TOP 5 článků za minulý týden + BRICS zvažuje realistické strategie náhrady dolaru

5
(5)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš redakční výběr top 5 článků. Chybět nebude ani bonusová zpráva dne.

VanEck mění žádost o Bitcoin ETF, schválení může přijít do pár týdnů

Správce aktiv VanEck podal 27. října pozměněnou žádost o spotové Bitcoin ETF 27. října. Z databáze regulátora vyplývá, že svůj návrh předložili Komisi pro cenné papíry Spojených států (SEC).

V pozměněném podání se zdůrazňuje, že investor počátečního kapitálu v říjnu zakoupil Seed Creation Baskets, což je blok 50 000 akcií navrhovaného ETF. Tyto akcie byly nakoupeny za cenu Bitcoinu určenou podle MarketVector Bitcoin Benchmark Rate. Indexu, který se používá jako referenční cena BTC.

Podle finančního právníka Scotta Johnssona podání naznačuje, že seedování fondu bude prováděno s Bitcoinem. Tímto se VanEck liší od jiných návrhů spotových Bitcoin ETF se seedováním v hotovosti.

Akciový index Nasdaq se dostal do hluboké korekce, co by měli investoři zvážit?

Největší technologické firmy mají za sebou smíšený týden, ale s opravdu kvalitními společnostmi ještě neztrácejte naději. Minulý týden se Nasdaq dostal do korekce již po sedmdesáté ve své 52leté historii.

Tento technologický index, kterému dominují technologické akcie „velkolepé sedmičky” je citlivý na pohyb úrokových sazeb. Od začátku roku vzrostl o přibližně 21 %, ale od svého červencového maxima poklesl o 11,9 %. Vzhledem ke zvýšeným geopolitickým rizikům a rostoucím výnosům státních dluhopisů investoři vyhledávají výsledky u akcií, které se již osvědčily. Hledají bezpečný přístav, kam by mohli přesunout své prostředky.

VanEck předpovídá rekordní růst ceny Solany do roku 2030

Společnost VanEck před nedávnem zveřejnila zprávu, která se zaměřuje na budoucí vývoj ceny kryptoměny Solana (SOL). Ačkoli aktuální cena se pohybuje nad 32 dolary, analýza VanEck naznačuje, že by mohla v následujících letech vzrůst o ohromujících 10 600 %. Zpráva představuje různé cenové scénáře pro kryptoměnu, s konzervativním odhadem 9,81 dolaru a ambiciózním odhadem až 3 211,28 dolaru do roku 2030.

Když to postavíme do kontextu, společnost stanovila cílovou cenu Ethereum na 11 800 dolarů. VanEck ve své zprávě také spekuluje o tom, že Solana by mohla být prvním blockchainem, který hostí aplikace s více než 100 miliony aktivních uživatelů. Je třeba poznamenat, že společnost VanEck má v oblasti kryptoměn hluboké kořeny.

Tesla, Coinbase a další top akcie podle Ark Invest

Coinbase, Tesla, UiPath, Roku a Zoom Video jsou k 27. říjnu nejlepšími akciemi společnosti Ark Invest. Těchto pět akcií tvoří 23 % všech akcií společnosti Ark. Top 10 uzavírají Square-parent Block (SQ), Exact Sciences (EXAS), akcie DKNG, Roblox (RBLX) a Twilio (TWLO). Celkově má ​​Ark téměř 40 % svých prostředků v těchto 10 akciích.

Nejvýkonnější jsou akcie spolešnosti DraftKings, k 27. říjnu vzrostly o 133,9 %. Akcie Coinbase vzrostly o 100 %. Akcie Tesly vyskočily o 68,3 %, a to i přes velké nedávné ztráty v týdnu. Nejhůře je na tom Block, zde máme pokles o 30 %.

Ale všech 10 nejlepších akcií Cathie Wood se nyní obchoduje na ceně, která je o více než 20 % níže oproti maximům z roku 2023, přičemž akcie SQ se propadly o 55,5 %. Z velké části za to může celkový klesajicí trend trhu od konce tohoto července

Analytici předpokládají růst ceny bitcoinu na 48 000 USD

Máme za sebou dva týdny růstu ceny bitcoinu a tento týden se spíše zatím tvoří doji svíce. Část analytiků vidí formaci večerní hvězdy a avizují možný návrat pod 30 000 USD. Z dlouhodobého hlediska se ale kloní k růstu. A to klidně i na 48 000 USD v dohledné době.

Ve středu jsme uzavřeli denní svíci na 35 440 USD (Bitstamp) a hned hodinu po půlnoci jsme se dokonce dostali těsně pod 36 000 USD. To jsou nejvyšší úrovně od května 2022 a cena bitcoinu tak překonala i maximum z minulého měsíce. Analytik CrediBULL Crypto na sociální síti X zveřejnil graf, podle kterého předpokládá krátký návrat na pásmo kolem 34 400 USD a pak již další růst.

Bonusová zpráva

BRICS zvažuje realistické strategie náhrady dolaru

Trvalá vláda dolaru, upevněná Brettonwoodskou dohodou, nyní čelí zkoušce, neboť země BRICS zvažují alternativy. Snaha tohoto bloku o decentralizaci globální ekonomické moci od dolaru přerostla od dialogů k vážnému strategickému plánování.

BRICS má ambice vytvořit vlastní měnu, která by mohla znamenat zásadní změnu v měnové oblasti. Členové bloku koketují s myšlenkou zavedení nové měny, která by mohla konkurovat vlivu dolaru.

Taková iniciativa s sebou nese celou řadu výzev, od návrhu až po přijetí v různých ekonomických oblastech. Tato měna by vyžadovala stabilní fixaci, případně navázání na zlato. Jde o koncept, který již v rámci bloku vyvolává diskuse.

Nová rozvojová banka by mohla hrát klíčovou roli při vydávání této měny. V souvislosti s obrovským množstvím různých ekonomických prostředí v zemích BRICS je však třeba vzít v úvahu logistické problémy.

Alternativní scénář počítá s nástupem některé národní měny zemí BRICS, jako je čínský jüan nebo indická rupie, která by uzurpovala rezervní status dolaru. Ačkoli se tato cesta může zdát méně obtížná než vytvoření nové měny, i ta je velice komplikovaná.

Tento přístup by mohl být vnímán jako odporující samotným zásadám rovnosti a spolupráce, které BRICS prosazuje, protože by povýšil měnu jedné země na dominantní. Navzdory těmto úvahám má tato myšlenka své opodstatnění vzhledem k tomu, že země BRICS již drží rezervy v těchto měnách, což by mohlo usnadnit cestu k jejich širšímu přijetí.

Digitální prostředí by mohlo poskytnout BRICS účinnou strategii, jak sesadit dolar z trůnu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img