Nový standard převádí NFT z Etherea do blockchainu bitcoinu

4.5
(2)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

NFT byla dlouho doména primárně blockchainu Etherea. Ale jak už to bývá, tak úspěch přitahuje konkurenci. Dnes máme možnost mít nezaměnitelné tokeny například i v síti Solany, Polygonu, Tezose, BNB a dalších. Logicky tak nastává situace, že obchodníci chtějí přejít se svými tokeny mezi jednotlivými sítěmi. Zatímco například mezi Ethereem a Solanou můžete relativně snadno využít obousměrný můstek, tak u Ordinals, NFT v blockchainu bitcoinu, dosud tato možnost chyběla. To se nyní mění.

Standard NFT

Vznikl nový standard BRC-721E. Ten umožňuje spálit NFT v síti Etherea a opětovně jej vytvořit v blockchainu bitcoinu. Standard v pondělí představili Bitcoin Miladys. Vytvořili jej ve spolupráci s tržištěm NFT Ordinals Market a bitcoinovou peněženkou Xverse. Podle oznámení se spálená NFT objeví nově v bitcoinové peněžence včetně kompletních metadat.

Ale pozor! Metadata se hned do blockchainu nepropíší a je možné s nimi ještě pracovat. Například můžete vložit obrázek v nižším rozlišení a do metadat přidat odkaz na původní data v síti Etherea. NFT tedy není stejná, ale vytvoření nebude tak finančně nákladné.

Závěr

Celý proces se teprve testuje a podle webu se nachází v beta verzi. Bylo jasné, že podobný proces na sebe nenechá dlouho čekat. Podle Dune Analytics překonal počet Ordinals již hranici 10 milionů a blockchain se posunul na druhé místo v žebříčku obchodování s NFT. Předstihl tak Solanu a dotahuje Ethereum. Otázkou zůstává, zda by se například některé z Bored Ape Yacht Club dokázalo v síti bitcoinu obchodovat stejně dobře, jak je tomu v blockchainu Etherea. Nebude lepší si v síti bitcoinu vytvořit svoje vlastní nádherná NFT?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Přemek V.

Nazvat třeba opice nádherným NFT bych se fakt zdráhal a za druhé – jak může být něco nezaměnitelné, když to jde na jedné síti smazat, na druhé znovu vytvořit, tedy je to kopie – a ještě k tomu upravitelná. Vždyť ten koncept nedává vůbec logický smysl. 🤣🤦🏼‍♂️

spot_img