Ethereum Classic po skoro 60% rally zpátky v TOP 20

5
(1)

Kdo by to byl řekl, cena Ethereum Classic (ETC) se vyšvihla ke 40 dolarům a token se tak dostal zpět do TOP 20 mincí dle tržní kapitalizace.

Podle údajů oblíbeného webu CoinMarketCap (a mnoha dalších) se Ethereum Classic po prudkém růstu v posledních týdnech znovu dostalo do první dvacítky. Ethereum Classic (ETC) je v současnosti 19. největší kryptoměnou (údaj platný v době psaní článku) s tržní kapitalizací cca 5,6 miliardy dolarů.

etc top 20
Zdroj: coinmarketcap

Analytici tvrdí, že ETC je částečně poháněno spekulacemi, že těžaři ETH by mohli v případě ”Merge” přejít právě na ETC. Ethereum Classic je velmi specifická kryptoměna. Vznikla koncem července 2016 po kontroverzním oddělení od Ethereového blockchainu. Její blockchain je po blok 1 920 000 identický s blockchainem Etherea, pak však došlo k rozdělení, které trvá dodnes. Důvody byly různé a důsledky dalekosáhlé.

Tým stojící za Ethereum Classic v březnu napsal dopis, v němž vítá ve svých řadách “zneuznané” těžaře ETH, kteří by v případě ”Merge” mohli přijít o svůj zdroj příjmů.

A právě Ethereum Classic je v dobré pozici, aby převzalo většinu tohoto opuštěného hashrate, protože je údajně jediným řetězcem kompatibilním s vybavením těžařů ETH.

Antpool investuje do Ethereum Classic

AntPool, jeden z největších těžebních poolů, který je navíc spojený se společností Bitmain, zveřejnil provedenou investici na podporu ekosystému Ethereum Classic.

Po sloučení (Merge), které je předběžně naplánováno na 19. září, by Ethereum začalo fungovat jako PoS řetězec. Kryptoměny typu proof-of-work jsou vysoce závislé na těžbě, zatímco kryptoměny typu proof-of-stake nikoli. To by mohlo představovat příležitost pro ETC, což je proof-of-work konsensus provozující upravenou verzi Ethashe nazvanou ETChash.

Vývojáři Etherea oznámili data pro update Goerli a jeho doprovodný beacon chain, Prater (mezi 6 – 12. srpnem) které jsou posledními testnety, před spuštěním “Merge”. To znamená významný krok blíže k aktualizaci “Merge”.

Závěr

Předpokládám, že cenový růst Ethereum Classic vzbudil mnoho pozornosti a otázek. Vyplatí se do projektu naskočit? Techničtí analytici mluví o potenciálu růstu ceny k 75 USD, (neberte to jako investiční doporučení) kde se nachází hladina 0,618 Fib. Před případnou investicí je ale třeba si uvědomit, že ve srovnání s Ethereem je Ethereum Classic jen velmi malý projekt, kdy na ETC bývá denně aktivních cca 53 000 adres (oproti cca 760 000 ETH adres). Je tak dost dobře možné, že jde jen o využití “stávajícího” hype k dosažení lepší prodejní ceny.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Koukám že tu někdo rád mele sračky pod mnoha identitami xD když tomu nerozumíš tak se nevyjadřuj. Uděláš službu sobě i svému okolí. Jinak ETC samozřejmě ještě poroste, ETH pow na pos je před námi.

Petr

Já vydělám měsíčně víc než kolik stálo daňové poplatníky tvoje vzdělání ty troliku neboj se 🙂 a zajdi si k doktorovi ať ti předepíše něco na tu dutinu co máš na krku.

Tomáš

Čím víc se člověk vychloubá, tím méně má a to jak na účtě tak v palici. Je možný že jste to právě vy a i kdyby ne, tak jste hodně slabej duchem, takže žádná životní vyhra.

Tomáš

Ba naopak, já se mám skvěle po všech stránkách. O tobě se to říct nedá, už jen podle toho použitého opičího slovníku.

spot_img