Svět nebude fungovat bez vládních stimulů

5
(5)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

V posledních 14 dnech svět hlásí rekordní počty nových případů nákazy koronavirem. Na mnoho míst se tak vrátil lockdown. Např. Francie nebo Německo vyhlásily velmi tvrdý lockdown. Lidé tedy mohou opustit domov pouze za účelem cesty do práce nebo návštěvy lékaře či na pomoc blízkým.

Svět se bez stimulu neobejde

Ovšem, pokud by tohle nastalo v USA, jednalo by se o politickou sebevraždu a tamní politici jsou si toho vědomi. Pokud by došlo k lockdownu, lidé by se vzbouřili a celá situace by nedopadla vůbec dobře. Namísto toho USA provádí velmi specifické restrikce. Nicméně, tato situace bude pro ekonomiku znamenat jediné – stimulační balíčky peněz.

Stimuly můžeme vidět po celém světě. Z důvodu karantén ekonomika velmi trpí a to všude. V USA noviny plní hlavní titulky ne zprávy o celebritách, ale zprávy o tom, kdy, kam a jak velký stimul přišel ze strany vlády do ekonomiky.

Možná bude snaha marná

Snaha těchto stimulů je zmírnit nebo úplně zabránit krizi, do které se momentálně řítíme. Z historie máme data, která nám dokážou napovědět, co je potřeba udělat, aby se neopakovala Velká deprese ze třicátých let. Vlády se tak snaží všelijak předejít tomuto scénáři a pumpují do ekonomiky peníze. Svět ale tak nebude fungovat pořád.

Pokud to takhle půjde dál, je možné, že měny začnou padat úplně stejně, jako padal americký dolar. V momentální době Evropská centrální banka bude v prosinci pumpovat do evropské ekonomiky další stimuly, stejně, jako to udělala v první vlně.

Nicméně, ekonomika odpověděla nečekaně – padá mnohem rychleji, než se očekávalo. Zároveň převládá názor, že s tímto tempem úpadku ekonomiky může být v prosinci na jakýkoliv stimul už pozdě.

Závěr

Není divu, že se v takové situace mnoho lidí obrací k bezpečným aktivům, jako je zlato, nebo začnou nakupovat kryptoměnu na hodl. Kryptoměny nebo vzácné kovy nyní nabízí něco, co měna nedokáže. Krize bude, jen nikdo neví, jaké budou její dopady a jak bude svět fungovat poté.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img