Teče do kryptoměn stále méně peněz? Burzy hlásí drastické snížení vkladů!

2

Podle několika aspektů se počet vkladů do hlavních kryptoburz drasticky snížil. Například Bitfinex již zaznamenala na své burze dvouleté minimum.

Uvidí se, co přinese rok 2020, protože to vypadá, že drobní investoři ztrácejí zájem a momentálně ani nenakupují.

Vklady na burzách klesají

Počet vkladů na kryptoburzy dosáhl podle TokenAnalyst maxima v roce 2017. Od té doby dochází k výraznému poklesu. U některých burz dokonce oproti minulému roku pokles ještě více zrychlil.

Sid Shekhar, spoluzakladatel londýnské společnosti TokenAnalyst, sdělil Bloombergu:

„Pokud se zaměříme na průběh, tak vždy platilo, že Bitcoin je v době recese brán jako bezpečné útočiště. A počet kupujících by se měl zvyšovat. Přesto se to neděje!“

Objemy obchodů kolabují

I když to na první pohled není vidět, tak objemy klesají. Dle Blockchain.com jsou objemy obchodování s Bitcoiny v USD od května letošního roku na minimu. Klesající trend od roku 2017 se nás drží zuby nehty.

Celkový objem obchodů v USD na hlavních kryptoburzách od roku 2017

Zdroj: Blockchain.com

To však může být také důsledkem nedávné exploze zájmu o Tether. Tento stablecoin má v současné době větší denní objemy než Bitcoin.

Tip: Co jsou největší problémy stablecoinů?

Celkové údaje z trhu kryptoměn se nezdají příliš povzbudivé. Lze však také mít náhled z druhé strany a to tak, že menší obchodníci zaostávají vždy za velkými hráči na trhu. Pokud by nastal bull run, tak vždy reagovaly velryby a až potom drobní investoři.

Na základě těchto depresivních čísel tedy nelze správně předpovídat vývoj trhu. Může být tento faktor ukazatelem, že trh již nepřekoná hranici maxima z roku 2017? Doufejme, že ne!

Závěr

Domníváte se, že tyto údaje naznačují, že se trh stále nezotavil z medvědího roku 2018? Diskutujte s námi níže v komentářích nebo na FB.

Co číst dál?

Kdo realizoval miliardovou bitcoinovou transakci?

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Pablo72 Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pablo72
Host
Pablo72

„Objemy obchodů kolabují“ ?? no možná tak leda na Bitfinexu, ale podívejte se na weekly BTCUSDT na Binance. Tam žádné objemy neklesají, možná spíše naopak…

Pablo72
Host
Pablo72

A „drastické“? No… 🙂
Jinak to, že klesají objemy vkladů ještě neznamená, že klesá obchodování…
Myslím, že na burzách je pěkně napěchováno…
A burzy jako takové nemají vůbec důvod si stěžovat.. nenažranci.. ty jediné mají příjem jistý..ať kurz klesá, nebo stoupá.. poplatky… spočtěte si celkovou částku z poplatků jen za jeden den, na jedné burze, třeba jen na jednom páru (BTCUSD/T)… když vezmu přibližně průměr výše poplatků (VIP6) 0.05% x 351,649,472 USDT/den = cca 17.5 milionu dolarů… 🙂 slušnej výdělek na den, ne?.. takže tak..
Poplatky viz: https://www.binance.com/en/fee/schedule