Počet inteligentních smluv nasazených na Cardano se blíží novému milníku

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Počet chytrých kontraktů nasazených v síti Cardano (ADA) se blíží k novému milníku. Vývojáři stále více pracují na kryptoměně ADA a jejím ekosystému, a vyvíjí tak decentralizovaný finanční prostor (DeFi), který neustále roste.

Podle údajů Cardano Blockchain Insights je nyní v síti Cardano nasazeno celkem 2 900 chytrých smluv založených na Plutusu, což znamená, že chybí 100 smluv do dosažení 3 000 milníku.

Plutus je „inteligentní smluvní platforma blockchainu Cardano“, která uživatelům umožňuje „psát aplikace, které komunikují s blockchainem Cardano“.

Zdroj: Cardano Blockchain Insights

Proběhlé a blížící se hard forky

Počet chytrých kontraktů na Cardano přesáhl 1 000 v lednu tohoto roku poté, co cena ADA loni explodovala se zavedením široce očekávaného hard forku Alonzo, který přinesl do sítě chytré kontrakty a umožnil jí konkurovat ostatním blockchainům, jako jsou BNB Chain (BNB), Ethereum (ETH) či Solana (SOL).

Hardfork Alonzo je součástí éry „Goguen“, pojmenované po Josephu Goguenovi, americkém profesorovi počítačových věd z University of California a University of Oxford. Síť nyní očekává hard fork Vasil, který by měl přinést „masivní zlepšení výkonu“.

Hard fork Vasil je hlavní upgrade, který bude zahrnovat čtyři návrhy pro vylepšení sítě Cardano (CIP).

Vývojová aktivita na síti Cardano, která sleduje „počet událostí GitHub, které organizace projektu vygenerovala“, překonala před hard forkem aktivity jiných hlavních kryptoměn, včetně Etherea (ETH) a Solany (SOL).

Možné vyhlídky

Model předpovědi ceny založený na umělé inteligenci naznačuje, že cena nativního tokenu ADA Cardano se do září tohoto roku prudce zvýší na 2,9 USD, což představuje 530% nárůst oproti současné ceně kryptoměny. Nicméně budoucnost kryptoměny také závisí na pohybu BTC, s čímž už zřejmě umělá inteligence moc nepočítá.

Závěr

ADA překonala řadu jiných kryptoměn, a to i uprostřed širšího poklesu trhu s kryptoměnami po kolapsu ekosystému Terra. Nejspíše za to může neustálý vývoj sítě ze stran vývojářů a taky následná propagace zakladatele blockchainu Charlese Hoskinsona.
Aktuálně se ADA obchoduje za 0,425 USD což znamená pokles o 0,23 % za posledních 24 hodin a o téměř 3 % za poslední týden.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img