[ZPRÁVY] G20: Kryptoměny nejsou peníze, ale aktiva, podléhající příslušnému zdanění…

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

G20: Kryprotměny nejsou peníze, ale aktiva, podléhající příslušnému zdanění – Cena Bitcoinu se drží nad 8 500 USD – Více než 16 milionů Američanů vlastní kryptoměny – Trump zakázal Američanům kupovat Petro – Obchodování s krpytoměnami v Indii padá kvůli restrikcím bank – Hongkongská burza plánuje zavést blockchainovou technologii – Makléřská firma Robomarkets nabízí kryptoměnové CFDs pro evropské klienty – Bitfury expanduje v Norsku – Prezidentské volby v Sierra Leone neproběhly na blockchainu

Zpráva dne

Jak uvedl Bloomberg, země G20 chtějí, aby kryptoměny byly uznávány jako aktiva, a ne jako peníze. Začlenění kryptoměn do třídy aktiv by způsobilo, že by podléhaly dani z kapitálových výnosů. Cointelegraph.com (v EN)

Tip: O vlivu regulací na ceny krpytoměn jsme psali více zde.

Kryptoměny

Cena Bitcoinu se v úterý držela nad hodnotou 8 500 dolarů (v době psaní tohoto článku). Toto zotavení koreluje se snížením pravděpodobnosti, že současný summit G20 vytvoří smysluplný mezinárodní rámec pro předpisy týkající se kryptoměn, ačkoli zatím není jasné, jaký přímý dopad na trhy bude toto jednání mít. CCN.com (v EN)

Téměř 16,3 milionu Američanů, což je 8%, vlastní, dle nového průzku Finder.com, nějakou formu kryptoměny. Průzkum také zjistil, že něco málo přes 5% Američanů vlastní Bitcoin. Jsou-li výsledky přesné, znamenají nárůst v porovnání s výsledky studie, zveřejněné v prosinci 2016, která odhalila, že přibližně polovina Američanů o Bitcoinu slyšela, ale pouze 1% jej obchodovalo, shromažďovalo nebo používalo. Bitcoinist.com (v EN)

Americký prezident Donald Trump podepsal výkonný příkaz, kterým se americkým občanům zakazuje používat venezuelskou státní kryptoměnu Petro. Ve skutečnosti to znamená, že Petro je nyní v USA nezákonné. Kontroverzní kryptoměna byla vnímána jako způsob, jak se vyhnout ekonomickým sankcím. Výkonný příkaz je prvním případem, kdy byl americký prezident oficiálně spojen s kryptoměnami. Bitcoin.com (v EN)

Tip: O venezuelské státní kryptoměně Petro jsme psali více zde.

Regulace

Regulační a bankovní tlaky snižují drasticky obchodování kryptoměn v Indii, o čemž svědčí 90% pokles objemu na platformách obchodujících Bitcoin. Centrální banka Indie sice kryptoměny přímo nezakazuje, ale indické banky přijaly pravidla, která omezují nebo zakazují obchodní činnosti, včetně otevírání účtů, vydávání karet a zprostředkování transakcí s kryptoměnami mezi místními obyvateli. CCN.com (v EN)

Burzy

Hongkongská burza cenných papírů (HKEX) využívá zkušenosti australské burzy cenných papírů (ASX) při implementaci blokchainové technologie pro své klíčové procesy. Po dvou letech důkladného testování se australská burza cenných papírů stala prvním velkým operátorem na světě, který se rozhodl využít blokchainovou technologii pro procesy vypořádání obchodování. CCN.com (v EN)

Byznys

Robomarkets, makléřská společnost, která působí na evropských trzích, přidala ke svým službám klientům přístup k obchodování s kryptoměnovými CFD. Některé z nejpopulárnějších kryptoměn, jako je Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, Ethereum, Litecoin a Ripple, byly přidány na seznam dostupných obchodních nástrojů. Bitcoin.com (v EN)

Výrobce hardware pro těžbu kryptoměn Bitfury oznámil „oficiální partnerství“ s Norskem a místními obchodními lídry. Bitcoinist.com (v EN)

Tip: O firmě Bitfury si můžete přečíst více zde.

Blockchain

V reakci na informace v médiích o své roli v prezidentských volbách v Sierra Leone vydala společnost Agora oficiální prohlášení. Toto prohlášení vysvětlilo legitimní roli firmy ve volbách jakožto mezinárodního pozorovatele a zdůraznilo její předchozí prohlášení, že nikdy netvrdila, že počítá s oficiálním využitím technologie Blockchain ve volbách. Cointelegraph.com (v EN)


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: