Tržní kapitalizace AI tokenů dosáhla 5,1 miliardy dolarů: Pouhý hype, nebo naopak zajímavá příležitost?

4.7
(3)

Ačkoli je ještě příliš brzy na nějaké hodnocení, zdá se, že si umělá inteligence upevňuje své místo jako jedna z nově vznikajících technologií, které je třeba v roce 2023 věnovat větší pozornost.

Kryptoměnové tokeny AI radostně surfují na této rostoucí hype vlně a trhají až neuvěřitelné rekordy. Kupříkladu tokeny jako $AIRI za posledních 30 dní posílily až o 1000 %. Při bližším pohledu na posledních sedm dní stovky AI tokenů v čele s GRT, AGIX a FET výrazně posílily tržní kapitalizaci tokenů v tomto sektoru. Ta se vyšplhala (v době psaní článku na 5,1 miliardy dolarů) To představuje 0,4 % celkové tržní kapitalizace.

Současný lídr trhu, $GRT (nativní token protokolu The Graph, který indexuje dotazy z široké škály blockchainů a sidechainů) se v současné době nachází na 41. místě celkového žebříčku kryptoměn. Aktuální tržní cena se pohybuje 0,1685 USD. $GRT tak pomalu nabírá tempo zpět ke svému ATH z února 2021. Za posledních sedm dní také bylo zaregistrováno více než 2 000 nových unikátních adres.

Těsně za $GRT následuje $AGIX, nativní AI token pro SingularityNET. Nativní token pro nejpopulárnější tržiště umělé inteligence Web3 zaznamenal od začátku roku více než 800% zisky. Mimochodem právě AGIX, který se nachází na 81. místě v seznamu 100 nejlepších kryptoměn, zatím nezaznamenal žádný cenový nárůst vyvolaný vývojem. Jeho nedávný vzestup lze přičíst pouze vlivu vnějšího humbuku kolem AI.

Katalyzátor prudkého růstu zájmu

Fenoménu umělé inteligence se ve svém článku věnoval i časopis Forbes. Umělá inteligence (AI) a kryptoměny jsou odvětví s téměř nevyčerpatelnou zásobou mnoha více či méně senzačních zpráv. Díky kombinaci obou těchto věcí je tedy celkem racionální očekávat explozivní nárůst hodnoty i mezi tokeny, které jsou zatím mimo hlavní zájem investorů, ale s AI souvisejícími.

K růstu zájmu o AI tokeny přispěly jak zprávy o akvizici a integraci ChatGPT Open AI společností Microsoft, tak i velkolepé plány společnosti Google na spuštění kompetentního konkurenta Bard. ChatGPT, který získal milion uživatelů během týdne od spuštění a 100 milionů uživatelů pouhých sedm týdnů poté, má velkou šanci stát se další velkou iterací pro uživatelské vyhledávání.

Závěr

Propojení kryptoměn a technologie AI může mít zajímavý potenciál. AI určitě může rozšiřovat možnosti Web3 Metaverse a značnou měrou rozšířit interaktivní komunikační schopnosti. A perlička na závěr. Společnost Gartner předpověděla, že AI může do roku 2025 vymazat veškeré snahy o snížení spotřeby energie. To za předpokladu, že bude její předpokládaný rozsah využití pokračovat v nastolené trajektorii.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img