Největším nepřítelem Bitcoinu je samotný Bitcoin

0
(0)

Zprávy a souhrny

Jeden z nejmocnějších mužů v kryptoměnovém průmyslu a tvůrce Cardana, Charles Hoskinson, si myslí, že největší kryptoměna na světě je zároveň také svým nejhorším nepřítelem.

Bitcoin je králem kryptoměn již velmi dlouhou dobu. Ačkoli zůstala v několika posledních letech nejlepší volbou pro většinu retailových a institucionálních investorů, posledních pár měsíců vyvolalo vážné otázky ohledně dalšího vývoje BTC a jeho budoucnosti.

Charles Hoskinson: Bitcoin je svým největším nepřítelem

Charles Hoskinson se v jednom z nedávných rozhovorů s Lexem Fridmanen vyjádřil, že hlavním problémem Bitcoinu je skutečnost, že se vyvíjel příliš pomalu.

„Problém Bitcoinu je, že je tak pomalý. Je to jako v minulosti při programování na sálových počítačích … Jediným důvodem, proč stále existuje, je skutečnost, že je do jeho udržování tolik investováno.“

Hoskinson také ostře zkritizoval bitcoiny kvůli jejich nízké programovatelnosti, mizerné rychlosti transakcí a skutečnosti, že neumožňuje vydávání nativních aktiv, a dodal, že to vyžaduje „zatracenou aktualizaci“ této kryptoměny.

Bitcoin má k dispozici vše, co je třeba k tomu, aby na trůnu zůstal, ale v současné době je téměř nemožné změnit základní vrstvu kryptoměny. K tomu Hoskinson dodal, že vlajková loď kryptoměn je zároveň také jejím nejhorším nepřítelem.

„Bitcoin je svým vlastním nejhorším nepřítelem. Má rozvinutou síť, má značku, má regulační schválení. Neexistuje však žádný způsob jak systém změnit, dokonce ani jak opravit zjevné nevýhody tohoto systému.“

Přestože vývojáři BTC v současné době pracují na řešeních vrstvy 2 s cílem zlepšit rychlost transakcí a škálovatelnost, Hoskinson říká, že tato řešení jsou většinou centralizovaná a velmi křehká. Naznačil, že tady jsou další kryptoměny, které mají potenciál uzurpovat si postavení, která má teď Bitcoin.

Bude vítězem Ethereum?

Hoskinson měl také problém s mnoha účastníky konference Bitcoin 2021, která se nedávno konala v Miami. Pro něj většina bitcoinových nadšenců ani nechápe, k čemu je kryptoměna určena. Navíc jim chybí odhodlání a pouze novým zájemcům doporučují, aby „jen kupovali a drželi“.

Ačkoli generální ředitel IOHK nesouhlasí s vírou bitcoinových maximalistů že „vítěz bere vše“, předpokládá, že klíčové změny v bitcoinovém protokolu, jako například vylepšení algoritmu proof-of-work blockchainu, by jej učinily vysoce konkurenceschopným.

Otevřeně tady chválil především Ethereum a jeho komunitu, která je podle něj mnohem otevřenější růstu a vylepšování blockchainu, než je tomu u Bitcoinu. Dokonce Frindmanovi sdělil, že své peníze má v Ethereu.

„Kdybych měl vsadit jen na tyto dva systémy: bitcoin nebo ethereum – v devíti případech z deseti by zvítězilo Ethereum.“

Závěr

A nebyl by to Charles, aby si na závěr nepřihřál svou polívčičku, neboť podle Hoskinsona nakonec Cardano překoná Ethereum, neboť kromě již fungujícího a ekologického proof-of-stake konsensuálního mechanismu, je Cardano (ADA) již také velmi blízko ke spuštění inteligentních smluv.

A kdo je váš vítěz?


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

25 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
abcdef
Hodnocení článku :
     

ale stale bude mit btc smartkontrakty driv nez cardano 🤣🤣🤣

bkf1
Hodnocení článku :
     

Já to vidím tak, že s tím, jak se obecně krypto koncem minulého roku rozjelo, tak se ukazuje, že BTC je hlavně nepřítel naprosto VŠECH kryptoměn. Už byly velmi lehké náznaky, že si každé krypto pojede svoje, ale ta virtuální pupeční šňůra je stále moc silná a jak díky BTC to rozšíření kryptoměn nabralo obrátky, tak práve kvůli BTC to jde zase celé tak trochu do háje.

Magister peditum

A nejhorší reklamu Cardanu dělá zase Hoskinson. Velký řeči a výsledky stále za očekáváním.

fubmak3r
Hodnocení článku :
     

Ale na Solanu se zapomíná ta už je za 2 fázi a je mnohem rychlejší než ethereum v transakcích atd takže spíš držím palce Solane..

Jiří

Jsem také fanda Solany. Na Raydium farms už mám první investice. Nevydělává to možná tolik jako farmy na BSC, ale zato průměrný transakční poplatek je menší než 1 cent.

Petr 2
Hodnocení článku :
     

Neni nic lepšího než číst takové članky ještě před 3 tydny na 60k tady všichni tleskali jake nivé zlato je btc jak je malo kusu btc jak všechno vykupuji fondy jak nebudou žádné ks o nesmyslech typu 250k 500k či milion tady psat nebudu .
A teď? Pravy opak .

Tak teď už chápete že z 4,5k na 60k za 1 rok tj skoro 1400% je nehorazný nesmysl .
A že letíme k 10k a to bude ještě mooooc dobře když se tam zastavíme .

Roland

Proč mysliš?!

E15

Shitcoiny přicházejí a odcházejí Bitcoin je věčný. Jako peníze nemůže fungovat něco, čeho může být „nekonečné množství“ a altcoinů klidně může být „nekonečné“ množství. Takových Hoskinsonů jsou po světě desetitisíce a každý může přijít s nějakou lepší a lepší a ještě lepší kryptoměnou. A to je principielně neudržitelné. Korunu tomu pak nasazuje PoS. Oproti tomu Bitcoin je jen jeden a jako obrovský bonus má to, že na rozdíl od těch dalších (zřejmě) nevznikl z vychcanosti svého stvořitele.

Neser

Jde vidět že tomu absolutně nerozumíš

Pet

Zmiňovat věčnost co tu není ani 15 let, je hodně odvážné. Pokud víte jak fungují peníze, tak BTC má hodně daleko aby se tomu fungování vůbec přiblížil. Tady jste přesně projevil tu vlastnost , o které se v článku píše. Většina držitelů BTC útočí na kritiky, i když ta kritika oprávněná a měla by se řešit. Většina hodleru pouze opakuje naučené fráze od lidí co mají v BTC hromadu peněz a za každou cenu chtějí udržet hodnotu BTC co nejvýše a pouze útočí na jiné názory. BtC je technologie jako každá jiná a potřebuje inovace jinak zmizí, ale chápu, že útočit je snazší než se pokusit něco změnit:)

E15

Proti inovacím na BTC samozřejmě absolutně nic nemám, ale jak slyším Hoskinson, reaguji útočně :-))).

Pet

Doporučuji se oprostit od ideologie a více se věnovat technologii a kritice s ní spojené.

E15

Technologické problémy BTC jsou řešitelné. Ideologické problémy shitcoinů jsou věčné. ;-)))

Vojtech

Souhlas. Jen mi v této souvislosti nejde do hlavy, proč Ltc není dávno aspoň na desetině ceny btc. Taky je ho předem jasně dané množství. Mám ho jen pár kousků a hodlám ho držet dál, i když moc parády zatím nepředvedl a těžko říct, zda vůbec kdy předvede🤔

Pet

LTC je kopie BTC a má o něco lepší škálovatelnosti , ale o moc víc nenabízí. Kromě technologie samotné je taky důležitý případ použití, LTC a BTC se snaží nahradit peníze a to decetralizovanou formou. Je po takové službě poptávka nebo většině lidem je to jedno? Proč by většina lidí chtěla platit pomocí BTC nebo LTC, když je síť pomalá, má poplatky a výměna fiatu za krypto je složité a generuje další poplatky. Kde je pro mě jako pro spotřebitele přidána hodnota, že je decentralizovaný? Pro mě je důležitější dostupnost služby a poplatky. Nevěřím, že BTC nahradí fiat není tady podpora vlád, bank, průmyslu ani lidí, chybí jednoduše poptávka. Většina lidí co je v kryptu má pouze spekulativní motivaci a málokdo s ním hodlá platit. A cenu vždy určuje poptávka a v kryptu i hlavně spekulace. Poptávka chybí a spekulace jsou dost náchylné na negativní zprávy, což teď můžeme sledovat v přímém přenosu:)

E15

To je právě to, o čem píšu. Každého jednotlivého shitcoinu může být omezené množství, ale problém je, že všech shitcoinů dohromady může být nekonečno… Litecoin býval můj oblíbený altcoin a pořád jich pár set mám a je hezké, že si za něj koupím kafe v Paralelní Polis a občas si jeho pomocí pomnožím bitcoiny, ale jinak už po něm holt není poptávka. Byť to už na věky věků bude „ten druhý“, což je samo o sobě jistá „ideologická“ hodnota a to, co má dělat, dělá relativně dobře a jako takový záložní platební prostředek se pořád hodí. Ale jak správně píše Pet, je otázka, jestli o to někdo vůbec stojí…

M_M
Hodnocení článku :
     

„Pro něj většina bitcoinových nadšenců ani nechápe, k čemu je kryptoměna určena.“
Myslím že to dokazuje, že Charles Hoskinson ani nechápe, k čemu je kryptoměna určena.

E15

Podle mě to chápe až moc dobře, akorát holt každá liška chválí svůj ocas… Je pak už jen na lidech, jestli takové Hoskinsony prokouknou a nebo ne.

Poslední editace 1 rok před přes E15
Vojtech

Krásně a velmi trefně vyjádřeno 👍 Na druhou stranu – kdo se letos na Cardanu rád nesvezl? V USA je již delší dobu hned po btc 2. nejpopulárnější měnou. Proto i já se nejspíš za čas rád svezu ještě jednou😀

Pet

A k čemu je kryptoměna určena?

M_M

No to se, očekávám, snad konečně dozvíme od Hoskinsona, místo nekonečných zbytečných prázdných keců…

Neser
Hodnocení článku :
     

Vždycky zvítězí technologie a btc je už děda kterej nic neumí.. Polož si otázku.. blockchain, technologie desetiletí která může změnit finanční svět jak ho známe a vám vážně stačí jako tzv digitální zlato?

Magister peditum

Však se o „dědu“ nemusíš starat. Když je tvůj altcoin tak hrozně moc super, tak ti nějakej zastaralej bitcoin přece nemusí vůbec zajímat. 😀

E15

Jenomže ty technologické inovace se budou (nebo alespoň by se měly) odehrávat nad Bitcoinem (a ne v rámci nějakých x desítek (stovek, tisíců) vyčůraných shitcoinů).

Samik

A věříte že jsou takoví co mají doma ještě pěti palcove diskety ;D Ale proč ne i LP (gramofonové desky) se zase začaly vyrábět pro nostalgiky vymřelé technologie.

Poslední editace 1 rok před přes Samik

Reklama: