Dominance bitcoinu klesá na 4leté minimum, do centra pozornosti se dostává ethereum

5
(1)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Nadcházející upgrade Merge podněcuje ethereum (ETH) k tomu, aby pohltilo dominanci bitcoinu (BTC). Zářijová událost je pro ethereum považována za býčí a pohání příliv kapitálu do aktiva. 

Od 6. září dominance bitcoinu na kryptotrhu klesla na čtyřleté minimum, v jednu chvíli klesla až na 38,2 % s tržní kapitalizací 381,2 miliardy USD, zatímco ethereum má podíl 20,3 %, což představuje tržní kapitalizaci 202,8 miliardy dolarů.

Analytik pro obchodování s kryptoměnami Ali Martinez poznamenal:

„Dominance bitcoinu poprvé za čtyři roky klesla pod 39 %. Zdá se, že ethereum zaujalo pozornost s nadcházejícím upgradem Merge a Cardano také získává určitou trakci s hardforkem Vasil.“

Jak se blíží Merge, Ethereum získává

Rostoucí dominance etherea přichází poté, co tvůrce platformy Vitalik Buterin potvrdil, že ke sloučení pravděpodobně dojde mezi 13. a 15. zářím. Upgrade převede blockchain na protokol Proof-of-Stake (PoS).

Celkově jsou kryptoanalytici rozpolceni mezi dlouhodobým dopadem upgradu na dominanci etherea na trhu a růstem cen. Panuje však shoda, že rally bude záviset na počátečním úspěchu Merge.

Bitcoin jako kámen úrazu

Cena bitcoinu mezitím nadále bojuje pod hranici 20 000 USD, přestože konkurenční aktiva, jako je ethereum, zaznamenávají zisky. Aktuálně se vlajková loď kryptoměn obchoduje za 19 800 USD.

V důsledku toho odborník na obchodování s kryptoměnami Michaël van de Poppe poznamenal, že trh se pokouší vzrůst, poháněn aktivy jako Ethereum, ale bitcoin působí jako kámen úrazu.

„Trh se chce začít pohybovat nahoru, ale bitcoin to blokuje. Hodně síly má ETH díky Merge, ale pomalu se probouzejí i ostatní altcoiny.“

Stojí za zmínku, že historicky pohyb cen bitcoinů inspiroval zbytek trhu k rally.

Kryptoměny s vývojovými aktivitami zaznamenávajícími zisky

Mezi investory přitom obecně nabývají na síle krypto projekty s pokračující vývojovou aktivitou. Například nativní token Cardano ADA zaznamenal zisky v tržní kapitalizaci, čímž předběhl XRP v žebříčku. Poté co Cardano potvrdilo upgrade Vasil, tržní kapitalizace vzrostla o 2,1 miliardy USD.

Závěr

Cena etherea se aktuálně pohybuje na 1656 USD, což je o 5,5 % více než za posledních 24h a o 4 % více než před týdnem. Pokud již v příštím týdnu opravdu konečně dojde k upgradu Merge, můžeme očekávat další nárůst, pokud to ovšem trhy dovolí.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: