Zkrachovalý poskytovatel kryptopůjček Celsius našel kupce pro svou platformu

4.7
(3)

Společnost Novawulf Digital Management, která se zabývá investicemi do digitálních aktiv, se dohodla s poskytovatelem kryptopůjček Celsius, že odkoupí jeho úvěrové služby a pomůže tak ukončit jeho bankrot.

Řešení pro Celsius?

Dlužníci společnosti Celsius Network předložili plán prodeje americkému konkurznímu soudu v jižním okrese New Yorku. Plán má podporu oficiálního výboru nezajištěných věřitelů společnosti Celsius (“unsecured creditors committee”, UCC) a je součástí celkového plánu reorganizace maloobchodní platformy a těžební činnosti společnosti.

Plán navrhuje dohodu se společností NovaWulf, která by umožnila, aby tento poskytovatel kryptopůjček začal v červnu vracet zákazníkům kryptoaktiva, pokud by to bylo schváleno insolvenčním soudem a přijato většinou zákazníků společnosti Celsius.

Podle plánu by Celsius klienti obdrželi podíl ze svých likvidních kryptoměn, které uvízly na platformě, včetně Bitcoinů a Etherů. Podle posledních zpráv má Celsius ve své původní bilanci díru ve výši 1,2 miliardy dolarů.

Dlužníci uvedli, že si vybrali společnost NovaWulf, protože “poskytuje nejlepší způsob distribuce likvidních kryptoaktiv dlužníků a maximalizuje hodnotu nelikvidních aktiv dlužníků pomocí nové společnosti vedené zkušenými manažery,” uvádí se v prohlášení.

“The NewCo”, což je termín používaný pro označení nové společnosti, zejména společnosti vytvořené oddělením od již existující společnosti, bude veřejně vykazovanou společností, kterou budou plně vlastnit Celsius “earn věřitelé”, z nichž všichni obdrží značnou část likvidního krypta.

Konkrétně, “convenience class” věřitelé, tedy věřitelé s pohledávkami nižšími než 5.000 dolarů souvisejících s Celsius Earn účty, obdrží 70 % svých prostředků zpět ve formě jednorázové platby v Bitcoinech, Ethereu nebo stablecoinu USDC.

Zákazníci společnosti Celsius, kteří dluží více než 5 000 USD, budou mít možnost snížit svou pohledávku na tuto částku, aby se mohli připojit k “convenience class” skupině a věřitelé, kteří dluží alespoň 1 000 USD, se mohou ze skupiny odhlásit a obdržet část dosud neurčených prostředků získaných zpět pro obecné účastníky Earn.

Začátkem tohoto měsíce se ve zprávě právníka společnosti Jenner & Block Shoba Pillaye, vyšetřovatele společnosti Celsius jmenovaného konkurzním soudem, uvádí, že společnost Celsius použila prostředky zákazníků k nákupu a podpoře hodnoty svého nativního tokenu CEL.

Zpráva také odhalila, že vedoucí pracovníci společnosti, včetně generálního ředitele Alexe Mashinksyho, vybírali peníze a zbavovali se velkého objemu svých podílů v CEL tokenu.

Závěr

Newyorský generální prokurátor již zažaloval Mashinskyho za údajný podvod, který provedl v době, kdy vedl společnost Celsius. Žaloba tvrdí, že investorům poskytl nepravdivá prohlášení o dobré finanční situaci společnosti Celsius a poté, co přišel o stovky milionů dolarů v rizikových investicích, zatajil tak její zoufalou situaci.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img