TA – predikce ceny bitcoinu pro následující období

3.9
(7)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Tento týden nám cenu bitcoinu ovlivňovala hodně politika a tvorba dohody o navýšení dluhového stropu ve Spojených státech. Ale, jak uvádí Matěj Široký ve své detailní analýze, jedná se spíše o formalitu. Platební neschopnost USA prostě nikdo nechce. Ale vzniká z toho napětí i na trhu s bitcoinem. Podíváme se dnes na technickou analýzu (TA) grafů bitcoinu. Co nám říkají indikátory a kam by se mohla cena v následujícím období posunout.

Krátkodobý pohled

Při pohledu na 4hodinový graf vidíme tento týden relativně stabilní. Cena oscilovala mezi 25 850 USD a 27 527 USD. Rozdíl asi 6,5 %. V druhé polovině týdne si můžeme všimnout vyšších objemů vždy při otevření New Yorské burzy. RSI indikátor je velmi blízko hodnotě překoupeného trhu. Nad sebou máme 50denní exponenciální klouzavý průměr (27 370 USD). Z krátkodobého pohledu bych tedy spíše očekával pokles. Možná návrat na 26 850 USD, kde je jedna z Fibonacciho úrovní.

Dlouhodobý pohled

Na denním grafu se nám zase hezky ukazuje změna na indikátoru MACD. Tvoří se možné býčí překřížení a potenciál k růstu. To ale nepotvrzuje RSI, který je téměř ve středu neutrálního pole. Z historického pohledu se nacházíme v relativně silné zóně posledních měsíců. Nad námi je 50denní klouzavý průměr a pod námi relativně nezajímavé pole. Při poklesu se silnější support rýsuje až tak kolem 25 000 USD.

Závěr

Technická analýza ukazuje relativní nerozhodnost trhu. Býci i medvědi si brání svoje klíčové pozice a cena se mění jen minimálně. Tento týden to vypadá, že by týdenní svíce mohla uzavřít zelená, ale měsíční stále září rudě. S tím souvisí pomalý nárůst short pozic, který kontrastuje s neměnným objemem long pozic. To vše podtrhuje dominance bitcoinu na hraně 48 %, kde již v minulosti často došlo k obratu a následovala altcoinová rallye.

Trh je teď klidný a stagnuje. Čeká na nějaký spouštěč. Třeba přijde již tento týden. Konec měsíce je vždy trošku živější. Býci i medvědi bojují o finální tvar měsíční svíce. Osobně si ale myslím, že ještě bude následovat pokles. Otestujeme 25 000 USD a možná i nižší. To je ale jen můj názor a rozhodně to není žádná investiční rada nebo doporučení pro vás. DYOR.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mirek Babak

Jen aby další odsouhlasení navyšování dluhového stropu v USA nebylo jen prodlužování agónie..Tohodle vývoje se bojím.Pekny den všem přeje M.Babak

Luke

Jenže tohle fiasko už ani jinak nemůže dopadnout. Max se zopakuje ještě black Friday, jehož historické 100 výročí se pomalu blíží 😉

Tlustymastodont

Ahoj věděl by někdo o nějakých těžebních aplikacích v telefonu ?

Random Guy

Koukni na projekt Verus, nedávno spustily novou verzi chainu a momentálně je dostupný pro ARM pouze ccminer, ale plánují vlastní mobilní miner. Těžím to druhým rokem a musím říct, že k rigům nebo asicum bych se už nevrátil. HF & GL

Jirka

Ahoj, těžím Pi. Aplikaci si můžeš stáhnout na minepi.com/2hedgeHOG
Kdyžtak můžu poradit.

spot_img