Nabídne nadcházející krize šanci na zbohatnutí těm připraveným?

3.3
(10)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Určitá část pozorovatelů hodnotí současnou ekonomickou situaci velmi negativně a tvrdí, že se na nás řítí krize velikosti až na úrovni generační zkušenosti.

Dějou se věci

Tento článek prosím berte spíše jako komentář, určitě ne jako nějakou predikci. Jde mi spíše o to, přímět vás přemýšlet o vašich možnostech a budoucnosti, než si hrát na finančního guru.

Začněme současným stavem. Víme, že dnes zažíváme největší inflaci, jakou si většina z nás pamatuje. Taky chodím nakupovat a vidím, že cena některých potravin se zvýšila o desítky procent, u dalších došlo i ke zdvojnásobení cen v podstatě za méně než jeden rok.

Problém je, že se navíc potýkáme s nedostatkem energií, což je částečně vinou ruské invaze na Ukrajině a částečně pak i vypnutím jaderných elektráren v sousedním Německu a dalších faktorů.

Zdražování energií může vést k zavírání podniků, k propadům cen nemovitostí, jejichž majitelé nebudou mít jak na elektřinu, tak na rostoucí splátky hypoték. Na druhou stranu se 0,01% úročení spořících účtů změnilo v řadě bank na slušných několik procent.

Lidé na jednu stranu mají v řadě případů obavy o svou finanční budoucnost. Zejména pokud žili tak, jak jim kázal finančí systém svým nastavením. Tedy v době nízkých úrokových sazeb převážně bez větších finančních rezerv a na dluh.

Na druhou je pravděpodobně řada z nás nervózní z geopolitické situace. A zřejmě právem, protože na východě Evropy zuří válka, kterou se stále nikomu nepodařilo ukončit tak, aby to Rusko i Ukrajina přežily. Čím déle to trvá, tím větší může být teoreticky pravděpodobnost rozšíření na další země. A to by byl skutečně děsivý scénář 21. století, které mělo být ve znamení pokroku a vyspělejších zítřků.

Bude krize příležitostí pro pozorné?

Pravdou je, že to bude platit jedině tehdy, pokud to přežijeme. Proto se mimochodem domnívám, že hlavní agendou politiků západu vůči Rusku by pro dobro všech měla být informační kampaň pod heslem: Vy ukončete invazi, my zrušíme ekonomické sankce a obnovíme diplomatické kontakty.

Příležitost to bude, pokud lze pominout fakt, že se nepřímo účastníme války proti jaderné velmoci, tak ano. Krize, pokud začnou padat ceny akcií či nemovitostí, bude pro některé stoprocentně příležitostí. Již nyní můžete za vcelku slušný úrok zhodnotit své volné prostředky na svém bankovním účtu a mít je současně připraveny k potenciálním nákupům aktiv, pokud se dostanou na nižší ceny.

Pokud budete dávat pozor, nějakou příležitost si pravděpodobně najít můžete. Opět však musím upozornit, že tohle není finanční poradenství a nemůžete se na mě zlobit, pokud se nějakým zázrakem vše vyřeší a žádné větší krachy na trzích nenastanou.

Ostatně, nabádám vás zde spíše k pokoře. Raději se připravte na nejhorší, co může nastat, než si za současných okolností snít o nějakých růžových zítřcích a upínat se na velkolepé zisky.

TIP: Relaxace – překvapivě mocná metoda, která nevyžaduje žádné úsilí

Závěr

Sledujte, co se děje a buďte připravení na to, co může nastat, protože štěstí přeje připraveným. Já se domnívám, a je to pouze můj osobní názor, že rekordní inflace v kombinaci s dodavatelsko-energetickou krizí může v konečném důsledku zamávat i cenami některých aktiv. Do jaké míry, to ukáže až čas. Vy však jednejte sami za sebe a na vlastní triko.

Hlavně si i přes současné problémy alespoň zachovejte to, co už máte, a to nejen finančně. Dva roky jsme jako společnost řešili téma smrti, nyní řešíme téma války. Nezačít z toho bláznit může být až obtížné, ale musíme to prostě nějak zvládnout.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Torňa

Spíš bych to viděl takto: Vy ukončete invazi, ZAPLAŤTE za svou chybu (např. na obnovu napadené země), my zrušíme ekonomické sankce a obnovíme diplomatické kontakty.
Jinak nevím, jak můžu slušně zhodnotit na prostředky na bankovním účtu (za 6%) při inflaci 18%.

Fantom

Tohle je postoj faktického vítěze a my bohužel nevyhrávame. Rusové války vyhrávají v zimě a za půl roku klidně může o mír prosit polorozpadla EU. Scholz je podobně schopný jako Fiala. Ať už byla Angela jaká byla, tohle by se za ní nestalo. Nakonec to může taky skončit remízou = rozpadem Ruska i EU. A to za tichých oslav skutečneho doplomatickeho i ekonomického vítěze = USA. Tohle ale neovlivnime, zato možnosti na trzích vydělat máme. Stačí se nebát 😀

Richard

Nebol to náhodou Angelin nápad povypínať jadrovky a ťahať všetok plyn z ruska. Tiež tie vrtuľky a soláry v nemecku…

Fantom

Její určitě ne, ale zelených jejího koaličního partnera. Byla to ale mistryně kompromisů a určitě by situaci zvládla diplomaticky a žádný plyn by nechyběl a válka nebyla.

Tomáš

Určitě by Merkel zařídila aby nebyla válka. Ty jsi ještě větší vemeno než jsem si myslel. Lidoop je slabý slovo.

Fantom

Díky Tomáši, od tebe pochvala vždy potěší 😀 Merkel už v podobné situaci byla, když před lety došlo k vyhlášeni Donecke a Luhanske republiky. Také tehdy vypukly boje, ale situace neprerostla do regulérní války. Bylo dosaženo příměří tzv “Minske dodody”. Merkel se jednání účastnila a jistě měla na uzavření dohod významný podíl. A co jinak Tomáši, jak je na tom tvoje portfolio? Stále se směješ mému vlhkému snu, tedy BTC pod 30k? No nic, tak ať se dál daří! 😀

Rob

Fantome, myslíš, že je to opravdu Ten Tomáš? “Lidoop” nebo “vemeno” jsou na jeho poměry opravdu nezvykle slabá slova. Jinak gratuluji k pochvale a thumbs up za Tvůj komentář. 🙂

Fantom

Zdravím Robe, díky 🙂 Je to opravdu “ten Tomáš”. Viz jeho příspěvek ke článku:

02.09.22 Analýza S&P 500 a Nasdaq – Medvěd vládne – KRYPTOMAGAZIN.cz

Zde dosahuje jeho slovník tradičních hodnot 🙂

Rob

“Zde dosahuje jeho slovník tradičních hodnot” mě vážně pobavilo! Ještě teď se směju. Děkuji za výron endorfinů! Život je hned veselejší. 😀 Jinak díky za odkaz. Netušil jsem, že se tu děly takové slohové orgie jen před pár dny. Napříště budu pozornější, aby mi podobná událost na Kryptomagazínu neutekla. Tak náš oblíbený Tomáš je zpět! Proto se najednou odmlčely ostatní nicky, které má. Nebudu je tady vypisovat, protože komentáře s těmito slovy na blacklist. Já si na něj snad založím tabulku, abych měl přehled. Měj parádní den! 🙂

Rob

* protože komentáře s těmito slovy se dostávají na blacklist

Fantom

Díky. Ty taky 🙂

Fantom

Nejdůležitější je okamžité zastavení boje a uzavření příměří ať už jsou podmínky jakékoliv. Za pár let se může stejně vše změnit a na “věčné časy” nemusí být třeba ani těch 22 let. Naopak lidské životy už nic nevrátí ☹️

Zdeněk

Zeměkoule ztratila policajta v roli USA, pokud by to řídil Trump zadna válka by nebyla, nemá tam kdo bochnout do stolu , Trump ten by konal ,, teď je tam “nerozhodnej” a na trhu je to vidět( akcie, krypto, inflace,…..), začínají si dovolovat Čína, Rusko, teď Turci . EU je mimo hru – zelený blázni – zlikvidovali autoprůmysl v Evropě …

bkf1

Trump je podle mě to stejné co Putin, Kim apod. tj. děcko (aneb člověk který jedná hlavně dle emocí) s lopatičkou, které když naštveš (což je jednoduché), tak tě tou lopatičkou umlátí. To by možná vznikl ještě větší průser a nakonec by se s Kimem předcháněli kdo zmáčkne víc červených tlačítek… prostě jak děcka…

bkf1

Ja myslím, že nemáš pravdu Kytko, rusové mají úplně jinou mentalitu, než my “zápaďáci”, takže s nějakým pochopením bych vůbec nepočítal (navíc pochopení automaticky neznamená, že tak člověk bude i jednat). Doporučuji všem (tj. i Tobě) najít si ten kilometrový Putinův projev, co vyplodil po napadení UA, z toho se, myslím, dá dobře pochopit, jací ti rusové jsou (a taky nezapomínat, že v tom, v čem žijí, trvá staletí aneb zvyk je železná košile).

Vojtech
Hodnocení článku :
     

Jako vždy uvážlivý komentář autora k aktuálnímu dění 👍

Rob
Hodnocení článku :
     

Děkuji.

Pavel
Hodnocení článku :
     

Člověk musí být připraven především na to nejhorší a tím je krach státu a tím pádem chaos a anarchie s pouličními gangy, které převezmou moc. Takže dostatek zbraní a střeliva.

Zdeněk

Stát ČR už zkrachoval, vydojenej na nulu, každý rok co se vybere to se rozkrade, teď už jen v mínusu a to ještě dost projektu drží dotace EU,, motto -drzet tady minimální hotovost , jinak další účty v jiných státech

bkf1
Hodnocení článku :
     

“Tento článek prosím berte spíše jako komentář, určitě ne jako nějakou predikci.”
Predikce není potřeba, protože (aspoň z mého pohledu) je věc naprosto jasná, jak predikovat co se stane s vodou v hrnku, který dáme v únoru přes noc za okno. Inu když se “vedoucí představitelé” nějaké planety rozhodnou, že na základě krutě přehnané (až bych se nebál použít slovo “smyšlené”) hrozby zničí ekonomiku celého svého druhu, tak pak to tak vypadá a to jsme ještě nedosáhli toho “peaku”, to si možná ještě “vychutnáme” tu dlouho očekávanou 3. světovou, možný je už v podstatě jakýkoliv průser. Samozřejmě se na tom dá opravdu krásně, doslova, vyrejžovat (aneb staré známé investování v krizi). No jak je v závěru článku trefně napsáno: “Nezačít z toho bláznit může být až obtížné, ale musíme to prostě nějak zvládnout.”

Poslední editace 1 rok před přes bkf1
Rob

Ten hrnek za oknem v únoru taky není jistota.

bkf1

No teď, pravda, už taky občas ne 🙂 Tak tedy hrnek za oknem, kde je přes noc i ráno minus 15 🙂

Rob

Ok, to beru. 🙂👍

spot_img