Spojené království hodlá regulovat kryptoměnový průmysl

1
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle poslední zpráv ze Spojeného království hlasovali místní zákonodárci o přidání kryptoměn do rozsahu činností, které mají být regulovány prostřednictvím nového zákona o finančních službách a trzích. Spojené království se tak zaměřuje na regulaci kryptoměnového průmyslu.

Regulace kryptoměn a Spojené království

Britští zákonodárci tento týden hlasovali o znání kryptoměn jako regulovaných finančních nástrojů a produktů. Dolní komora parlamentu neboli Dolní sněmovna již v minulosti předložila projednávaný zákon o finančních službách a trzích.

Návrh zákona mimo jiné obsahuje rozšíření stávajících regulací. Nový regulační návrh zákona komentoval britský politik, finanční tajemník ministerstva financí a člen Konzervativní strany Andrew Griffith.

Podstatou zákona je zacházet s nimi (kryptoměny) jako s jinými formami finančních aktiv a neupřednostňovat je, ale také je poprvé začlenit do působnosti regulace. Ministerstvo financí bude konzultovat svůj přístup s průmyslem a zúčastněnými stranami předtím, než použije pravomoci, aby zajistilo, že rámec bude odrážet jedinečné výhody a rizika, která kryptoaktiva představují.

Andrew Griffith také prohlásil, že navrhovaný zákon má za cíl zajistit, že státní pokladna země bude připravena tak, aby rychle reagovala na nejrůznější vývoj v odvětví kryptoměn. Země tak dle jeho slov má poskytovat regulace takovým způsobem, který je v souladu s přístupem země k regulaci finančního sektoru.

Než bude zákon přijat, ještě nějakou chvíli to potrvá. Návrh zákona o finančních službách a trzích musí ještě projít Sněmovnou lordů, horní komorou parlamentu a poté bude odeslán ke schválení králi Karlu III.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 20 848 USD dle KMC.

Závěr

Co si o regulacích kryptoměn myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě. Na celou zprávu portálu Businessinsider se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img