Tesla, Coinbase a další top akcie podle Ark Invest

4.5
(4)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Cathie Wood, generální ředitelka a zakladatelka společnosti Ark Invest, sází na společnosti, které mají podle ní vysoký růstový potenciál. Jedná se o společnosti Tesla (TSLA), Coinbase (COIN), Zoom Video Communications (ZM), DraftKings (DKNG) a Roku (ROKU).

Coinbase, Tesla, UiPath, Roku a Zoom Video jsou k 27. říjnu nejlepšími akciemi společnosti Ark Invest. Těchto pět akcií tvoří 23 % všech akcií společnosti Ark. Top 10 uzavírají Square-parent Block (SQ), Exact Sciences (EXAS), akcie DKNG, Roblox (RBLX) a Twilio (TWLO). Celkově má ​​Ark téměř 40 % svých prostředků v těchto 10 akciích.

Nejvýkonnější jsou akcie spolešnosti DraftKings, k 27. říjnu vzrostly o 133,9 %. Akcie Coinbase vzrostly o 100 %. Akcie Tesly vyskočily o 68,3 %, a to i přes velké nedávné ztráty v týdnu. Nejhůře je na tom Block, zde máme pokles o 30 %.

Ale všech 10 nejlepších akcií Cathie Wood se nyní obchoduje na ceně, která je o více než 20 % níže oproti maximům z roku 2023, přičemž akcie SQ se propadly o 55,5 %. Z velké části za to může celkový klesajicí trend trhu od konce tohoto července.

K dnešnímu dni Dow Jones klesl o 2,2 %, index S&P 500 vzrostl o 7,2 % a kompozitní Nasdaq vzrostl o 20,8 %.

DraftKings Stock

Akcie DKNG se na konci roku 2022 obchodovaly poblíž 52týdenních minim, ale poté se rozběhly a do konce února se téměř zdvojnásobily. Po několika měsících konsolidace gigant online sportovního sázení znovu zabral a 4. srpna se dostal až na 34,49 USD. Akcie se následující dva týdny tvrdě prodávaly, ale od té doby se konsolidovaly volatilním způsobem. Akcie minulý týden klesly pod svou 50denní hranici. Akcie DraftKings jsou o 22,8 % pod svým maximem z roku 2023, ale jde o nejmenší ústup ze všech těchto akcií Cathie Wood.

Coinbase Stock

Coinbase vystřelila v lednu nahoru, pak trhaným způsobem ustupovala až do začátku června, kdy akcie vzlétly a zdvojnásobily se za něco málo přes měsíc na 114,43 USD. Od té doby akcie ztratily více než třetinu své hodnoty. Velká část vzestupů a pádů akcií Coinbase odrážela naděje nebo neúspěchy na spotový bitcoinový ETF.

Akcie počátkem minulého týdne vzrostly kvůli obnoveným nadějím na spotové ETF a 24. října dosáhly intradenní úrovně 89,40 USD pak ale zase klesly o 5,2 %.

Akcie Tesla

Na začátku roku akcie TSLA několik měsíců konsolidovaly, ale od konce dubna rychle vzrostly na maximum 299,29 USD. Od té doby se akcie výrazně prodávaly převážně na základě zpráv o výnosech za 2. a 3. čtvrtletí a obav o Cybertruck a budoucí hnací síly růstu. Akcie TSLA se propadly pod 200denní hranici na nejnižší úroveň od začátku června.

Tesla klesla o 50 % z historických maxim. Ale to je lepší než kterákoli z dalších 10 nejlepších akcií Cathie Wood.

Vítězové Cathie Wood Pares

Ark Invest má na akciích Tesly v roce 2027 cílovou cenu 2 000 USD, ale Cathie Wood v posledních týdnech snížila své podíly a má tendenci prodávat zásoby po silném zisku. Navíc akcie TSLA přesahovaly 10 % celkové hodnoty ARK Innovation ETF (ARKK). Vzhledem k nedávným prodejům akcií Ark a nedávnému velkému propadu akcií Tesly tomu už tak není.

Závěr

Cathie Wood ve velké míře sází na společnosti, které podnikají ve špičkových oborech, od elektromobilů po umělou inteligenci, automatizaci, telemedicínu a úpravy genů. To však nutně neznamená, že tyto konkrétní společnosti a akcie půjdou vpřed, a to i v časovém horizontu ve stylu Wooda.

Tesla je vysoce zisková, ačkoli EPS v roce 2023 klesá, přičemž zisky ve 3. čtvrtletí klesly o 37 % oproti předchozímu roku. UiPath, Twilio, Zoom a Block jsou ziskové, zatímco akcie DKNG se obrací. Coinbase, Exact Sciences, Roku a Roblox jsou všechny ztrátové.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img