Cardano uvádí na trh alfa postranní řetězec EVM

5
(4)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.
Input-Output Hong Kong (IOHK), mateřská společnost, oznámila spuštění alfa sidechainu Ethereum Virtual Machine (EVM) dne 12. června a dodala, že sidechain je aktuálně dostupný na testovací síti.
Uvedení na trh znamená, že nyní bude pro vývojáře možné vytvářet aplikace, založené na Solidity, na Cardanu. Oznámení přichází necelé dva měsíce poté, co firma zveřejnila blogový příspěvek s názvem „Interoperabilita je klíčem k růstu blockchainu“, kde diskutovala o některých jejích postranních řetězcích, včetně vedlejšího řetězce EVM bez povolení.
Část příspěvku na blogu zní:

„Tento sidechain umožní vývojářům psát Solidity smart kontrakty na síti Cardano, vytvářet DApps kompatibilní s EVM, tokeny kompatibilní s ERC20 (a časem i jejich vlastní sidechainy) a zároveň získávat mnoho výhod ze sítě Cardano. To znamená, že uživatelé budou mít prospěch z mnohem nižších poplatků a rychlejších časů vypořádání na ekologicky udržitelnějším blockchainu“

Podle příspěvku na blogu bude mít sidechain plnou kompatibilitu s nástroji a upgrady Etherea. Konsenzuální protokol Ouroboros Byzantine Fault Tolerance, kompatibilita s web3 peněženkami a zabezpečení hlavního řetězce Cardano.

Mezitím také před několika dny tweetovali video o postranním řetězci EVM, které vysvětluje, jak mohou vývojáři získat přístup k postrannímu řetězci EVM.

Tah na vývoj pokračuje

Počet upgradů interoperability na Cardanu výrazně vzrostl. Mikomedia, sidechain protokol, byl spuštěn na síti v březnu.

Protokol založený na Cardanu umožňuje vývojářům vytvářet chytré smlouvy kompatibilní s EVM, které jsou spustitelné na Mikomedia C1.

Plánují také vytvoření postranních řetězců, které budou podporovat interoperabilitu s jinými sítěmi, jako je Solana.

V dubnu navíc Wanchain oznámil nevazební a obousměrný zkřížený řetěz pro Cardano. Wanchain má v současné době mosty, které se připojují k více než 15 sítím L1 a L2.

Síť je připravena na velmi očekávaný hard fork Vasil, který by měl přijít do konce června. IOHK také odhalila, že vývojáři nyní staví více než 1000 aplikací na blockchainu Cardano.

Závěr

Nativní token sítě Cardano ADA je jedním z mála digitálních aktiv, které odolávají všeobecnému poklesu trhu. Podle údajů CryptoSlate se hodnota tokenu za posledních 24 hodin zvýšila o více než 13 % na 0,5043 USD.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Hodnocení článku :
     

Cardano hlavně splňuje ISO 20022 jako jedna z 8-mi kryptoměn, takže má smysl.

Fantom

Můžete prosím uvést i ty ostatní? Díky.

Pavel
Fantom

Super 🙂 Hned 4 coiny které patří k mým oblíbeným jsou na seznamu. Díky.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: