21.06.21 [Přehled trhu a BTC] Končí na BTC korekce?

0
(0)
Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Jaké hodnoty by mohl Bitcoin dosáhnout v tomto roce a kde se výrazně zastaví, se napříč celým internetem hádá celá komunita. Bude to na 20k? Nebo 100 000 USD? 

Globální kryptoměnová tržní kapitalizace je 1,49 bilionů $, což je pokles o 0,67 % za poslední den.
Celkový objem kryptoměn za posledních 24 hodin je 78,74 miliardy USD, což znamená nárůst o 9,95 %. Celkový objem v DeFi je v současné době 5,92 miliardy USD, což je 7,51 % z celkového 24hodinového objemu kryptoměnového trhu. Objem všech stabilních mincí je nyní 62,01 miliardy USD. Cena Bitcoinu je v současné době 34 984,38 USD.

Dominance bitcoinů je v současné době 44,81 %, což je pokles o 0,12 % za den.

Největší propad včera z top 100 kapitalizace zaznamenaly:

Všechny údaje jsou uváděny z webu coinmarketcap.com

Technická analýza: Bitcoin

Za poslední 2 dny Bitcoin stoupl o 11,2 % a ukončil tak podporu na 36 980 USD. Jak můžete vidět na grafu, Bitcoin úspěšně prolomil support line trianglů, což mu dnes zajistilo hodnotu 34 000 USD. Na dosah máme krátkou rezistenci znova u ceny 36 980 USD a po jejím proražení 41 500 USD, což je měsíční high.

Co se týče čistě jen mého pohledu, právě rezistence na 41 500 USD by měla Bitcoin na chvíli zpomalit a čekám mírný pokles. Krátký pokles by měl pomoci Bitcoinu nadechnout se a prorazit na potřetí odpor a posunout Bitcoin k silnější rezistenci na 50 000 USD. V neděli ale vidíme konečně odraz od support zón na 34 000. Propad je podle fraktální podobnosti u konce a čeká nás v budoucím týdnu znovu růst.

Jakou hodnotu by mohl Bitcoin dosáhnout v tomto roce a kde se výrazně zastaví, se napříč celým internetem hádá celá komunita. Bude to na 20k? Nebo 100 000 USD? Jedno je ale jisté, na růst je nutno silného hodně bullish fundamentu, což dobře ukazuje i rok 2019, kdy jsme z 3200 USD vzrostli na 14 000 USD během pouhých 6 měsíců. Je nereálných 20 000 USD? V kryptu by to nebylo nic neobvyklého, prudký pokles v desítkách procent vidíme běžně i na BTC a pád o 80 % také není ničím neobvyklým.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

“Končí na BTC korekce?”
No zatím to tak nevypadá, spíše tu máme další pokus “prorazit podlahu”

Kenny

Přesně tak, děje se přesný opak toho co se píše v článku 😉 To jen zcela dokazuje že jakékoli predikce vzdy jsou, byly a budou jen čisté domněnky, spekulace, nebo zbožná přání 😉

bkf1

Dá se jen komentovat, co se aktuálně děje a z toho se snažit “vymyslet” co se na základě toho bude dít dál, ale přesnost to má stejně ještě menší, než předpověď počasí i když v případě BTC by se asi člověk moc nemýlil, kdyby řekl, že bude “furt chcát, bouřky, krupobití… možná se dočkáme i nějakého sněhu”

Pavel

To je tak, když se dělá predikce podle toho jak je zrovna venku :-)). Fundament, který srazil Bitcoin a s ním celý trh je stále přítomen, tím fundamentem je vysoká energetická náročnost na jeho těžbu a nezáleží na tom jak moc zelená je. Tak jako dřív nevadily auta se spalovacími motory a nyní strašně vadí, tak dříve nevadila energetická náročnost těžby. Suma sumárum, těžba Bitcoinu se bude dlouhodobě utlumovat a s ní bude klesat jeho cena.

bkf1

V té náročnosti těžby vidím spíše zvýšení ceny, protože prostě už to nebude moct těžit kde kdo. Samozřejmě je tam celá řada faktorů, tohle je jen střípek celé skládanky…

Tomas

Souhlasím se všemi přispívajícími… a m.j. “článek” také nějak pozapomněl na odemykání z Grayscale Bitcoin Trustu, které potrvá až do zítra, tj. od 19. do 22.6. objem 34,6 tis. BTC, které byly investory nakoupeny před 6 měsíci… Myslím, že výprodeje potrvají i zítra a pozítří… Pozn.: I u mne se samozřejmě jedná “o zbožné přání”, jelikož v trhu “nejsem naloženej” a trh ETH jsem úspěšně opustil 9.5., tak bych moc rád “hezky nakoupil”. A intuice mi říká, že příležitost ještě bude a za lepší cenu, než je dnes :-).

Petr 2

Libi se mi jak vsichni prodali na aTH a v té dobe do mě šili že pujde na 100k až 250 k a ted cekaji lepší nakupy po prodeji na vrcholech tj tak hezké🤣🤣🤣🤣

Tomas

Taky jsem věřil tomu ETH 10-20k do konce roku, samozřejmě jsem jak debil do toho vlezl znovu… A něco ztratil, myslíc, že je to jen korekce… Díky bohu jen málo a jen z vydělaných… A ano, je to hezký, nebejt “naloženej v trhu” ETH za cca 2400-2600 a čekat na nové ATH… Hezčí je, plánovat nákup ETH kolem 1350, až BTC sleze na ATH z 2018 🙂

Pavel

PoW z dlouhodobého hlediska už nemá smysl nakupovat, pokud nejste swingový obchodník. Budoucnost vidím v PoS.

E15

Absolutní nesouhlas. Piece-of-Shit na své historické znemožnění právě čekají.

Poslední editace 2 let před přes E15
Vojtech

No jo, ale kolik z nich prodá za současnou cenu? Před půl rokem museli nakupovat někde v rozmezí 23-29k. Proč tedy po půl roce prodávat za aktuálních 32, když už koncem týdne můžeme být s trochou štěstí kolem 40k? No, uvidíme:-)

Tomas

Problém je, že my “malí” můžeme jen odhadovat a všechny naše “trejdy” jsou vždy “s trochou štěstí”, někdy i s velkým štěstí :-)… a všechny naše názory jen “možná” nebo “uvidíme”… I když za mne, každý názor se počítá jako podnět k vyhodnocení. A každej má jiné “zbožné přání”. Za mne např. nákup ETH mezi 1000-1350, když se BTC sesype pod 30000 k ATH 2018 = okolo necelých 20000… Kdo je v trhu naloženej, tak se modlí k opačnýmu scénáři :-). Kdybych byl velkej hráč tak bych se snažil vysypat trh co nejníž a vyzobat ty retail longy k nákupům. BTC denní/týdenní mi hodně připomíná Wyckoffa… proto jsem si myslel, že půjdeme pod 30000, fundament je tak 50:50, nabraný shorty už jsou skoro realizovaný… odemykání z Greyscale zítra končí a další velký objem v červenci, to jsou nákupy kolem 36000, ti asi nebudou mít důvod k výprodejům…. A tak “babo raď” :-). Rád bych nakoupil a zopakoval trend ETH z dubna/května, ale nějak se mi do toho teď lízt nechce…

Fantom

Ta trocha štěstí je potřebná na každém trhu. S nákupy není potřeba pospíchat. Trh chladne a šíří se strach. Fear/Greed index bude zítra pod 20. Dá se nakupovat na swing trading. Možná už příští týden padne 30k. Další měsíc bude ještě zajímavější, je potřeba nechat si cash na nákupy a počkat na správný moment.

Tomas

Já otevřel swing long ETH po tom menším pádu, co byl 19. dubna, ale teď mi to nějak příležitost nedává. Je tam moc prostoru na obě strany na možné ztráty…

Fantom

Očekávám že se zopakuje svíce z 19/05 kdy se propad zarazil o support 30k. Alty krátkodobě propadnou ještě hlouběji – XMR spadlo na 151 usd. Cena zase poté krátkodobě vzroste ale celkově klesáme a pravděpodobně budeme dále klesat. Možná i několik měsíců. Je určitě bezpečnější obchodovat BTC než alty . Ty budou padat hlouběji. Celková kapitalizace krypta bude klesat a dominance BTC poroste. Velcí hráči si to pěkně povodí až to retail přestane bavit.

Tomas

Očekávám to samé, proto jsem psal, že bych si rád nakoupil ETH mezi 1000 – 1350, podle toho, kam až to spadne :-)… Do včerejška se mi všichni ti, co po 19.5. kupovali za 2300-2600 smáli, že jsem naivní :-), že pod 2000 nikdy nepůjdeme. Nejvíc byli na koni, když bylo potom ETH skoro 3000 a podle nich jsem byl největší blbec, když jsem odpověděl, že do měsíce to bude historické “májové TH” :-), a že trh poletí dolů směrem k tomu knotu z 19.5…. A s tou poslední větou souhlasím na 300%, ostatně, kdo z nich by to neudělal, když se koukneš na tu “nabídku longů na talíři” 🙂

Tomas

Zatím je vidět, že jich prodává hodně 😉, a že to je docela silnej fundament…

MOJKA

Nějak to p. Kopilovi moc v poslední době nevychází, cim pak to asi bude? Ani víkendový minulý krvak, prostě vůbec nic. Asi zeptám raději Dagmar Honsove.
Takže v porovnání s Ing. JAROLIMEM prazatim hodně špatný.

Vojtech

To je hlavně tím, že na to z vysoka s..e. Vždy minimálně týden vaří jeden a tentýž článek, ctrl c + ctrl v. Změní jen 2 věty a vykopíruje údaje o tržní kapitalizaci a top 10. Má to prostě na háku.

spot_img