Soumrak privacy coinů? Binance zakáže v některých evropských zemích obchodování s nimi

4.7
(6)

Uživatelé oblíbené kryptoměnové burzy Binance ve Francii, Itálii, Polsku a Španělsku nebudou moci od 26. června na této platformě nakupovat ani prodávat privacy coiny (mince na ochranu soukromí).

Privacy coiny se v poslední době dostaly do hledáčku mnoha regulátorů. Naposledy to “odnesly” v Dubaji, která zakázala s nimi provádět jakékoli aktivity.

Binance delistuje (v některých evropských zemích) privacy coiny

Počínaje 26. červnem tohoto roku nebudou privacy mince, jako je Monero (XMR) nebo Zcash (ZEC) k dispozici zákazníkům společnosti Binance ve Francii, Itálii, Španělsku a Polsku.

Mluvčí společnosti Binance informoval, že nová omezení se týkají celkem 12 mincí. Mezi postižené tokeny patří Decred (DCR), Dash (DASH), Zcash (ZEC), Horizen (ZEN), PIVX (PIVX), Navcoin (NAV), Secret (SCRT), Verge (XVG), Firo (FIRO), BEAM (BEAM), Monero (XMR) a MobileCoin (MOB).

Přestože se snažíme podporovat co nejvíce kvalitních projektů, jsme povinni dodržovat místní zákony a předpisy týkající se obchodování s mincemi na ochranu soukromí. I nadále chceme sloužit co největšímu počtu uživatelů.

V rámci probíhajících procesů dodržování předpisů jsme oslovili dotčené uživatele, abychom jim oznámili, že po 26. červnu již nebudou moci na naší platformě privacy coiny nakupovat ani s nimi obchodovat.

V e-mailu francouzským zákazníkům společnost Binance uvedla, že v několika evropských zemích již není schopna nabízet kryptoaktiva se zvýšenou anonymitou. Důvodem jsou místní regulační požadavky.

Tažení proti privacy mincím

Na rozdíl od běžných kryptoměn, jako je Bitcoin, jsou privacy mince navrženy jinak. Kladou velký důraz zejména na to, aby zakrývaly transakce v blockchainu s cílem zvýšit soukromí uživatelů.

Vlády po celém světě aktivně vystupují proti přijetí kryptoměn zaměřených na soukromí. Krom mincí se zaměřují i na další kryptografické nástroje, zaměřených na ochranu soukromí. Své úsilí obhajují s odkazem na obavy z praní špinavých peněz (AML) a financování terorismu.

V září 2022 delistovala kryptografická burza Huobi sedm těchto mincí. Úřady ve Spojených státech pak sankcionovaly používání kryptoměnového mixeru Tornado Cash.

Závěr

Tyto zprávy přicházejí v době, kdy globální jurisdikce uplatňují nařízení Financial Action Task Force o boji proti praní špinavých peněz, známé jako Travel Rule. Jedním z hlavních aspektů Travel Rule je požadavek na předávání určitých údajů o zákaznících a kryptoměnových transakcích regulačním orgánům. Je jasné, že mince jako již několikrát zmiňované Monero, se jim vůbec nelíbí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pedro

Žijeme ve fašismu

Fantom

Privacy coiny s XMR v čele jsou skutečnou hrozbou pro zkorumpované politiky a jejich ničím nekryté peníze. BTC transakce dokážou trasovat, XMR nikoliv. Proto se je snaží de facto zakázat. Není to nic jiného než přímé ohrožení svobody vlastnictví. Pro XMR to znamená současně obrovskou hrozbu i příležitost najednou.

RadekK

Nejprve si zjisti, co ten pojem vlastně znamená…

Pedro

Pro rejpali to upřesním … žijeme v korporátním fašismu který se maskuje jako liberální demokracie

spot_img