“. Zákazníci budou moci směnit své prostředky na americké dolary nebo převést své tokeny BUSD na jiný stablecoin vydaný společností Paxos.

Kiyosaki věří, že bitcoin dosáhne 500 000 dolarů již do tří let

Autor knihy „Bohatý táta, chudý táta“ Robert Kiyosaki věří, že cena bitcoinu dosáhne 500 000 amerických dolarů během tří let. Tyto své názory odůvodňuje ekonomickou situací, ve které se nachází svět v současné době a kde se inflace a nedůvěra v centrální banky stále zvyšují. Legendární americký podnikatel a investor ve svém nedávném příspěvku na Twitteru uvádí, že že krize důvěry v klasický finanční systém se bude pravděpodobně dále zhoršovat a že bude stále více lidí hledat alternativy. Tyto alternativy jim umožní mít větší kontrolu nad svými finančními aktivy a tím významně snížit rizika.

Digitální artefakty na bitcoinu přinášejí síti nové výzvy

Na konci ledna došlo ke spuštění možnosti razit vlastní NFT v blockhainu bitcoinu – označují se jako digitální artefakty. Je to vůbec poprvé v historii, kdy je tato síť využita k jiným účelům než jsou čistě finanční transakce. Spuštění se samozřejmě neobešlo bez kontroverze a nových výzev. V listopadu 2022 proběhl na blockchainu bitcoinu soft fork s označením Taproot, který přinesl protokol Ordinal. Ten umožňuje ke každému satoshi přidat obrázek nebo krátké video. Díky spojení (inscription) se satoshi stane nezaměnitelným tokenem. Od 21. ledna, kdy měl oficiální start projekt Bitcoin Ordinals, došlo k vytvoření více než 78 400 takovýchto artefaktů. Oproti NFT obsahuje takovýto satoshi přímo dané digitální dílo a ne jen informaci o jeho vlastnictví. Velikost bloku se tak úměrně navýšila z 1,5-2 MB na 3-3,5 MB.

Zkrachovalý poskytovatel kryptopůjček Celsius našel kupce pro svou platformu

Dlužníci společnosti Celsius Network předložili plán prodeje americkému konkurznímu soudu v jižním okrese New Yorku. Plán má podporu oficiálního výboru nezajištěných věřitelů společnosti Celsius („unsecured creditors committee“, UCC) a je součástí celkového plánu reorganizace maloobchodní platformy a těžební činnosti společnosti. Plán navrhuje dohodu se společností NovaWulf, která by umožnila, aby tento poskytovatel kryptopůjček začal v červnu vracet zákazníkům kryptoaktiva, pokud by to bylo schváleno insolvenčním soudem a přijato většinou zákazníků společnosti Celsius.

Tržní kapitalizace AI tokenů dosáhla 5,1 miliardy dolarů: Pouhý hype, nebo naopak zajímavá příležitost?

Ačkoli je ještě příliš brzy na nějaké hodnocení, zdá se, že si umělá inteligence upevňuje své místo jako jedna z nově vznikajících technologií, které je třeba v roce 2023 věnovat větší pozornost. Kryptoměnové tokeny AI radostně surfují na této rostoucí hype vlně a trhají až neuvěřitelné rekordy. Kupříkladu tokeny jako $AIRI za posledních 30 dní posílily až o 1000 %. Při bližším pohledu na posledních sedm dní stovky AI tokenů v čele s GRT, AGIX a FET výrazně posílily tržní kapitalizaci tokenů v tomto sektoru. Ta se vyšplhala (v době psaní článku na 5,1 miliardy dolarů) To představuje 0,4 % celkové tržní kapitalizace.

Bonusová zpráva

Kiyosaki reaguje na výzvu miliardáře Charlieho Mungera k zákazu bitcoinu

Robert Kiyosaki, významný investor a autor bestselleru o osobních financích “Bohatý táta, chudý táta”, se podělil o svůj názor poté, co americký miliardář Charlie Munger vyzval k zákazu kryptoměn, jako je Bitcoin (BTC).

Kiyosaki poukázal na to, že zatímco Munger může stále obhajovat akcie a tradiční finanční systémy, mladší generace přijímá kryptoměny zejména kvůli legitimitě jejich účetního systému.

Známý finanční pedagog uvedl, že Mungerův pesimismus vůči kryptoměnám může souviset s jeho sounáležitostí s “davem FEDu pokladny Wall Street”. Kiyosaki dále vyjádřil názor, že by se pozornost lidí neměla soustředit na pohyb cen kryptoměn, ale na základní technologii.

Kiyosakiho komentáře přicházejí v reakci na Mungerovo dřívější prohlášení, v němž místopředseda představenstva společnosti Berkshire Hathaway rozšířil svou kritiku Bitcoinu a zároveň naznačil, že lidé, kteří jsou proti zákazu digitálních aktiv, jsou “idioti”. Dodal, že je “prostě směšné”, aby někdo investoval do kryptoaktiv. Munger, který letos v lednu oslavil 99 let, také uvedl, že není hrdý na americké úřady za to, že kryptoměny povolily. Součástí Mungerovy kritiky Bitcoinu je i možnost využití tohoto aktiva k trestné činnosti. Podle něj jsou kryptoměny “z části podvod” a pro únosce lákavé.

Kiyosaki naopak předpokládá, že by se Bitcoin mohl do roku 2025 obchodovat za 500 000 USD. K tomu hlavně přispěje nedostatečná výkonnost amerického dolaru. Kromě Bitcoinu také doporučuje investice do drahých kovů, jako je zlato a stříbro.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
františek
Hodnocení článku :
     

super článek,děkuji a přeji krásný den,f

Jan H.

99 let, mega ranec 😀

Brian

Kiyosaki udelal jednu dobrou vec – tu prvni knihu, a tim to konci 😀

spot_img