Na Ethereum blockchainu bylo vytvořeno 146 miliónu nových Tether tokenů

0
(0)

O Tetheru, kryptoměně vázané na dolar, jsme vás informovali v problematickém období které tato digitální měna zažívala. Problémy s dokazováním majetku a umělým navyšováním ceny Bitcoinu na burze Bitfinex jaksi utichly a tak se Tether rozhodl vydat nové tokeny.

146 miliónu nových tokenů v USDT a EURT

Tento měsíc byly vytvořené tokeny v hodnotě 86,3 miliónu EURT vázaných na euro a 60,1 miliónu USDT vázaných na americký dolar. Dne 15. února o tom informoval Finance Magnates, který se domnívá, že tyto nové mince mají podpořit obchodování zejména na Ethfinex platformě.

Nově vzniklé mince mají být přitom vytvořené na Ethereum blockchainu, což má údajně propojit Tether a Ethereum. V oficiálním prohlášení o této události například stálo:

„Po úspěchu USDTetheru založeného na Bitcoinu, se Tether rozhodl začít spolupráci
i s burzou Ethfinex. Tato spolupráce by měla přinést první EURTether, založený právě
na blockchainu Etherea, který by byl kompatibilní s ERC20 tokeny. Tento ERC20 Tether pomůže tokenizované dolary zaměnit za projekty vytvořené na Ethereum protokolu (například ERC20 tokeny a Dapps). Stejně bude umožňovat posílat fiat peníze po celé platformě Etherea.“

Podle oficiálního prohlášení Ethfinexu se tato burza rozhodla podporovat vklady a výběry USDT a EURT, oba popisující jako ERC20 tokeny.

Závěr

Takováto zpráva bude mít určitě dopad na cenu a popularitu Tetheru. Jestli se EURTetheru bude dařit stejně jako USDT však zatím nedokáže určit asi nikdo.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
RadekS

Tohle už mi ale opravdu přijde jako naprostý šmelo … Tether jednou způsobí celému kryptosvětu velké problémy !!!

spot_img