TOP 5 článků za uplynulý týden + Chtěli byste se stát ETH validátorem? Počkáte si až 45 dní

5
(6)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Trezor hlásí mezitýdenní nárůst tržeb o 900 %

V oblasti hardwarových peněženek se často zmiňují výrobci Ledger a Trezor. Každý má svoje výhody a nevýhody, které jsme vám podrobně shrnuly v recenzích. Společnost Ledger nedávno přišla s kontroverzní volitelnou funkcí Recovery. Tu navíc doplnila asi ne zrovna vhodnou komunikací. A důvěra se evidentně přelila ke konkurenci. Český výrobce peněženek Trezor má tak v poslední době žně. Situace nastala po představení Recovery systému konkurenčních peněženek Ledger. Ta přidává volitelnou možnost zálohování vašeho seedu do aplikací třetích stran.

Bali zakazuje platby kryptoměnami

V rámci zásahu proti kryptoměnovým produktům zaměřeného na zahraniční turisty zakazuje Bali bitcoinové platby. Přestože je obchodování s kryptoměnami v Indonésii stále legální, místní úřady na Bali varovaly, že se zahraničními turisty, kteří k platbám používají kryptoměny, jako je Bitcoin, bude “tvrdě naloženo”. Dne 28. května guvernér Bali, Wayan Koster, na tiskové konferenci k rozvoji cestovního ruchu uvedl, že návštěvníci, kteří budou platit kryptoměnami, budou vystaveni trestům, jako je deportace, trestní postihy a správní sankce.

CZ: Nemůžete si jen tak koupit banku a udělat ji crypto-friendly

Changpeng “CZ” Zhao, generální ředitel oblíbené kryptoměnové burzy Binance říká, že koupě banky by nebyla řešením problému jménem “crypto debanking”. Jako hlavní překážky uvádí regulační prostředí a potřebu sítě poskytovatelů bankovních služeb. Společnost Binance Australia byla nedávno nucena zastavit vklady v australských dolarech (AUD). Došlo k tomu v souvislosti s rozhodnutím bankovního poskytovatele zastavit tuto službu. Generální ředitel společnosti Binance “CZ” Changpeng Zhao vyjádřil pochybnosti o tom, že by akvizice bankovních institucí nabídla řešení rostoucího trendu “bankovních problémů” pro společnosti zabývající se kryptoměnami. Podle jeho slov se tím sice dříve zabývali, ale nevidí to jako cestu, která by tyto problémy kryptoměnových společností řešila.

Nový standard převádí NFT z Etherea do blockchainu bitcoinu

NFT byla dlouho doména primárně blockchainu Etherea. Ale jak už to bývá, tak úspěch přitahuje konkurenci. Dnes máme možnost mít nezaměnitelné tokeny například i v síti Solany, Polygonu, Tezose, BNB a dalších. Logicky tak nastává situace, že obchodníci chtějí přejít se svými tokeny mezi jednotlivými sítěmi. Zatímco například mezi Ethereem a Solanou můžete relativně snadno využít obousměrný můstek, tak u Ordinals, NFT v blockchainu bitcoinu, dosud tato možnost chyběla. To se nyní mění. Vznikl nový standard BRC-721E. Ten umožňuje spálit NFT v síti Etherea a opětovně jej vytvořit v blockchainu bitcoinu.

Soumrak privacy coinů? Binance zakáže v některých evropských zemích obchodování s nimi

Uživatelé oblíbené kryptoměnové burzy Binance ve Francii, Itálii, Polsku a Španělsku nebudou moci od 26. června na této platformě nakupovat ani prodávat privacy coiny (mince na ochranu soukromí). Počínaje 26. červnem tohoto roku nebudou privacy mince, jako je Monero (XMR) nebo Zcash (ZEC) k dispozici zákazníkům společnosti Binance ve Francii, Itálii, Španělsku a Polsku. Mluvčí společnosti Binance informoval, že nová omezení se týkají celkem 12 mincí. Mezi postižené tokeny patří Decred (DCR), Dash (DASH), Zcash (ZEC), Horizen (ZEN), PIVX (PIVX), Navcoin (NAV), Secret (SCRT), Verge (XVG), Firo (FIRO), BEAM (BEAM), Monero (XMR) a MobileCoin (MOB).

Bonusová zpráva

Chtěli byste se stát ETH validátorem? Počkáte si až 45 dní

Letos síť Ethereum oficiálně přešla na konsensuální algoritmus Proof-of-Stake a navždy tak opustila Proof-of-Work.

Jedním z mnoha důsledků, které The Merge na protokol měl, je to, že v Ethereu již nejsou těžaři. Síť nyní zabezpečují validátoři a cesta k tomu, jak se jím stát, má být velmi jednoduchá – stačí vložit 32 ETH do staking kontraktu a spustit příslušný software.

Ukazuje se však, že na validátory se stojí poměrně dlouhá fronta a stát se jedním z nich může nějakou dobu trvat. Údaje společnosti WenMerge ukazují, že v současné době čeká na vstup do sítě 92 536 validátorů. “Vyčištění” tohoto počtu bude trvat přibližně 45 dní.

Konkurence je opravdu vysoká a zdá se, že prakticky nikdo nechce vystoupit. V současné době jsou ve “frontě na výstup” pouze 4 validátoři.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img