Švýcarská banka Dukascopy spouští CFD kontrakty

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Uznávaná švýcarská banka Dukascopy v úterý oznámila přidání CFD kontraktů na Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC) a stala se tak nejnovějším brokerem, který nabízí obchodování s kryptoměnami.

Obchdoování bez peněženky

Brokerská společnost představila, že obchodování s CFD kontrakty bude přístupné na platformě MetaTrader 4, přičemž tyto nové funkce budou k dispozici jak v reálném, tak v demo obchodním prostředí.

Podle společnosti Dukascopy:

“Na rozdíl od tradičního nákupu kryptoměn umožňuje obchodování CFD na kryptoměny spekulativní operace bez nutnosti mít digitální peněženku. Není třeba vlastnit mince kryptoměn, což eliminuje rizika kybernetické bezpečnosti.”

Kromě toho mohou obchodníci zaujímat dlouhé i krátké pozice na třech nabízených krypto párech a hodnota všech tří digitálních měn bude navázána na americký dolar.

Podle prohlášení budou mít navíc obchodníci využívající služeb Dukascopy Bank maximální pákový efekt 1:5, zatímco klienti Dukascopy Europe by měli mít maximální pákový efekt 1:2.

Firma upřesnila:

“Díky pákovému efektu poskytovanému na obchodních účtech může klient držet kryptoměnové CFD pozice větší, než je množství původně vlastněné tradiční měny.”

Poptávka klientů

Bankovní služba nabízí krypto služby poté, co tak učinilo několik jejích konkurentů v reakci na zvýšenou poptávku ze strany obchodníků. Spekulativní povaha kryptoměn navíc vybízí obchodníky k zaujímání významnějších pozic, což prospívá příjmům banky.

Trh s kryptoměnami zažívá v poslední době turbulence, které ovlivňují obavy z rostoucího využívání fosilních paliv pro těžbu kryptoměn, rostoucí FUD a zákaz těžby kryptoměn ze strany Číny. Všechny velké kryptoměny tak ztratily značnou hodnotu.

Na druhou stranu společnost Dukascopy v roce 2020 výrazně expandovala v důsledku přílivu retailových obchodníků. V důsledku toho dosáhl provozní zisk společnosti 40,1 milionu CHF, čímž bylo stanoveno nové maximum v její provozní historii.

Nejnovější spuštění CFD naznačuje, že společnost Dukascopy zaznamenala poptávku investorů a kroky svých konkurentů, a absence digitální peněženky snižuje složku rizika kybernetické bezpečnosti.

Závěr

Další banka, která po poptávce svých klientů začlenila kryptoměny do portfolia služeb. Zajímavý je ovšem obchod bez peněženky, minimálně jedno riziko pro obchodníky odpadne.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img