[Odpolední zprávy] • PBoC nařizuje čínským bankám odříznout účty OTC obchodníkům s kryptoměnami • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Přestože se hodnota BTC na několik dní propadla, během víkendu skutečně umazala část ztrát a pohybovala se kolem 36 000 USD. Trajektorie ceny se však rychle změnila po novém FUD přicházejícím z Číny. Třetí největší banka v zemi zakázala všem svým zákazníkům obchodovat s digitálními aktivy, což okamžitě ovlivnilo trh.

V důsledku toho se BTC během několika hodin propadl o více než 2 000 USD a ve 24hodinovém měřítku o 4 000 USD. Aktivum kleslo na něco málo přes 32 000 USD, což se stalo jeho nejnižší cenovkou za zhruba dva týdny.

Druhé největší digitální aktivum během několika dní ztratilo několik stovek dolarů a posledních 24 hodin jeho výkon jen zhoršilo. ETH se během relativně krátké doby propadlo o více než 300 USD na 1 980 USD. Poprvé od 23. května tak aktivum kleslo pod 2 000 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – medvědi stupňují tlak, ustojí to klíčový support?

Přehled trhu: Končí na BTC korekce?

Kryptoměny

Vládní aukce zabaveného Litecoinu (LTC) dnes končí

Nejnovější aukce kryptoměn americké vlády, kterou 16. června vyhlásil General Services Administration (GSA), končí v pondělí (21. června) v 17:00 východního času (21:00 UTC).

Podle tiskové zprávy GSA bylo při posledním prodeji kryptoměn v aukcích GSA Auctions k dispozici k dražbě kryptoměny v celkovém množství 8,93 bitcoinů a 150,2 litecoinů, což v celkové tržní hodnotě znamená téměř 377 000 USD. Je to poprvé, co byly litecoiny zpřístupněny v aukční síni GSA Auctions.

Před podáním nabídky je nutná registrace a vítězný uchazeč musí provést platbu bankovním převodem nejpozději do 23. června 2021. [2a]

Banky, burzy, firmy

CoinShares spolupracuje s německou společností Finanzen Zero na krypto ETP

Společnost CoinShares, evropský správce digitálních aktiv kótovaný na trhu Nasdaq First North Growth Market, dnes oznámila partnerství s německým finančním zpravodajským portálem Finanzen.net s cílem přinést investorům krypto produkty obchodované na burze bez poplatků za obchodování.

Společnost CoinShares bude investorům poskytovat své fyzicky kryté ETP na Bitcoin, Ethereum a Litecoin na platformě Finanzen.net Zero, která byla spuštěna na začátku tohoto měsíce. [3a]

Amber Group získala 100 milionů dolarů na rozšíření platformy pro obchodování s kryptoměnami

Nejnovější krypto společností, která získala masivní investici od gigantů rizikového kapitálu, je hongkongský startup Amber Group, který obchoduje s kryptoměnami.

Kolo financování série B vedla společnost China Renaissance a podílela se na něm řada významných finančních rizikových fondů. Patřily mezi ně Tiger Brokers, Tiger Global Management, Arena Holdings, Tru Arrow Partners, Sky9 Capital, DCM Ventures a Gobi Partners.

Coinbase Ventures byl jedním z prvních investorů v kole Series A v roce 2019, ta vynesla pro tento krypto startup 28 milionů dolarů. Díky nejnovějšímu kolu má nyní Amber Group podle Tech Crunch valuaci před vyplacením peněz ve výši 1 miliardy dolarů. [3b]

CBDC, Regulace

Malta vyšetřována kvůli “nedostatečnému dohledu” nad kryptografickými transakcemi

Podle zpráv místních médií FATF údajně vyzdvihl Maltu za její nedostatečný dohled nad transakcemi s kryptoměnami. Deník The Times of Malta uvádí, že přes Maltu prošlo přibližně 60 miliard eur v kryptoměnách. Tato země je rájem pro kryptonadšence a podniky, protože zavedla několik příznivých regulačních rámců pro hospodářský růst.

Zpráva uvádí, že globální odborníci přezkoumali maltské kontroly proti praní špinavých peněz s tím, že příliv kryptoměn do země byl označen za “problematický”. Úředníci z Financial Action Task Force (FATF), globálního orgánu, který se zabývá regulací s cílem předcházet finanční kriminalitě, uvedli, že země by měla být na seznamu, protože nedělá dost pro boj s finanční kriminalitou. [4a]

Írán zakazuje blockchainovou asociaci s odkazem na porušování předpisů

Íránské ministerstvo vnitra pozastavilo činnost Íránské blockchainové asociace kvůli údajnému porušování vládních nařízení a údajnému fungování v rozporu s vlastními stanovami, informuje Financial Tribune.

Zpravodajský server Hamshahri Online uvedl, že IBA bylo nařízeno, aby vládě předložila podrobné finanční zprávy, které by odhalily více o jejích obchodech s kryptoburzami.

Začátkem tohoto měsíce íránský prezident Hasan Rúhání na zasedání národního kabinetu řekl, že podle něj je nutná silná regulace kryptografických služeb, aby se “zachovaly a ochránily národní zájmy”. Írán zakázal těžbu kryptoměn minulý měsíc poté, co byl tento energeticky náročný proces obviněn ze série výpadků proudu v několika městech. Očekává se, že zákaz zůstane v platnosti až do konce září. [4b]

PBoC nařizuje čínským bankám odříznout účty obchodníkům s kryptoměnami OTC

Čínská centrální banka ve své nejnovější snaze potlačit obchodování s kryptoměnami nařídila domácím bankám, aby odřízly kanály financování obchodníků s kryptoměnami na mimoburzovním trhu (OTC).

Čínská lidová banka (PBoC) vydala v pondělí prohlášení, v němž uvedla, že nedávno svolala schůzku s několika domácími bankami a poskytovateli mobilních platebních služeb. Mezi nimi byly Industrial and Commercial Bank of China (ICBC), Agricultural Bank of China (ABC), Construction Bank of China (CBC), Postal Savings Bank of China, Industrial Bank a také aplikace pro mobilní platby AliPay.

PBoC uvedla, že spekulativní aktivity kolem obchodování s kryptoměnami vážně narušily rovnováhu čínského finančního systému a vytvořily riziko nelegálního odlivu kapitálu přes hranice a praní špinavých peněz. Zopakovala svůj postoj z roku 2017, že žádné finanční instituce by neměly poskytovat bankovní a vypořádací služby pro transakce související s kryptoměnami. [4c]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img