Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

4.5
(2)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Charles Hoskinson: Zastánci pálení ADA jsou „pohlceni idiocií a hrabivostí“

V komunitním sporu o pálení tokenů sítě Cardano (ADA) generální ředitel Input Output Charles Hoskinson znovu potvrdil svůj názor na toto spalování. Podle něj je tato praxe bezcenná. Ve svém projevu, který byl veden sice pohrdlivým, ale zároveň hravým tónem, zakladatel projektu Cardano nabádal zastánce této praxe, aby se hluboce zamysleli nad svými životními rozhodnutími a položili si otázku, proč jsou „pohlceni idiocií a hrabivostí“. Pokračoval slovy, že jakmile dojdou k poznání, že spalování je neplodná snaha, měli by zastánci této myšlenky „prosit o odpuštění“ za to, že navrhují zničit peníze komunity.

Dominance bitcoinu klesá na 4leté minimum, do centra pozornosti se dostává ethereum

Od 6. září dominance bitcoinu na kryptotrhu klesla na čtyřleté minimum, v jednu chvíli klesla až na 38,2 % s tržní kapitalizací 381,2 miliardy USD, zatímco ethereum má podíl 20,3 %, což představuje tržní kapitalizaci 202,8 miliardy dolarů. Rostoucí dominance etherea přichází poté, co tvůrce platformy Vitalik Buterin potvrdil, že ke sloučení pravděpodobně dojde mezi 13. a 15. zářím. Upgrade převede blockchain na protokol Proof-of-Stake (PoS). Celkově jsou kryptoanalytici rozpolceni mezi dlouhodobým dopadem upgradu na dominanci etherea na trhu a růstem cen. Panuje však shoda, že rally bude záviset na počátečním úspěchu Merge.

Nabídne nadcházející krize šanci na zbohatnutí těm připraveným?

Určitá část pozorovatelů hodnotí současnou ekonomickou situaci velmi negativně a tvrdí, že se na nás řítí krize velikosti až na úrovni generační zkušenosti. Začněme současným stavem. Víme, že dnes zažíváme největší inflaci, jakou si většina z nás pamatuje. Taky chodím nakupovat a vidím, že cena některých potravin se zvýšila o desítky procent, u dalších došlo i ke zdvojnásobení cen v podstatě za méně než jeden rok. Problém je, že se navíc potýkáme s nedostatkem energií, což je částečně vinou ruské invaze na Ukrajině a částečně pak i vypnutím jaderných elektráren v sousedním Německu a dalších faktorů. Zdražování energií může vést k zavírání podniků, k propadům cen nemovitostí, jejichž majitelé nebudou mít jak na elektřinu, tak na rostoucí splátky hypoték. Na druhou stranu se 0,01% úročení spořících účtů změnilo v řadě bank na slušných několik procent.

Peter Schiff přiznává, že bitcoinů je sice málo, ale v tomto propadu na tom vůbec nezáleží

Prominentní bitcoinový kritik, Peter Schiff, v nedávném prohlášení připustil, že kryptoměny mohou mít budoucnost a že bitcoinů je málo. Má to ale háček. Bitcoin se v úterý propadl o 5,61 % a jeho cena tak poklesla až na 18 630 USD. Jde o vůbec největší pokles za poslední dva měsíce. Peter Schiff ve svém tweetu uvedl, že dochází nejen k širokému pádu bitcoinu, ale také silně klesá dominance BTC. Pro úplnost dodávám, že aktuálně (údaj platný v době psaní článku) tato metrika klesla na 38,1 %, což je nejnižší úroveň od předchozí kryptozimy v červnu 2018. Schiff věří, že ztráta dominance na krypto trhu je způsobena skutečností, že bitcoin musí konkurovat téměř 21 000 dalších kryptoměn, NFT a akcií založených na kryptoměnách. Pokud jde o altcoiny, vůči nimž BTC ztrácí svou dominanci, Schiff je označil (stejně jako bitcoin) za „vnitřně méně hodnotné“.

Světové ekonomické fórum se zasazuje o CBDC

Světové ekonomické fórum, nevládní lobby známá především díky každoroční konferenci pro podnikatele a politické představitele v Davosu, zveřejnilo blogový příspěvek, ve kterém se zabývá potenciálními výhodami a nevýhodami digitálních měn centrálních bank (CBDC). Většina příspěvku se věnuje výhodám. WEF s odkazem na výzkum amerického think-tanku Atlantic Council tvrdí, že CBDC, podobné kryptoměnám, ale vydávané a podporované centrální bankou, by mohly zmírnit globální chudobu tím, že zpřístupní finanční služby přibližně 1,7 miliardy „nebankovních“ dospělých lidí na světě.

Bonusová zpráva

Terra vstává z mrtvých? Cena tokenu LUNA vzrostla v září o 300 %

Projekt Terra mnozí označují za kontroverzní a to zejména kvůli “velkolepému pádu”, kdy se zhroutil jeho nativní token LUNA a stablecoin TerraUSD (UST). Vypadalo to s ním všelijak a mnozí jej odepisovali, ale nedávné zisky, které si LUNA připsala, nelze ignorovat. Po květnovém pádu téměř na nulu se LUNA nyní obchoduje za zhruba 6 dolarů, což představuje i na poměry kryptosvěta obrovský nárůst ceny za méně než čtyři měsíce (měřeno od nejnižší úrovně).

luna graf
Zdroj: tradingview.com

A i v září je výkonnost LUNA hodně zajímavá, kdy po dlouhém období konsolidace do strany vidíme růst o více než 300 %. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Filip

Nespletli jste si terra classik a terra?při nárůstu o 17 559 000% bych byl miliardář.Ato se zatím neděje.

Poslední editace 1 rok před přes Filip
Filip

Právě že na 6usd vzrostla Terra z cca 2usd .A terra classic z 0.002 na 0.015

spot_img