[Osobní rozvoj] Relaxace – překvapivě mocná metoda, která nevyžaduje žádné úsilí

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.
[speaker]

Ne vždy je k osobnímu růstu potřeba tvrdě na sobě pracovat a překonávat překážky. Metoda, kterou se v tomto článku budeme zabývat, je opačného rázu. Při relaxaci jde o to, naučit se uvolnit a udržet si určitou rovnováhu mezi aktivitou a napětím a tělesným i duševním uvolněním. Relaxace vám umožní zbavit se napětí, únavy i stresu, což bude mít překvapivě velký vliv také na vaši výkonnost.

V minulém díle jste četli: …To je ten druh motivace, díky kterému se svět stává lepším místem.

Relaxace

V dnešním článku o osobním rozvoji bude řeč o něčem takřka neslýchaném. V poslední době se čím dál větší část lidí zaměřuje na tvrdou až otrockou práci, odříkání, pracovní nasazení a morálku za každou cenu. Často slýchám názor, že jsme všichni doslova povinni přinášet oběť pro dobro společnosti a vlastně jde jen o to, nestěžovat si a makat.

Takový přístup k životu jde obvykle ruku v ruce se závistí či agresivitou vůči lidem, kteří ho nesdílí a dovolili si žít jinak. Někteří z nich věří, že není nutné se psychicky a fyzicky trýznit, ale že je možné dosáhnout svých cílů za použití poměrně velmi malé dávky úsilí. Někdo tomu říká „cesta nejmenšího odporu”, „jít s proudem”, apod.

Voda

Jistě jste již slyšeli o pěti elementech a jejich vlivu na náš život podle tradiční čínské medicíny. Patří mezi ně i voda, která nám může pomoci lépe porozumět tomu, o čem je dnešní díl Osobního rozvoje. Když byste sledovali téct vodu, zjistíte, že vždy najde tu nejsnadnější cestu dolů.

Voda nikdy nepoteče směrem vzhůru. Začne jako malý pramínek někde v horách a tiše proudí skrze jakékoli překážky a zcela bez jakéhokoli úsilí se proplétá a přizpůsobuje vnějším podmínkám. Postupně se z malého potůčku stává řeka, která stále sílí, až je z ní mohutná masa tekoucí vody, která dokáže strhnout i velké a těžké předměty. Takový druh energie přesně odpovídá síle člověka, který se naučil využívat relaxační techniky.

Jak relaxovat

Relaxace je velmi jednoduchá a zvládne ji úplně každý, bez ohledu na věk, vzdělání, či fyzickou sílu a vytrvalost. V podstatě spočívá v tom, naučit se dobře uvolnit celé své tělo i mysl, resp. duši. Toho nejlépe docílte, když si pohodně lehnete, zavřete oči a začnete zhluboka dýchat. Hluboké a klidné dýchání je při relaxaci velmi důležité, proto na něj určitě nezapomeňte.

Jakmile cítíte, že jste se trochu zklidnili, můžete postupně uvolňovat celé své tělo. Začněte u prstů na nohou a postupně postupujte až k temeni hlavy. Je důležité, abyste nikam zbytečně nepospíchali a do ničeho se nenutili. Vzpomeňte si na vodu a zkuste svou mysl nechat jen tak téct. Můžete ji pozorovat, ale nesnažte se ji jakkoli zadržovat, či někam směřovat.

Příroda

Během relaxace si můžete představovat nějaké příjemné a klidné místo. Nutno dodat, že byste před zahájením této techniky měli vypnout mobil a požádat své okolí, aby vás chvíli nikdo nerušil. Pokud s tím máte doma nějaký problém, není nic jednoduššího, než jít relaxovat někam ven, ideálně do přírody. Když je venku teplo, můžete se jít natáhnout na deku někam na louce. Teď v zimě je možné vyrazit na relaxační procházku se psem, nebo vzít zavděk vanou příjemně teplé vody.

Další možnosti relaxace

Ještě vám nabídneme několik tipů k dalším možnostem relaxace. Kromě zmíněné procházky či vany můžete využít třeba masáže, antistresové omalovánky, cvičení (relaxační cviky, jóga, tai-chi), relaxační hudbu, apod. Hlavní je být občas jen tak v tichu sám se sebou a pěkně se přitom uvolnit.

Závěr

Ačkoli se vám metoda relaxace může zdát poměrně jednoduchá, je překvapivě účinná. Díky dobrému uvolnění těla i mysli se jednak zvýší vaše fyzická i psychická výkonnost v jakékoli činnosti a budete se také cítit mnohem lépe. Budete odpočatí, uvolnění a silní.

-Kytka

Co číst dále?

Kryptoměny díky decentralizaci napomáhají míru – mír je nejcennějším bohatstvím

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře