[Odpolední zprávy] • Tom Lee ze společnosti Fundstrat říká, že Bitcoin se musí dále vyvíjet • a další články

0
(0)

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Stejně jako během několika posledních víkendů ztratil Bitcoin po příchodu soboty na síle. Pozitivní zprávy ze Salvadoru vyhnaly aktivum nad 37 000 USD, ale během několika hodin se propadlo hluboko pod 35 000 USD. Přestože se v neděli trochu vzpamatoval, došlo k dalšímu cenovému propadu, při kterém se BTC propadl na 34 750 USD.

V tomto okamžiku však Elon Musk naznačil, že Tesla bude znovu přijímat platby v BTC, jakmile bude alespoň 50 % těžby pocházet z čistých zdrojů energie. Bitcoin okamžitě zareagoval prudkým nárůstem o 1 500 USD, a poté o 4 000 USD, když se zpráva dostala do médií.

Altcoiny následovaly svého lídra. Ethereum se v sobotu propadlo pod 2 300 USD, ale přidalo více než 200 USD a dosáhlo intradenního maxima kolem 2 550 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – otestování 42 000 USD již za dveřmi?

Přehled trhu: Jak dopadl víkendový cenový krvák?!

Kryptoměny

Čínský zásah proti těžbě BTC dosáhl čtvrté největší produkční provincie

O víkendu vydaly úřady provincie Jün-nan oznámení, v němž nařizují vyšetřování údajného nezákonného využívání elektrické energie jednotlivci a společnostmi zapojenými do těžby BTC.

Podle zprávy časopisu China Securities Journal pohrozilo provinční ministerstvo energetiky že ti, kteří budou přistiženi při využívání elektřiny k těžbě kryptoměn, bude přerušena dodávka energie. SCMP uvedl, že úřady také do konce června uzavřou všechny těžební operace Bitcoinu, které mohou “představovat bezpečnostní riziko související s jejich využíváním elektřiny”.

Yunnan je v Číně na čtvrtém místě, pokud jde o hashrate BTC, a připojuje se k dalším regionům, jako je Vnitřní Mongolsko, Xinjiang a Qinghai, které také dostaly oznámení o uzavření části nebo všech těžebních farem v jejich oblasti. [2a]

Tom Lee ze společnosti Fundstrat říká, že Bitcoin se musí dále vyvíjet

Podle analytika společnosti Fundstrat Toma Leeho tweety Elona Muska, které hýbou trhem, ukazují, že Bitcoin stále ještě není dostatečně vyspělý. V nedávném tweetu známý permabull také tvrdí, že citlivost kryptoměny na činy jednoho člověka dokazuje, že institucionální investoři tu nejsou, protože jejich vliv na trh “je velmi malý”. Lee očekává, že volatilita Bitcoinu se utlumí, až bude podíl sofistikovaných investorů větší.

Poté, co si Musk dal od tweetů o kryptoměnách pauzu, se včera vrátil do starých kolejí. Generální ředitel společnosti Tesla na Twitteru oznámil, že výrobce e-aut obnoví platby v BTC, až podíl zelené energie dosáhne 50 %. Závislost těžařů na fosilních palivech byla důvodem, proč Tesla minulý měsíc platby pozastavila. Po Muskově posledním tweetu kryptoměna vylétla na 39 838 USD. [2b]

Banky, burzy, firmy

Firmy zabývající se převody peněz váhají s podporou BTC navzdory zákonu o zákonném platidle v Salvadoru

Navzdory nedávno přijatému zákonu, který v Salvadoru nařizuje používat Bitcoin jako zákonné platidlo, místní firmy zabývající se převody peněz údajně s přijetím BTC váhají.

Kenneth Suchoski, fintech analytik společnosti Autonomous Research, v rozhovoru pro agenturu Reuters uvedl, že remitenční firmy pravděpodobně nespustí podporu Bitcoinu a dalších kryptoaktiv, dokud je k tomu nepřiměje poptávka zákazníků, což pravděpodobně vytvoří patovou situaci pro místní platební odvětví.

“Pro Western Union a některé další poskytovatele remitencí mějte na paměti, že většina objemu v odvětví remitencí směřuje z rozvinutých trhů na rozvíjející se trhy především k lidem, rodinám a přátelům, kteří operují v hotovosti,”

-řekl. [3a]

Coinbase se údajně chystá zřídit kancelář v New Yorku

Největší americká kryptoburza Coinbase údajně zřizuje svou první pobočku v New Yorku. Kryptoburza kótovaná na burze Nasdaq si údajně pronajala 30 000 metrů čtverečních od investiční společnosti Point72 Stevena Cohena v budově 55 Hudson Yards společnosti Related Companies v New Yorku, napsal v neděli deník New York Post.

S odvoláním na zdroje z realitní firmy zpráva uvádí, že chystaná newyorská kancelář Coinbase tvoří jen malou část z celkových 339 000 čtverečních stop společnosti Point72 v této věži. Zpráva také uvádí, že oblast Hudson Yards je známá především pro korporátní, mediální a právnické nájemce, ale ne pro technologické společnosti.

“Je to nová značka uživatele nejen pro Hudson Yards společnosti Related, ale i pro celou oblast Far West Side,”

-uvedl údajně jeden z pozorovatelů trhu. [3b]

CBDC, Regulace

Nigerijská centrální banka plánuje pilotní spuštění CBDC do konce roku 2021

Rakiya Mohammed, specialista na IT v Nigerijské centrální bance (CBN), oznámil, že banka usiluje o zavedení digitální měny centrální banky v zemi. Podle zprávy deníku People’s Gazette to Mohammed uvedl po zasedání bankovního výboru, které se konalo ve čtvrtek v Abuji, a novinářům řekl:

“Před koncem roku centrální banka učiní zvláštní oznámení a možná spustí pilotní program, aby mohla obyvatelstvu poskytnout tento druh měny.”

Již v květnu guvernér CBN Godwin Emefiele prohlásil, že digitální měny v Nigérii “ožijí” i přes současný zákaz. Nigerijská centrální banka totiž v únoru zakázala komerčním bankám a dalším finančním institucím obsluhovat kryptoburzy s odkazem na vyvrácená tvrzení o tom, že kryptoměny jsou využívány především k nezákonným transakcím. [4a]

Brazilská centrální banka posunula časový plán CBDC na rok 2024

Brazilská centrální banka Banco Central do Brasil (BCB) požaduje více času na zavedení digitální měny centrální banky (CBDC).

Začátkem května BCB vydala dokument, který zahrnuje obecné pokyny a charakteristiky budoucí brazilské CBDC. Roberto Campos Neto, hlavní bankéř BCB, na začátku loňského roku rovněž uvedl, že země bude pravděpodobně připravena na digitální měnu do roku 2022.

Nyní však centrální banka tento projekt odkládá s odkazem na nejistotu v rámci finanční infrastruktury a mezinárodního prostředí.

BCB nedávno spustila nový platební systém s názvem PIX, který byl vytvořen s cílem řešit rostoucí digitalizaci brazilské ekonomiky a nedostatek snadno dostupných platebních metod. Očekává se také, že centrální banka v blízké budoucnosti spustí svůj model otevřeného bankovnictví, aby posílila brazilské finanční systémy. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img