Bitfinex neprovede slibovaný audit

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Podle předpokladů Bitfinex nakonec neprojde auditem, slibovaným už od května loňského roku.

O osm měsíců později je zřejmé, že společnost Friedman LLP nebude audit provádět, a to i přes nesčetná ujištění zaměstnanců společností Bitfinex a WhalePool, že audit je už za rohem.

Dne 23. ledna letošního roku bylo zjištěno, že Friedman LLP zcela odstranil veškeré zmínky o auditu Bitfinexu ze svých webových stránek, a to včetně tiskové zprávy.

Navíc to není poprvé, kdy se audit nepodařilo provést. Trvalo zhruba osm měsíců, než se Bitfinex přiznal, že audit “Ledger Labs” nebude proveden, přestože zaměstnanci společnosti Bitfinex do té doby tvrdili něco jiného.

Nakonec se společnost Bitfinex, která nebyla schopna zajistit audit od třetí strany, rozhodla přimět jednoho ze svých akcionářů, aby se podílel na kontrole zůstatků bankovního účtu.

Kontrola bankovního účtu však ještě neznamená, že byl proveden audit. Bitfinex předem věděl, kdy bude někdo “kontrolovat” peníze na jejich účtu.

Bitfinex nyní obviňuje “zlé” banky z toho, že neumožnily audit

Existuje jen jeden způsob, jak lze provést audit třetí strany: jednoduše se každý pokusí své Tether coiny vyměnit za skutečné peníze. Je ale pravděpodobné, že když pak Bitfinex pozastaví výběry, prostě bude tak jako předtím vinit zlé banky za problémy.

Další informace ohledně Bitfinexu a podezření na Ponzi schéma včetně dokumentů jsou k dispozici v originálním článku.

O Tetheru jsme psali nedávno také.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: