02.09.22 Analýza S&P 500 a Nasdaq – Medvěd vládne

3.5
(8)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Akciové indexy S&P 500 a Nasdaq poslední dva týdny pokračují v docela agresivních poklesech. Dost tomu pomohla i jestřábí řeč předsedy Fed v Jackson Hole. Ty poklesy jsou hodně velké, ale zatím jsme relativně daleko od červnových tržních minim. To znamená, že pokračování v medvědím trendu není jednoduše potvrzené. Já si myslím, že se to v dohledné době potvrdí. Ale mohu se mýlit. Ačkoliv skutečně současné prostředí není pro trhy absolutně vyhovující.

Akciové indexy S&P 500 a Nasdaq

Na akciovém indexu S&P 500 probíhá naprosto ukázkový primární medvědí trend. Kurz totiž vytvořil druhý nižší vrchol a to přesně na zakreslené rezistenční diagonále. Takže vše vlastně běží, jak se dá předpokládat. Jak jsem ale zmínil v úvodu, pro potvrzení primárního trendu je nutností prolomit červnové low, které se nachází na 3 620 bodech.

Čili je futures trh na SPX ještě poměrně daleko od této úrovně. V relativním vyjádření je třeba klesnout o více jak 8 %, aby kurz low otestoval. Navíc si všimněte, že čtvrteční svíce zavřela v podobě Pin Baru se solidními objemy. Na úrovni 3 950 bodů se proto objevila silná obrana. Tak uvidíme, jestli vydrží.

S&P 500
Denní graf akciového indexu S&P 500

Technologický akciový index Nasdaq během bearmarket rally vzrostl o cca 24 %. Dokonce došlo k průlomu rezistenční trendovky, ale následně se kurz vrátil zpátky pod ní. V každém případě máme nižší high a nyní čekáme na otestování low.

Tržní minimum se nachází kolem 11 000 bodů, takže v relativním vyjádření musí kurz Nasdaq klesnout o cca 10 %. Pokud se tempo nějak radikálně nezmění, můžeme toho kolem půlky září skutečně dosáhnout. Jak je však vidno z grafu, i zde čtvrteční svíce zavřela v býči podobě. A objemy jsou velmi dobré. A to znamená obranu býků. A obrana býků implikuje, že cesta dolů nemusí být tolik lehká jako doposud.

Nasdaq
Denní graf akciového indexu Nasdaq

Na obou dvou indexech je zřejmé, že na akciových trzích medvědi dominují. Zatímco na technologickém indexu Nasdaq trvá pokles od konce listopadu, na S&P 500 se začátek bearu datuje do počátku ledna letošního roku. Jelikož jsou růstové akciové tituly mnohem náchylnější na růst úrokových sazeb a obecně na negativní makroekonomický vývoj.

Závěrem

Dnes jsme se věnovali akciovým indexu, protože Bitcoin už několik dní pouze stranové konsoliduje. Navíc má logicky smysl se zaobírat širším trhem, protože není dobré mít vyloženě tunelové vidění. Musíte vědět, co se děje na ostatních trzích. Finanční trh, včetně trhu s BTC, je propojený. Je to jeden ekosystém.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Hodnocení článku :
     

Abych parafrázoval klasika 🙂 Z vysílaných signálů jsem přesvědčen, že jsme dopadli na dno. Mediální hysterie totiž už dosáhla úrovně apokalypsy – nebude plyn, elektřina, potraviny, práce,… a to je právě ten moment kdy v ulicích teče krev a silné ruce nakupují.

Pavel

Dík za reakci, jasně musí být i něco, co dává smysl ke změně trendu. Navzdory protiinflační politice FEDu Biden podepisuje balíky podpory vybraných oblastí americké ekonomiky a právě v těchto určitých sektorech jsou firmy, které už našly svoje dno – namátkou ADN, STEM tj. zelená energie nebo nejnovější balík týkající se výroby čipů např. SKYT tento poslední kousek mi bohužel utekl moc vysoko.

Ladislav
Pavel

Veškeré krize kterými trhy v minulosti prošly byly spontánní, tedy objevila se černá labuť a trhy spadly, následně se oživila stará původní ekonomika a jelo se dál, současná krize je uměle vyvolaná, tedy řízená, jejím cílem je změna ekonomiky, v důsledku toho je uvedený scénář poklesu ekonomiky jako celku, který by vedl jen k brutální nezaměstnanosti a sociálním bouřím nereálný.

Ladislav

Dobře, tak hodně štěstí.

Pavel

Dík 🙂

Pavel

Já koukám na tento celkový obrázek trhu, který je podobný tomu tvému…
https://www.tradingview.com/x/uvLGrScO/

Poslední editace 1 rok před přes Pavel
Vojtech

Pokud je něco na tom, co píšete, a já s tím souznim, obávám se, že výsledek bude přesně opačný. Je-li cílem změna ekonomiky, je třeba jasně ukázat, že ta dosavadní je v prdeli. A to nelze provést, aniž by to plebs i tržní účastníky v globálním měřítku fest nebolelo.

Pavel

Pokud vše půjde hladce, pak se kapitál postupně přelijeme za staré do nové ekonomiky bez výrazného zvýšení nezaměstnanosti. Bylo jen otázkou času, kdy by došlo ke spontánní krachu trhu, kterému chtěli předejít.

LHTS

Tak nekdo, kdo ma zainvestovano v akciich a predpoklada, ze vychytal dna akcii, Vam vasi analyzu asi nebude adorovat. Ocekam take pokles SP500, ale ne tak brutalni.

Vojtech

Tak vida, ani několikero pozitivních fundamentu z dneška, zda se, propad na indexech neotocilo. Btw – na btc.d se dneškem dostáváme do supportniho pásma. Měli bychom se, soudě z historie grafu, brzy odrazit. Tak schválně, zda to btc urve směr hore ci dole?🙂

Stephanos

I přes ty většinou pozitivně interpretované fundamenty se BTC nedokázal dostat přes 20,5 k. Už týden je zavřený mezi 19,5 a 20,5 k. To je hrozně malý rozsah, v tom se nemůže dlouho udržet. Přes víkend se asi nic dít nebude, ale příští týden podle mě rozhodne. Tipuju směr dolů, ale v případě nějakých dobrých zpráv se může stát, že si dá ještě jednu malou otočku vzhůru. Do zasedání FEDu ještě nějaký čas zbývá.

kubik

Také to vidím špatně,BTC na 10500,ETH 480

Fantom

To ano, ale až příští rok. Většina lidí tady si to ani nedokáže představit, přitom to jsou pořád ještě docela normální ceny 😀🐻

Tomáš

Tenhle vylez opět z prdele. To píšeš vždy když máš v kolbence pauzu a masturbuješ nad představou BTC za 1000 USD? A i kdyby spadl na 100 USD ty si nebudeš moct dovolit ani ten, takže onanuj a nech si zdát dál. Tenhle nemocnej člověk, je typický monterkář co na vše nadává a strašně si přeje ať jde vše do prdele a směje se těm co někam v přesvědčení investují ať o vše přijdou. Nemehlo co se nemůže na nic v životě bude vždy jen kopat kolem sebe a přát si nejhorší scénáře pro ty co to mají v palici ještě normální. Za mě si úplná nula a táhni už konečně do prdele (třeba za panem Ing. Jitrnicí)

Fantom

Sám si můžeš za to, že jsi přišel o peníze. Varoval jsem tě že cena spadne, ale ty jsi byl chytrý protože máš zkušenosti z Forexu. A smál jsi se že mám svůj vlhký sen jak koupím BTC pod 30k. Stále se směješ?

Rob

Jj, na tyto slavné Tomášovy komentáře z dob ATH nelze zapomenout. To byly doslova plejády urážek. A že jsme to dostali tenkrát hezky sežrat. 🙂 Mě docela baví zjišťovat identitu tohoto komentátora. On se totiž exponuje i na jiných webech (pod nicky, které známe odsud). Myslím, že bude z Prahy, když zná Kolbenku, ale přitom napíše “si úplná nula“. Kdyby to takhle napsal a přitom žil v jiném městě, Kolbenku by určitě nemohl znát. 🙂

spot_img