Zakladatel Celsius Network Alex Mashinsky údajně vybral 10 milionů USD před oznámením bankrotu

4.5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Zakladatel a bývalý generální ředitel lending platformy Celsius Network Mashinsky údajně vybral 10 milionů dolarů před bankrotem.

Mashinsky a desetimilonový výběr

Podle Financial Times zakladatel společnosti Mashinsky stáhl prostředky v „polovině až koncem května,“ tedy jen asi dva až tři týdny před zmrazením všech výběrů 12. června. Je pravděpodobné, že již v té době musel o problémech i nadcházejícím bankrotu vědět.

Celsius byla populární platforma pro půjčování kryptoměn s 1,7 miliony zákazníků a spravovanými aktivy ve výši 25 miliard dolarů. Špatné podmínky na kryptotrhu, pád Terry (LUNA) a UST a podle některých také špatné vedení dovedly společnost k bankrotu.

Platforma nakonec skončila s deficitem 2,85 miliardy dolarů ve své rozvaze a zákazníci v nejistotě, zda vůbec někdy uvidí své kryptoměny zpět. Celsius zmrazil veškeré prostředky v červnu, před podáním žádosti o bankrot z 11 července.

Výběr vyvolává otázky, zda Mashinsky využil to, že věděl již předem, že společnost zmrazí prostředky zákazníků a výběry. Sám si tak stáhl miliony dolarů, zatímco miliony zákazníků následně to štěsí neměly.

Bude muset peníze vrátit?

Mluvčí společnosti Celsius záležitost s výběrem komentoval s tím, že zakladatel v té době kryptoměnu stáhl, aby zaplatil státní a federální daně. Navíc podle něj mělo jít o součást standardních převodů, které Mashinsky realizoval pravidelně.

Během devíti měsíců, které předcházely tomuto výběru, důsledně ukládal kryptoměnu v částkách, které dosahovaly celkové částky, kterou vybral v květnu.

Mluvčí to uvedl s tím, že že Mashinsky a jeho rodina měli sami na platformě zmrazené kryptoměny v hodnotě 44 milionů dolarů. Ačkoli podle společnosti na výběru nebylo nic špatně, zřejmě se stane součástí nadcházejících soudních jednání.

Existuje také možnost, že by Mashinsky mohl být nucen vrátit 10 milionů dolarů, protože během 90 dnů před podáním prohlášení o bankrotu mohou být platby společnosti podle zákonů Spojených států obráceny ve prospěch věřitelů.

Mezitím společnost Celsius Network stanovila termíny dražby svých aktiv. Konečná lhůta pro podání nabídek vyprší 17. října a v případě potřeby se pak  20. října uskuteční dražba.

Závěr

Zakladatel a bývalý generální ředitel lending platformy Celsius Network Alex Mashinsky svým výběrem 10 milionů USD krátce před zmrazením všech prostředků a následným bankrotem vzbudil podezření. Možná bude nyní nucen prostředky vrátit.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img