Trezor hlásí mezitýdenní nárůst tržeb o 900 %

5
(5)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

V oblasti hardwarových peněženek se často zmiňují výrobci Ledger a Trezor. Každý má svoje výhody a nevýhody, které jsme vám podrobně shrnuly v recenzích. Společnost Ledger nedávno přišla s kontroverzní volitelnou funkcí Recovery. Tu navíc doplnila asi ne zrovna vhodnou komunikací. A důvěra se evidentně přelila ke konkurenci. Český výrobce peněženek Trezor má tak v poslední době žně.

Důvěra je křehká věc

Situace nastala po představení Recovery systému konkurenčních peněženek Ledger. Ta přidává volitelnou možnost zálohování vašeho seedu do aplikací třetích stran. Možnost pro část lidí znepokojivá, ale podle oznámení naprosto zásadní pro rozšíření adopce kryptoměn. Ledger navíc v komunikaci zdůraznil, že každá hardwarová peněženka je tak bezpečná, jak jí její výrobce udělá. Výrobce může kdykoliv připravit firmware, který usnadní přístup k citlivým informacím. Jen to udělat nechce.

Už jen ta komunikace se však lidem na sociálních sítích zdála drsná. Natož samotná možnost provedení. A evidentně nejen na sociálních sítích. Trezor, světová dvojka v oblasti kryptoměnových peněženek, hlásí nárůst mezitýdenních tržeb o 900 %. Hlavně v době, kdy centralizované burzy padají a lidé hledají jistoty, jsou hardwarové peněženky vysoce ceněný artikl.

Ledger si za novou funkcí stojí

Ledger argumentuje požadavkem potenciálních klientů. Prozatím uvedení nové funkce pozastavili a rozhodli se nejprve zveřejnit kód jako open source. Klienti se pak budou moci sami rozhodnut, zda si funkci aktivují a zda je pro ně nebezpečná. Pro někoho může být ztráta přístupu do peněženky bez možnosti obnovy docela solidním blokem k adopci kryptoměn. Uvidíme, zda nová funkce Recovery dokáže přinést tržby zpět k Ledgeru nebo se z nich stane dvojka na trhu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

A takhle to dopadne, když se šetří na marketérech a PR odbornících. Myslím ten Ledger.

Fantom

Pokud propálili pravdu a Ledger dokáže extrahovat seed, tak je z uživatelského hlediska nepoužitelný. De facto „not your kees“ ☹️

Vojtech

Já měl na mysli ten mizerně odkomunikovaný projekt rozdělení seedu na 3 části s úschovu u 3 různých institucí – což by jistě mohlo přivést nemálo nových zákazníků. Ne každý má kuráž být „sám sobě bankou“🙂 a nabídka takové alternativy je v principu dobrý marketingový tah. Jen to chtělo to nezvorat.

Poslední editace 1 rok před přes Vojtech
Vojtech

A ano, jistě. Bohužel tohle nedokážu posoudit. Jako v zásadě IT negramot principiálně vycházím z toho, že to možné je, a to na jakémkoliv zařízení, včetně Trezoru. A že je tak na každém zákazníkovi, aby se rozhodl, zda zrovna tento konkrétním hochům (ať již z Ledgeru nebo od Trezoru) chce věřit, že do softwaru z nějakého důvodu nezabudovali nějaká „zadní vrátka“.

Fantom

Trezor je na rozdíl od Ledgeru Open source a tak doufám, že u něj to možné není, respektive bylo-li by to možné, už by se o tom vědělo.

Vojtech

Nevěděl jsem, díky. Snad je to skutečně tak, ze 100%.

spot_img