Summit G20 si pořádně posvítil na kryptoměny: Mezinárodní zdaňování a AML je na cestě

0
(0)

Pouze nedávno skončil Summit G20 a jedním z nejžhavějších témat byly kryptoměny. Samozřejmě, že se mluvilo zejména o tom,jak kryptoměny regulovat a zdanit. IMF (Mezinárodní měnový fond) téměř celý rok přizvukuje, že s digitálními měnami je třeba počítat a brát je vážně. Jak se zdá, až nyní byla jejich slova naplno vyslyšena a lídři 20 největších ekonomík světa se rozhodli společně konat v tomto mladém a velmi rychle se rozvíjejícím sektoru.

Zdaňování velké „IT společnosti“

Tak nějak by mělo dojít ke zdaňování kryptoměn. Celý kryptoměnový trh bude brán jako jedna velká IT společnost, a proto bude možné zdaňovat všechny převody od vnitrostátních až po mezinárodní. Tak by se dalo předejít různým problémům při zdaňování kryptoměn. Jedním z nich je například fakt, že stát nemůže zdanit obrat zahraniční firmy, která nemá žádnou pobočku na území daného státu. Tomu by se však v případě velké „IT společnosti“ podařilo předejít.

Ve společném prohlášení po Summitu G20 znělo například i následující:

„Pokusíme se najít společná řešení pro mezinárodní systém, který by sloužil na zdaňování příjmů z kryptoměn. Všichni jsme se rozhodli spolupracovat na dosáhnutí tohoto cílu.“

G20 si proklepne i AML

Prozatím se všechny státy dohodly na tom, že na Summitu G20, který se bude konat v Osace v roce 2019, by měly všechny zúčastněné strany předložit své návrhy. Je však pravděpodobné, že spuštění oficiálního systému na zdaňování kryptoměn přijde nejdříve v roce 2020. Rovněž se v Osace budou státy zabývat také tématem anti-money laundering a tomu, jak zabránit nelegální aktivitě pomocí kryptoměn.

„Budeme regulovat kryptoměny a ,kryptoaktiva‘ tak, aby pomocí nich nemohlo docházet k žádné nelegální aktivitě. Budeme pokračovat ve spolupráci tak, abychom našli řešení i pro nový finanční systém této digitální ekonomiky.“

Podle většiny zúčastněných stran jsou kryptoměny ještě stále velkou hrozbou (údajně kvůli financování terorismu, daňovým únikům, praní špinavých peněz a jiným nelegálním aktivitám). Konec oficiálního prohlášení G20 byl poměrně znepokojující zejména pro fanoušky Bitcoinu a altcoinů.

„Kryptoměnám chybějí základní vlastnosti měny. I přesto, že v aktuálním stavu kryptoměny neohrožují globální situaci a ekonomiku, zůstáváme bdělí a připraveni reagovat.“

Závěr

To, jaký daňový systém se podaří těmto státům vyvinout, je ve hvězdách, ale s určitostí je třeba říci, že špatně nastavený systém může být pro kryptoměny hotovou pohromou. Je však možné, že některým lídrům jde i o to. Na druhou stranu, pokud by takový krok vyšel, přinesl by do kryptosvěta mnoho nových investorů, částečné regulace a pravidla, kterým by se možná nebránilo až tak hodně lidí.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš redaktor Marek.

Zdroje:
cryptoscanner.co
bitcoinist.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img