Švýcarská banka Sygnum rozšiřuje krypto staking o cardano

4.7
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kryptoměnám nakloněná banka Sygnum Bank pokračuje v rozšiřování svých kryptografických služeb spuštěním podpory pro staking cardana (ADA).

Staking ADA

Sygnum v úterý oznámila, že firma rozšířila svou nabídku stakingu na bankovní úrovni o cardano a umožňuje klientům generovat odměny prostřednictvím stakingu ADA prostřednictvím platformy banky na institucionální úrovni.

ADA se připojuje k rostoucímu portfoliu krypto stakingu společnosti Sygnum, které zahrnuje tři protokoly proof-of-stake (PoS): Internet Computer, Tezos a brzy také Ethereum 2.0.

Podle oznámení tvoří stakingové služby nedílnou součást platformy Sygnum a jsou klientům k dispozici prostřednictvím platformy eBanking banky. Služby jsou plně integrovány s bankovní platformou společnosti Sygnum, která je navržena tak, aby poskytovala zabezpečení na institucionální úrovni, a to použitím oddělených peněženek, bezpečné správy soukromých klíčů a dalších nástrojů.

Od roku 2020

Staking je proces účasti na ověřování transakcí v blockchainu PoS výměnou za odměnu za staking. Na rozdíl od sítí typu proof-of-work (PoW), jako je bitcoin, blokové řetězce PoS nepotřebují těžební činnost a místo toho se spoléhají na to, že uživatelé své mince uzamknou, aby síť udrželi.

Hlavní regulovaná banka ve Švýcarsku, Sygnum, debutovala se stakingem na kryptoměny zhruba před dvěma lety a v listopadu 2020 spustila sázky na Tezos. V červenci 2021 společnost Sygnum rovněž oznámila, že na své platformě nabídne sázení ETH 2.0.

Přidání ADA na platformě Sygnum zvýší expozici vůči tomuto digitálnímu aktivu pro mnoho institucionálních investorů. Po desetinásobném nárůstu hrubých příjmů v roce 2021 se základna institucionálních klientů společnosti Sygnum začátkem roku 2022 blížila 1 000, oznámila firma v lednu.

“Tato nová nabídka umožňuje klientům společnosti Sygnum účastnit se našeho ekosystému, kde si mohou užívat bezrizikové sázky, aniž by museli aktivum převádět nebo blokovat,”

– uvedl generální ředitel nadace Cardano Frederik Gregaard. Dodal, že architektura cardano také poskytuje retailovým i institucionálním klientům jedinečnou příležitost pro držitele ADA.

“Nad svým ADA máte vždy moc,”

– poznamenal.

Vasil

Na pozadí nadcházejícího hard forku cardano vasil pracuje mnoho krypto společností na službách zaměřených na cardano. Koncem července oznámila hlavní hardwarová peněženková firma Ledger integraci 100 tokenů cardano do svého peněženkového softwaru Ledger Live.

Očekává se, že hard fork cardano vasil výrazně zlepší síť cardano z hlediska rychlosti a škálovatelnosti, takže bude vhodnější pro chytré kontrakty a decentralizované aplikace. Poté, co se hard fork cardano vasil nepodařilo spustit v červnu, byl v červenci opět odložen. Podle společnosti Input Output Global může pokračování v samotném forku trvat ještě “několik týdnů”.

Závěr

Vnímáte to tako dobrá krok? Jaký je váš názor na cardano? Držíte jej? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
David

Z mého pohledu patří ADA mezi top trojku BTC, ETH a ADA a věřím, že to čas ukáže. Je energetický nenáročné a tudíž se hodí do moderního ESG světa, což je jeho plus…

Radek

A proč tam patří? Co dělá jiného, než ostatní? Co jí dělá tak unikátní, aby byla v top 3?

M_M

Nepotřebovali by i kvalitní hrnce, nebo deky z ovčí vlny?

spot_img