Téměř 50 % mileniálů a generace Z chce do svého penzijního fondu bitcoin a kryptoměny

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Zdá se, že generace Z, která má před sebou ještě mnoho pracovních let, již má své důchody naplánované, přičemž část populace si přeje mít ve svém penzijním balíčku také nějaké to kryptoaktivum.

Bitcoin a další aktiva

Nový průzkum provedený společností Charles Schwab, která se zabývá správou aktiv, ukazuje, že téměř polovina příslušníků generace Z a mileniálů chce ve svém penzijním plánu bitcoin a další aktiva. Podle údajů z průzkumu 46 % příslušníků GenZ na otázku, co by rádi viděli ve svých penzijních spořeních, uvedlo digitální aktiva. Asi moc nepřekvapí, že 45 % příslušníků generace mileniálů uvedlo rovněž digitální aktiva.

Průzkum byl proveden tak, že 1 100 účastníků ve věku 21-70 let bylo požádáno o vyplnění desetiminutového dotazníku na základě jejich penzijních plánů. Klíčovou podmínkou pro výběr účastníků průzkumu bylo, aby pracovali s 25 a více zaměstnanci a v současné době měli penzijní spoření od své společnosti.

Na opačném konci se umístili lidé z generace Boomers a X, přičemž 31 %, resp. 11 % si přálo digitální aktiva jako součást svého plánu. Účastníci průzkumu také odhalili své současné držení digitálních aktiv, přičemž 43 % příslušníků generace Z má alespoň jedno virtuální aktivum, přičemž 47 % mileniálů uvedlo vlastnictví kryptoměn.

GenZ a mileniálové masově přijímají digitální aktiva

Vzhledem k masovému přijetí virtuálních měn téměř ve všech regionech světa statistiky ukazují, že většinu uživatelů tvoří mileniálové a generace Z. Nedávná studie společnosti Stilt ukazuje, že 47 % uživatelů digitálních aktiv tvoří mileniálové a 17,4 % generace Z. Kupující v těchto dvou kategoriích tvoří více než 93 % trhu, zbytek, generaci X, tvoří 4,93 % a generaci Boomer 1,22 %.

Povaha digitálních aktiv a doba jejich vzniku není výhodná pro populaci generací X a Boomer, které jsou již po krk v centralizovaných finančních systémech. Ačkoli generace X zaostává v širším přijetí, studie ukazuje, že předčí mileniály a generaci Z. Čísla ukazují, že generace X v průměru utratí 9 611 USD, zatímco mileniálové 8 596 USD za digitální aktiva.

Závěr

Taky plánujete mít ve své penzi zajištění i kryptoměnami? Pokud ano, co vás k tomuto rozhodnutí přimělo?

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img