Za čtyři dny vzniklo 400 miliónů nových Tetherů

0
(0)

Minulý týden byl pro Bitcoin náročný, v nejnižším bodě se prodával na $9,200. Nakonec se ale trh vzpamatoval a Bitcoin má zpátky svou pětimístnou hodnotu (v dolarech samozřejmě). V době psaní tohoto článku se jedna mince v průměru prodává za $12,200. Tento opětovný vzestup byl zřejmě započat vydáním Tetherů v hodnotě $100 milionů (1 Tether = 1 USD), přičemž za následující 3 dny jich mělo být vydáno dalších 300 milionů. Tether tedy teďka podepírá trh Bitcoinu. Co se ale stane, když už tomu tak nebude a Tether skončí? Může se ztratit hodně kapitálu. Měl by se Tether začít regulovat?

Spasitel trhu?

Krypto komunita má na Tether rozdílné názory. Na jednu stranu je tato náhražka fiat měny užitečná v podporování cen na trhu. Pokud by Tether neexistoval, trh by se začal sesypávat z důvodů nedostatku nově příchozích peněz. Bitfinex tuto náhradu dolaru zastřešuje. Na Tetheru jsou ale závislé i další směnárny, jako třeba Kraken a Bittrex. Budoucnost Tetheru tedy ovlivní všechny.

Denně se na celém světě vyprodukuje kolem 1,500 nových Bitcoinů ($18 milionů). Z tohoto množství dají těžaři část na náklady za elektřinu. Trh se tedy musí každým dnem rozrůst o $18 milionů – jen aby se udržela stávající cena BTC. Pokud tedy na trh za 4 dny přišlo $400 milionů ve formě Tetherů a zároveň cena BTC stagnuje, je to docela znepokojující.

Nezbývá nám nic jiného, než doufat

Podle některých se zdá krátkodobé nastartování trhu novými Tethery jako hloupost a pokud vytváření skončí, ceny kryptoměn mohou astronomicky spadnout. Podle množství důkazů totiž Tether platforma není stoprocentně kryta americkým dolarem.

Je to bublina?

Tether má stejnou hodnotu jako dolar a taky se tak i chová. Alespoň tedy do té doby, než chcete své vklady vybrat. Za poslední měsíc přibyla na trhu více než miliarda nových „jakoby dolarů“. Pokud tedy Bitfinex v bance nemá dostatečné množství peněz na vyplacení všech vkladů (což dost možná nemá), celá pyramida by se mohla zbořit, což se před pár dny stalo Bitconnectu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img