Starosta Ria de Janeira chce investovat 1 procento městských rezerv do bitcoinu

4.7
(3)

Eduardo Paes – starosta brazilského Ria de Janeira – hodlá alokovat 1 % městských rezerv do bitcoinu. Pokud k tomu skutečně přistoupí, stane se Rio prvním brazilským městem, které si tuto primární kryptoměnu koupí jako uchovatele hodnoty.

Starosta Ria se chystá naskočit na bitcoinový vlak

Starosta Eduardo Paes představil své plány během akce s názvem: Týden inovací v Riu. Během jedné z přednášek diskutoval na toto téma se starostou Miami (který má bitcoin také více než rád) Francisem Suarezem. Paes přímo řekl:

“Hodláme spustit Crypto Rio a investovat 1 % městských peněz do bitcoinu”

Dvaapadesátiletý člen brazilské Sociálnědemokratické strany pochválil Suarezovo úsilí o přeměnu Miami v kryptoměnové centrum. A tak zatímco se Miami rozhodlo stát centrem kryptoměn v USA, obdobně se Rio chce stát centrem průmyslu digitálních aktiv v oblasti jižní Ameriky.

“Rio de Janeiro má vše potřebné k tomu, aby se stalo technologickým hlavním městem Jižní Ameriky. Akce jako Týden inovací v Riu přicházejí posílit image města jako ideálního místa pro práci, život a inovace.”

Možné přijetí bitcoinu je považováno za další velký krok krok pro rozvoj primární kryptoměny, protože Rio de Janeiro je finančním srdcem Brazílie. Jeho ekonomika je zároveň jednou z největších v latinskoamerickém regionu a patří také k nejrychleji rostoucím ekonomikám na světě.

V souladu s investicí do bitcoinu chce starosta Paes poskytnout 10% slevu na daně při platbě v tomto předním digitálním aktivu. V loňském roce představitel Miami projevil podobné smýšlení tím, že by rád umožnil obyvatelům města platit daně v BTC místo v amerických dolarech.

Státní zaměstnanci v Brazílii budou dostávat platy v BTC

Eduardo Paes není prvním brazilským politikem, který vyjádřil sympatie k primární kryptoměně. V listopadu 2021 kongresman Luiz Goularte Alves navrhl zákon, který by umožnil zaměstnancům veřejného a soukromého sektoru dostávat mzdu v bitcoinech. První slova návrhu zněla:

“Tento zákon stanoví, že část odměny pracovníka může být volitelně vyplácena prostřednictvím kryptoměn”

Podle návrhu zákona by si zaměstnanci mohli zvolit, jaké přesné procento své mzdy chtějí dostávat v kryptoměnách a jaké ve fiat měnách. S předloženým návrhem musí ovšem souhlasit i zaměstnavatel.

Závěr

Jako fanouškovi kryptoměn se mi líbí, že stále další a další investoři a společnosti, nemluvě o státech, nacházejí cestu ke kryptoměnám. Toto je další z řady důkazů, že kryptoměny fungují a nedivil bych se, kdyby se přidala i další města. Mimochodem pamatujete na předpověď salvadorského prezidenta, že minimálně další dvě země letos přijmou bitcoin? Co kdyby jedna z nich byla právě Brazílie, jak moc by to zamávalo kryptotrhem?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img